استخراج ابری (Cloud mining) چیست؟/ معرفی سایت‌های کلود ماینینگ

استخراج ابری (Cloud mining) چیست؟/ معرفی سایت‌های کلود ماینینگ

استخراج ابری یا «کلودماینینگ» (Cloud Mining)، روشی است که در آن، شما با پرداخت مبلغی ماهیانه، شرکتی را مأمور می‌کنید تا برای شما استخراج ارزهای دیجیتال انجام دهد، بدون این‌که نیاز به تهیه سخت افزار و تجهیزات مرتبط داشته باشید. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید تا به توضیح جنبه‌های مختلف کلود ماینینگ بپردازیم.

خلاصه‌ای از کلود ماینینگ

کلود ماینینگ به آن دسته از خدمات و شرکت‌هایی اطلاق می‌شود که قدرت پردازش سخت‌افزارشان را به شما می‌فروشند و کارهای مربوط به استخراج و نگه‌داری تجهیزات را انجام می‌دهند. در واقع کلود ماینینگ بدان معناست که شما بدون خریداری تجهیزات سخت‌افزاری گران‌قیمت، از راه دور و به‌صورت ابری اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می‌کنید. با این کار تنها چیزی که نیاز دارید فقط یک رایانه یا گوشی موبایل خواهد بود تا به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کرده و سودتان را مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که طبیعتا سود استخراج ابری در مقایسه با استخراج مستقیم بسیار کمتر است و گاهی اوقات در صورت کاهش قیمت‌ها با ضرر هم مواجه خواهید شد.

کلاهبرداری در کلود ماینینگ زیاد است

برخی از شرکت‌های فعال در زمینه کلود ماینینگ، و نه همه آنها، یا بر اساس مدل‌های کاری ناسالمی کار می‌کنند و یا تنها به دنبال خالی کردن جیب شما هستند. منظور از مدل‌های ناسالم این است که در پایان یا پولتان را از دست می‌دهید یا سود شما کمتر از هنگامی خواهد بود که به‌صورت مستقیم در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید.

این خلاصه‌ای بود از کلود ماینینگ و جنبه‌های مختلف آن. در صورتی‌ که به اطلاعات جامع‌تری نسبت به کلود ماینینگ و بررسی‌های بیشتری نیاز دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا از نقطه نظرات زیر به بررسی استخراج ابری بپردازیم:

استخراج ابری چگونه انجام می‌شود؟

کلود ماینینگ

از آنجایی‌ که استخراج بیت کوین و بیشتر ارزهای دیجیتال در خانه، کاری بسیار سخت و گران است، مردم به دنبال راهکارهایی ارزان‌تر می‌گردند که در آن خبری از مصرف برق‌های آن‌چنانی توسط تجهیزات نباشد. تجهیزاتی که گاها به‌سرعت از رده خارج می‌شوند و کارایی‌شان را دست می‌دهند.

به سبب همین مشکلات، کلود ماینینگ، راهکاری جایگزین به‌حساب می‌آید؛ چراکه شما سخت‌افزاری قدرتمند با قدرت هش بالا را اجاره می‌کنید که در محیطی مناسب نگه‌داری می‌شوند. شرکت استخراج‌کننده، مسئولیت نگه‌داری از تجهیزات را بر عهده دارد و سود حاصل از عملیات استخراج را با شما تقسیم می‌کند.

در صورتی‌ که عبارت «Cloud Mining» را در اینترنت جستجو کنید، وب‌سایت‌های بسیاری را پیدا می‌کنید که شما را به ورود به این حوزه ترغیب می‌کنند. در بیشتر این وب‌سایت ها با خروارها عدد روبه‌رو می‌شوید که عموماً باعث گیج شدن افراد تازه‌وارد می‌شود.

یادتان باشد همیشه نمی‌توانید به وعده‌های چنین وب‌سایت هایی اعتماد کنید.

بهترین سرویس‌های کلود ماینینگ

نام بردن از یک سرویس‌دهنده خدمات استخراج ابری کاری بسیار دشوار است؛ چراکه در بیشتر اوقات این شرکت‌ها کلاه‌بردار از آب در می‌آیند. صد البته در این میان گزینه‌های مناسبی نیز وجود دارد.

شرکت‌های مناسب در زمینه استخراج ابری

وقتی صحبت از کلمه «مناسب» به میان می آید، منظور جنبه «سودده بودن» یا «مشهور» بودن آنها نیست. منظور از کلمه مناسب، در اختیار داشتن سخت‌افزارهایی است که بتوان با آنها به استخراج بیت کوین پرداخت. منظور از شرکت معتبر، شرکتی نیست که سود بهتری بدهد یا سود آن تضمینی باشد بلکه شرکتی است که دروغ کمتری در کارش وجود دارد و می‌توانید مطمئن باشید که واقعا ماینینگ انجام می‌دهد.

