برایان کلی: کاهش قیمت بیت کوین به معنای مرگ آن نیست

برایان کلی: کاهش قیمت بیت کوین به معنای مرگ آن نیست

برایان کلی، یکی از تحلیگران مطرح شبکه CNBC، اعتقاد دارد که روند نزولی این روزهای قیمت بیت کوین در بازارهای جهانی به هیچ‌وجه به معنای نابودی و مرگ این ارز نیست.

در روزهای اخیر، قیمت ارزهای دیجیتال و به‌خصوص بیت کوین به طرز چشمگیری دچار کاهش شده است. این نوسانات نزولی قیمت باعث نگرانی سرمایه گذاران و ایجاد آشفتگی در بازار ارزهای دیجیتال شده است. در راستای این کاهش قیمت، بریان کلی، تحلیلگر مطرح بازار و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری BKCM LLC ، در برنامه «Fast Money» شبکه CNBC اذعان داشت که روند نزولی بازار بیت کوین به معنای نابودی و مرگ آن نیست. بر اساس نظر بسیاری از کارشناسان، کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۶,۰۰۰ دلار به معنای نابودی این ارز دیجیتال است ولی در این خصوص آقای کلی، نظرات کاملاً مخالفی داشته و با بیان سه دلیل محکم گفته‌های خود را توجیه می‌کند.

در حال حاضر هر بیت کوین با قیمت ۶,۱۰۰ دلار معامله می‌شود و این در حالی است که قیمت آن در دسامبر ۲۰۱۷ تا مرز ۲۰,۰۰۰ هم رسیده بود که هم اکنون فاصله‌ی زیادی با دوران اوج خود دارد.

بر اساس نظر بریان کلی قیمت بیت کوین در دوره‌ی مشابه در نوامبر سال ۲۰۱۷، ۶۰ درصد کمتر از قیمت فعلی آن و برابر ۲,۵۰۰ دلار بود. پس می‌توان نتیجه گرفت که بیت کوین همچنان برای رسیدن به وضعیت بهتر امید دارد.

برایان کلی: کاهش قیمت بیت کوین به معنای مرگ آن نیست

یکی از دلایل کاهش قیمت بیت کوین ناکارآمدی برخی از صرافی‌ها در ارائه‌ی پروسه‌های سرمایه گذاری شفاف و مناسب برای سرمایه گذاران و کاربران صرافی ارز دیجیتال می‌باشد که عدم وجود شرایط مناسب باعث بروز نارضایتی کاربران و حتی در مواردی شکایت‌های ایشان از صرافی بوده است. همچنین صرافی‌ها هم باید در برابر دولت شفاف سازی نمایند و یک اعتماد متقابل شکل گیرد.

لذا اگر این موارد صورت گیرد و نقص‌های موجود در این زمینه برطرف گردد، می‌توانیم شاهد افزایش اعتبار و قیمت ارزهای دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال باشیم. در این راستا اخیراً دولت ژاپن دستورات و اطلاعیه‌هایی را برای بهبود وضعیت سرمایه گذاری به ۶ صرافی آنلاین ارز دیجیتال کشور ارسال نموده است که می‌توان این حرکت را یک قدم مثبت و رو به جلو در نظر گرفت. با افزایش چنین حرکت‌هایی می‌توان امیدوار به آینده‌ی بیت کوین بود و به نوعی این اعتقاد را داشت که ارز دیجیتال بیت کوین همچنان نمرده و می‌تواند با قاطعیت به راهش ادامه دهد.
یکی دیگر از موارد تأثیر گذار در به وجود آمدن شرایط بد و نزول ارزش بیت کوین در بازارهای جهانی، هک شدن برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال می‌باشد.

در این حملات سرمایه‌های بسیاری غارت شده و سرمایه گذارانی که در این صرافی‌ها حساب کاربری دارند دچار ضرر مالی بسیاری می‌شوند. لذا اعتماد سرمایه‌گذاران به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال کاهش می‌یابد و به نوعی بر قیمت این ارزها در بازار تأثیر منفی گذاشته و شاهد کاهش قیمت این ارزها می‌شویم. در این بین راضی نگه داشتن سرمایه گذاران از درجه‌ی اهمیت بالایی برخوردار است. در این راستا صرافی ارز دیجیتال ” Mt. Gox “ که در اواخر سال ۲۰۱۳ در اثر هک شاهد ۴۷۳ میلیون دلار ضرر مالی شده بود، اعلام کرده که ضررهای مالی سرمایه گذاران به این افراد بازپرداخت خواهد شد. این هک تا زمان هک شدن صرافی « Coincheck » که ۵۳۴ میلیون دلار ضرر مالی داشته، به عنوان بزرگ‌ترین حمله‌ی سایبری شناخته می‌شد که باز پرداخت سرمایه‌های کاربران می‌تواند باعث ایجاد شوک مثبتی در بازار شده و بیت کوین و ارزهای دیجیتال از شرایط فعلی خود نجات یابند.

برایان کلی: کاهش قیمت بیت کوین به معنای مرگ آن نیست

دلایل آقای کلی به نظر امیدوار کننده بوده و باید منتظر بمانیم که در روزهای آینده، تغییرات بازار به چه شکلی خواهد بود. این در حالی است که بر اساس گزارشات رسمی، تا به حال ۳۰۰ بار در رسانه‌ها گفته شده که بیت کوین مرده است. گذر زمان پاسخ‏گوی همه‌ی سؤالات در مورد آینده‌ی بیت کوین خواهد بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
ناشناس
ناشناس
5 سال قبل

سقوط بزرگي در انتظار بيتكوين هست و مطمئن باشيد دولت ها مانع رشد ان خواهند شد و هر روز خبرها بدي از جمله هك صرافي هاي بزرگ باعث سقوط قيمت ها خواهد شد

هادی زارعی
هادی زارعی
5 سال قبل
پاسخ  ناشناس

اینکه بعضی از دولتها و بانکهای بزرگ دشمن بیت کوین و ارز دیجیتال هستند شکی نیست ولی اینکه بتوانند باعث نابودی آن شوند به دلیل ماهیت بیت کوین بسیار بعید به نظر میرسد .. مشکلات صرافی های آنلاین هم با پیشرفت در صرافی های روی بستر بلاک چین و P2P از بین خواهد رفت. فقط کمی صبر میخواهد که تکنولوژی کار خودش را بکند!

علی
علی
5 سال قبل
پاسخ  ناشناس

دوست عزیز میشه بگید بر چه اساسی این حرفو میزنید من پیشنهاد میکنم خیلی سال قبل بیتکوین با الان مقایسه کنید میبینید خیلی شرایط بدی نیست

بلاکعلی چِین‌زاده
بلاکعلی چِین‌زاده
5 سال قبل

ایرونیا بیت‌کویناشونو بفروشن زودی گرون میشه ?
دست به هرچی میزنیم ? میشه

آزاد
آزاد
5 سال قبل

اسمتو عشق است داداش درست میشه به نظرم خیلی دور نیست صعود کمی صبر میخواد