atlasarzdigital

ثروتمند مشهور: بیت کوین شکست می‌خورد؛ طلا بخرید

ثروتمند مشهور: بیت کوین شکست می‌خورد؛ طلا بخرید

«ری دالیو» (Ray Dalio)، یکی از برجسته‌ترین سرمایه‌گذاران بازارهای مالی سنتی، اخیراً عنوان کرده است که بیت کوین هنوز نتوانسته در زمینه انجام وظیفه‌اش به عنوان پول، موفق عمل کند. با این حال، وی همچنان معتقد است باید به دنبال جایگزینی برای پول‌های نقد بود. چرا که دولت‌ها می‌توانند به هر اندازه‌ای که دلشان می‌خواهد پول چاپ کنند، که این در نهایت موجب از بین رفتن ارزش آنها خواهد شد.

به گزارش کریپتو پوتیتو، ریموند دالیو یکی از محبوب‌ترین سرمایه‌گذاران و مدیران سرمایه در آمریکاست، او همچنین بنیان‌گذار و رئیس شرکت سرمایه‌گذاری موفق «بریج واتر» (Bridgewater Associates) است. دالیو در سخنرانی خود در مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۰ در داووس، نظرات خود را در مورد بیت کوین، طلا و بازارهای مالی فعلی به اشتراک گذاشت.

به گفته وی، پادشاه ارزهای دیجیتال هنوز راه درازی تا انجام وظیفه به عنوان یک پول واقعی در پیش دارد. دالیو می‌گوید نوسانات زیاد قیمت بیت کوین، ایراد اصلی آن است و در آینده باید جلوی این نوسانات گرفته شود. وی در پاسخ به این سوال که آیا مردم همان دیدی را که برای خرید طلا دارند، باید برای خرید بیت کوین هم داشته باشند یا نه، گفت:

دو هدف برای پول وجود دارد؛ خرید و فروش و حفظ [ارزش] ثروت. بیت کوین در حال حاضر در هیچ‌کدام از این موراد کارایی ندارد. بیت کوین بسیار بی‌ثبات است و به خاطر همین بی‌ثباتی نمی‌توان به آن نزدیک شد.

او در ادامه اشاره کرده که لیبرا، ارز دیجیتال با ثبات (استیبل کوین) فیس‌بوک، می‌تواند در آینده ثبات مورد نیاز را فراهم کند. پروژه لیبرا که توسط این غولِ عرصه شبکه‌های اجتماعی مدیریت می‌شود، می‌تواند با داشتن پشتوانه‌ای از چند ارز مختلف، نوسانات بازار ارزهای دیجیتال را کاهش دهد.

وی ضمن بیان نظرات منفی‌اش در خصوص ارزهای رایج، از پول نقد با عنوان «زباله» یاد کرد. دالیو عنوان کرد که جهان در حال حاضر از سیستم پول‌های فیات استفاده می‌کند که این موضوع می‌تواند باعث چاپ بیش از اندازه پول توسط حکومت‌ها شود. او همچنین با بیان اینکه ارزهای رایج روز به روز ارزش‌شان کمتر می‌شود گفت که این موضوع می‌تواند باعث آشفتگی بیشتر اقتصاد شود.

او خاطرنشان کرد با اینکه اقتصاد جهانی در حال حاضر پر رونق است، اما مردم نباید از ورود به بازارهای مالی جدید بترسند. دالیو در ادامه به سرمایه‌گذاران توصیه کرد سبد سرمایه متنوعی داشته باشند.

او با بیان اینکه سرمایه‌گذاران جدید باید دید جهانی داشته باشند، بار دیگر بر اهمیت خرید طلا تاکید کرد. دالیو معتقد است بانک‌های جهانی به خرید طلا تمایل بیشتری دارند تا بیت کوین و این فلز هزاران سال است که به عنوان «ارز ذخیره‌ای» مورد استفاده قرار می‌گیرد.

12
دیدگاه کاربران

avatar
10 رشته دیدگاه‌ها
2 پاسخ‌های
14 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
11 نویسندگان دیدگاه‌ها
رایانارشRezaمحمدمحسن خرمی نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
ارش
ارش

اگه ثروتمندای بازارهای سنتی از بیت تعریف کنن باید شک کرد به قدرت بیت کوین

Reza
Reza

خیلی مفید بود مرسی

محمد
محمد

ثروتمند مشهور میخواد با یه تیر دو تا نشون رو بزنه . عرضه رو ببره بالا و توی کف بیت کوین بخره و تقاضا رو ببره بالا و توی سقف طلا بفروشه . نهنگا هرزگاهی همچین حرکتایی میزنن و اقبال عمومی هم در پی داره . کاش من هم نهنگ بودم و خبر سازی میکردم :/

محسن خرمی
محسن خرمی

ارزش بیت کویین بخاطره غیر متمرکز بودنشه و اینکه کسی توانایی مالکیت به اونو نداره وگرنه لیبرا بازم میره دست امریکا یه پروژه شکست خوردست

رایان
رایان

اگه صحبت های آقای زاکربرگ رو توی جلسه کنگره می شنیدین روی هوا از این حرفا نمی زدین

محمد گل ریکی
محمد گل ریکی

چنانچه ارزدیجیتال برای همه بصورت یکسان وعادلانه سودمند باشه یعنی چه دستگاه های تولید ارز دیجیتال وچه خود ارزدیجیتال امکان اینکه جهان به دهکده اینترنتی تبدیل شد امکان حمل پول راحت میشود چنانچه این داستان مشکل آفرین شد و فقط کلاه برداری توش بوجود آمد دراین صورت نمیشه پیش بینی کرد

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه ثروتمند مشهور: بیت کوین شکست می‌خورد؛ طلا بخرید ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.