جنسیس ماینینگ
نمایی از یکی از فارم‌های شرکت جنسیس ماینینگ

شرکت‌ها و وب‌سایت‌های «جنسیس ماینینگ» (Genesis Mining)، «بیت کلاب نتورک» (Bitclub Network) و «هش فلیر» (Hash Flare) ازجمله این شرکت‌ها هستند. با این‌حال وقتی نگاهی عمیق‌تر به این شرکت‌های بیاندازیم، متوجه می‌شویم که هر کدام نقاط ضعف خود را دارند.

وضعیت باخت باخت

در بیشتر اوقات، کلود ماینینگ وضعیت «باخت باخت» را رقم می‌زند. در صورتی‌ که قیمت بیت کوین افزایش یابد، شما نسبت به حالتی که در آن بیت کوین خریده بودید، سود کمتری عایدتان خواهد شد. در صورتی‌ که بیت کوین با کاهش قیمت روبه‌رو شود نیز شما سودی نخواهید کرد و احتمالاً تنها پولی را که پس‌انداز کرده‌اید را از دست خواهید داد.

همانطور که سایت ارزدیجیتال بارها اعلام کرده، جدای از این مسئله که قراردادهای پرداخت شرکت‌های فعال در زمینه کلود ماینینگ رقمی ثابت است، این شرکت‌ها هزینه نگهداری تجهیزات را هم از مشتری دریافت می‌کنند.

هزینه نگهداری معمولاً شامل جمع هزینه‌های اصطحلاک دستگاه‌ها، تجهیزات خنک‌کننده و محلی که تجهیزات در آن قرار می‌گیرند است. این قیمت برحسب دلار بر واحد قدرت ماینینگ که چیزی در حدود ۰.۱۴ دلار برای هر ترا هش است، محاسبه می‌شود.

از آن‌ جهت که سود بر اساس قیمت بیت کوین پرداخت می‌شود و هزینه نگه‌داری با ارزهای رایج دریافت می‌گردد، در صورت سقوط قیمت، ممکن است سود بدست آمده برای پرداخت هزینه‌های نگه‌داری کافی نباشد. در این صورت شرکت بدون برگشت وجه قرارداد شما را فسخ خواهد کرد.

در وب‌سایت جنسیس ماینینگ آمده:

در صورتی‌ که قرارداد مذکور سودده نباشد (سود به‌اندازه هزینه نگه‌داری نباشد)، سود روزانه صفر خواهد بود. پس‌ازآن، قرارداد تا شصت روز دارای اعتبار است و در صورت سود ده نبودن طی این شصت روز، قرارداد فسخ خواهد شد.

سقوط قیمت بیت کوین

از طرف دیگر، اگر قیمت بیت کوین جهش داشته باشد، سختی استخراج نیز بالا می‌رود و باعث سوددهی کمتر می‌شود. به‌عبارت‌دیگر در هر دو صورت خرید و نگه‌داری مستقیم بیت کوین، امری پر شودتر خواهد بود چراکه شما هم کمتر ضرر می‌دهید و هم‌ سود بیشتری عایدتان خواهد شد.

اگر کمی در وب‌سایت هایی که چنین خدماتی را ارائه می‌کنند، بچرخید، می‌بینید که بسیاری از قراردادها پس از دوره رکورد طولانی‌مدت بیت کوین در اوایل سال ۲۰۱۸ که قیمت بیت کوین سقوط کرد، فسخ‌شده‌اند.

کلاهبرداری پانزی در لباس ماینینگ

در کنار شرکت‌هایی که به‌صورت واقعی خدمات استخراج ابری را ارائه می‌کنند، شرکت‌های زیادی قرار دارند که تنها با هدف کلاه‌برداری از مشتریان ایجادشده‌اند. پس از آن که بیت کوین توانست توجهات زیادی را به سمت خود جلب کند، شرکت‌های کلاهبرداری زیادی پا به عرصه گذاشتند.

بخش بزرگی از کلاهبرداری‌های پانزی در حوزه ارزهای دیجیتال به وب‌سایت‌های ماینینگ ابری اختصاص دارند که ادعا می‌کنند با پول سرمایه‌گذاران اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می‌کنند. اغلب این سایت‌ها از روش پانزی استفاده و از سود سرمایه‌گذاران جدید به سرمایه‌گذاران قدیمی سود پرداخت می‌کنند.

