نتایج یک بررسی: عرضه دستگاه‌های استخراج پاسخگوی تقاضا نبوده است

نتایج یک بررسی: عرضه دستگاه‌های استخراج پاسخگوی تقاضا نبوده است

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد که عرضه دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال با وجود افزایش شدید قیمت آن‌ها، نتوانسته است پاسخگوی نیاز بازار در سه‌ماهه دوم سال جاری باشد.

به نقل از کوین‌تلگراف و بر اساس گزارش شرکت تحلیل ارز دیجیتال توکن اینسایت (TokenInsight)، بازار فروش دستگاه‌های استخراج بیت کوین طی سه ماه دوم شاهد تورم قابل توجهی بوده، به گونه‌ای که در این دوره موجودی بسیاری از فروشندگان به اتمام رسیده است.

در این گزارش که در ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) منتشر شد، آمده است که تمام شدن موجودی دستگاه‌هایی مثل انت ماینر S۱۷ نشان می‌دهد که بازار فروش تجهیزات استخراج در سه‌ ماهه دوم امسال بسیار موفق عمل کرده است. این دستگاه‌ها در حال حاضر توسط تولیدکنندگان آن‌ها برای تحویل در آینده پیش‌فروش می‌شوند و در ماه‌های اکتبر و نوامبر سال جاری به دست خریدارانشان خواهند رسید.

در این میان، بازار استخراج ارزهای دیجیتال این روزها شاهد افزایش چشمگیری در فروش سرویس‌های استخراج ابری است. استخراج ابری نوعی از استخراج است که در آن شرکت‌های ارائه‌دهنده این سرویس با ارائه بسته‌های مختلف، قدرت پردازش سخت‌افزارشان را به شما می‌فروشند و دیگر نیازی به خرید مستقیم دستگاه‌های استخراج توسط مصرف‌کننده نیست. در واقع کلود ماینینگ بدان معناست که شما بدون خریداری تجهیزات سخت‌افزاری گران‌قیمت، از راه دور و به‌صورت ابری اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می‌کنید.

طبق این گزارش دو شرکت Bitdeer و VeryHash همانند زمستان ۲۰۱۹، در سه ماه دوم نیز ۲ تأمین‌کننده عمده تجهیزات استخراج ابری بیت کوین به شمار می‌روند.

در این گزارش پیش‌بینی شده است که سختی کل شبکه بیت کوین در نیمه دوم سال ۴۸ تا ۷۲ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. اصطلاح سختی شبکه در واقع عددی‌ست که با آن می‌توان میزان سختی پیدا کردن هشی را نشان داد که از هدف تعریف‌شده توسط سیستم پایین‌تر باشد. توکن اینسایت در گزارش خود ذکر کرده است که به همین دلیل، سود کسانی که در حال حاضر از دستگاه‌های موجود استفاده می‌کنند و به دستگاه‌های جدیدتر دسترسی ندارند، کاهش خواهد یافت.

این شرکت در گزارش خود اعلام می‌کند که انتظار دارد نسبت قیمت به سختی شبکه در یک دوره یک‌ساله (از ۱۴ آگوست ۲۰۱۹ تا ۱۴ آگوست ۲۰۲۰) کاهش پیدا کند. توکن اینسایت همچنین بازه احتمالی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ را بین ۱۷,۰۷۷ دلار و ۲۳,۲۷۶ دلار پیش‌بینی می‌کند.

شرکت تحلیلی PlanB هفته گذشته اظهار داشت که بر اساس مدل شاخص مبتنی بر سختی استخراج شبکه، قیمت بیت کوین در طول چرخه قیمتی کنونی خود باید به ۳۰,۰۰۰ دلار نیز برسد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
احمد
احمد
4 سال قبل

با سلام
ما قصد داریم با سرمایه صد میلیونی در بازار ارز دیجیتال شروع به فعالیت کنیم نظر شما در اینباره چیه ؟ آیا ولرد شدن در این بازار آینده و امیدی داره؟