قیمت دلار به روند افزایشی بازگشت؛ حضور دوباره خریداران در بازار ارز

قیمت دلار به روند افزایشی بازگشت؛ حضور دوباره خریداران در بازار ارز

قیمت دلار امروز ۱۴ بهمن، با افزایش ۱۵۰ تومانی نسبت به روز گذشته در بازار آزاد به قیمت ۱۳۶۴۰ تومان رسید تا دوباره به روند افزایشی بازگردد. با این حال نرخ خرید و فروش دلار در صرافی‌های محاز بانک مرکزی با کاهش ۲۰ تومانی به ترتیب به ۱۳۲۰۰ و ۱۳۳۸۰ تومان رسید تا اختلاف میان قیمت آزاد و رسمی دلار بار دیگر افزایش پیدا کند.

قیمت دلار از پایان آبان ماه تا کنون افزایشی محسوس را تجربه کرده است. دلار در آبان ماه در کانال قیمتی یازده هزار تومان حضور داشت اما در شرایط کنونی به کانال سیزده هزار تومان وارد شده است. قیمت یورو، پوند و لیر ترکیه نیز به ترتیب با ۰.۲۸، ۰.۳۵ و ۰.۱۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ترتیب به ۱۴,۹۰۰، ۱۷,۹۸۰ و ۲,۳۴۰ تومان رسید.

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد نیز در معاملات امروز با صعود ۰.۱ درصدی نسبت به روز قبل در سطح ۹۷.۳۱۵ واحد بسته شد.

با توجه به گزارش‌ قبلی، هم‌اکنون مهمترین نکته اقدامات بازارساز در میان مدت برای مهار ارز و جلوگیری از شوک‌های قیمتی است که به گفته معامله‌گران، موجب نگرانی آن‌ها از نحوه تامین ارز مورد نیاز تجار در صورت تداوم تحریم‌ها و کاهش درآمدهای نفتی شده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
حسيني
حسيني
4 سال قبل

با سلام
چرا دوروزه که خبر جدید نذاشتین؟