توییت‌های عجیب ایلان ماسک؛‌ آیا او دارد بیت کوین‌هایش را می‌فروشد؟

توییت‌های عجیب ایلان ماسک؛‌ آیا او دارد بیت کوین‌هایش را می‌فروشد؟

ایلان ماسک روز گذشته با انتشار رشته توییتی، طوفانی در این شبکه اجتماعی به پا کرد. توییت‌های او این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که آیا بنیان‌گذار تسلا در حال فروش ذخیره اندک بیت کوین خود است؟

به گزارش کوین تلگراف، ایلان ماسک، بنیان‌گذار عجیب و غریب شرکت تسلا، در بخشی از سلسله توییت‌های جدیدش، از قصد خود مبنی بر فروش تمام دارایی‌های فیزیکی‌اش خبر می‌دهد. سوال اینجاست که آیا ذخیره بیت کوین او نیز در این حراجی جای می‌گیرد؟ به گفته بسیاری از افراد، این توییت‌ها بیشتر شبیه هذیان‌اند!

ماسک اول می (۱۲ اردیبهشت) در توییتی نوشت:

من در حال فروش تقریبا تمام دارایی‌های فیزیکی‌ام هستم. دیگر هیچ خانه‌ای نخواهم داشت. فقط یک شرط برای فروش دارم: مالک خانه قدیمی جین وایلدر باقی می‌مانم. نه می‌توان آن را خراب کرد و نه می‌توان بخشی از آن (اشاره به ارزش معنوی ملک) را تغییر داد.

در ادامه این سلسله توییت‌های حراج، ماسک در مورد قیمت سهام تسلا اظهارنظر کرد و آن را بیش از اندازه بالا دانست. او همچنین طی توییتی دیگر، خواستار بازگشت آزادی‌های عمومی به مردم شد.   

چند توییت بعدی شامل چند خط تصادفی از سرود ملی ایالات متحده، اظهارنظری در مورد عصبانیت نامزدش در مورد او و به دنیا آمدن فرزندش در روز دوشنبه بودند.

فوریه ۲۰۱۹ (بهمن ۹۸)، ماسک اعلام کرده بود که فقط ۰.۲۵ بیت کوین دارد. آیا فروش تمام دارایی‌های فیزیکی‌اش شامل این بیت کوین‌ها نیز می‌شود؟ آیا او بیت کوین را یک دارایی فیزیکی در نظر می‌گیرد؟

او به درخواست خبرگزاری‌ها مبنی بر ارائه توضیحات بیشتر هم پاسخی نداده است.

چند تن از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال نیز نسبت به طوفان توییتری ماسک واکنش نشان دادند. جاستین سان (Justin Sun)، بنیان‌گذار ترون (Tron)، در پاسخ به توییت ماسک در مورد فروش تمام دارایی‌های فیزیکی‌اش نوشت:

بیت کوین بخر.

کاربری با نام هودلونات (Hodlonaut) از این میلیاردر پرسید آیا مایل به ذخیره تمام سود فروش خود در قالب ارزهای دیجیتال است یا خیر؟

بعید است که ماسک تمام ثروت خود را پس از فروش دارایی‌هایش در قالب بیت کوین ذخیره کند. در این صورت، او باید راهی پیدا کند تا بتواند حدود ۳۹ میلیارد دلار دارایی دیجیتال در اختیار بگیرد.

ارزش کل بازار بیت کوین در زمان نگارش این خبر ۱۶۳,۰۹۰,۵۲۴,۸۰۶ دلار است. روی کاغذ، ماسک قادر است حدود ۲۴ درصد کل بیت کوین‌های در گردش را خریداری کند.

با این حال، ماسک، بدون افزایش بیت کوین‌های در گردش، نمی‌تواند این میزان بیت کوین را خریداری کند. پیش از این نیز، نظر چند متخصص در مورد شرایطی مشابه بررسی شده بود. پرسش این بود که اگر مدیرعامل آمازون، جف بزوس (Jeff Bezos)، بخواهد تمام بیت کوین‌های در گردش را بخرد چه اتفاقی خواهد افتاد. نتیجه نشان داد که این کار احتمالا عملی نخواهد بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
محمد حامد
محمد حامد
4 سال قبل

بابا داره غیر مستقیم میگه که میخواد داراییاشو دیجیتال و غیر فیزیکی کنه.‌ جالبه نویسنده این مطلب میگه بیتکوین فیزیکیه. اخه نیست خب.

بهروز
بهروز
4 سال قبل

سلام
فکر کنم یک خبری است :
https://twitter.com/CNBCFastMoney/status/1256335853061763072
اینم مصاحبه گوش بدهید.