اینفوگرافیکی جامع برای آشنایی با طرح پانزی:

طرح پانزی
برای مشاهده سایز کامل روی تصویر کلیک کنید

سودهای نجومی و تضمینی بدون در نظر گرفتن ریسک‌های استخراج، عدم شفافیت در نحوه کار، عدم وجود آدرس یا شماره تلفن معتبر و … از نشانه‌های طرح‌های پانزی ماینینگ است.

ماینینگ ابری امکان‌پذیر است اما یک سایت معتبر در ماینینگ ابری، فقط قدرت هش می‌فروشد، نه اینکه مدعی سود نجومی تضمینی با نرخ ثابت و منظم باشد.

به عقیده فعالان این حوزه، بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه استخراج ابری، نوعی طرح پانزی به حساب می‌آیند. این یعنی پای هیچ تجهیزات استخراجی در میان نیست و شما تنها جیب افراد قدیمی‌تر و شرکت را پر از پول می‌کنید.

بسیاری از مردم وقتی چند صد دلارشان از این طریق به سرقت می‌رود، از شرکت مذکور شکایت نمی‌کنند و درنهایت و پس از ورشکستی شرکت یا محو شدن آن، آنها می‌مانند و کوله باری از عصبانیت!

خودتان تحقیق کنید

اگر تا به اینجا مجاب نشده‌اید که کلود ماینینگ می‌تواند به‌کاری پر خطر تبدیل شود، می‌توانید خودتان اقدام به تحقیق در این زمینه کنید. در ادامه به برخی از روش‌هایی که می‌توانید به نتیجه مطلوب برسید اشاره می‌کنیم:

درباره شرکتی که قصد ثبت قرارداد با آن را دارید تحقیق کنید

تقریباً در ارتباط با تمام شرکت‌های کلاه‌بردار در این زمینه، می‌توان ارجاعاتی را پیدا کرد که افراد در آنها به شکایت از خدمات شرکت پرداخته‌اند. به همین منظور می‌توانید در انجمن‌هایی مثل «BitcoinTalk» یا «Reddit» به تحقیق بپردازید. استک سایت ارزدیجیتال هم می‌تواند گزینه خوبی برای پرسش در این زمینه باشد.

در صورتی که خود شما هم گرفتار شرکت‌های کلاهبرداری بودید، می‌توانید تجربه خود را در این وب‌سایت‌ها با دیگران به اشتراک بگذارید و مانع از ضرر دیگران شوید.

به‌اندازه‌ای که توان ضررش را دارید، سرمایه‌گذاری کنید

اگر می‌خواهید وارد حوزه کلود ماینینگ شوید، قدم‌به‌قدم سرمایه‌گذاری کنید و هیچ‌گاه و هیچ‌گاه بیش از اندازه‌ای که توان ضررش را ندارید، سرمایه‌گذاری نکنید. می‌توان گفت که این مسئله مهم‌ترین نکته‌ای است که باید در گوشه ذهن خود نگه‌دارید. تکنیک چنین شرکت‌هایی واردکردن آهسته شما به بازی است و به‌محض اینکه پول بزرگی را وارد کار کنید، دیگر خبری از آنها نخواهید شنید.

ماشین حساب

۴- جمع‌بندی – آیا استخراج ابری به‌صرفه است؟

در بیشتر مواقع از کلود ماینینگ دوری‌ کنید. سؤالات بی‌پاسخ زیادی در این حوزه وجود دارد و نمی‌توان با قاطعیت گفت که کلود ماینینگ راهکار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است یا نه. در نهایت اگر برای ورود به حوزه ارزهای دیجیتال و به‌ویژه بیت کوین، عزمی جزم دارید، بهترین کار، ورود مستقیم به بازار است.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

77 دیدگاه
soroosh VRS
soroosh VRS
8 ماه پیش

سلام من یک سوال داشتم این سایت هایی که به صورت رایگان ماین کردن انجام میدن چی؟مثلا شما یک حساب رایگان باز میکنی و با هش ریت پایین شروع به استخراج میکنی بدون پرداخت هزینه بعد ها به مقدار برداست رسید یک سری به سایت میزنیم برای برداشت ,اینا رو میشه بگیم پرداخت دارن؟تهش یا پرداخت میزن یا نه دیگه

حسین شهیدی
حسین شهیدی
1 سال پیش

سلام. کسی تونسته بیشتر از مقدار سرمایه گذاری اش در سایت بیت کلاب نتورک، سود بیشتری رو دریافت کنه؟ از ادمین سایت ارز دیجیتال خواهش میکنم اگر شما تونستید بفرمایید. ممنون

امیر محمدی
امیر محمدی
1 سال پیش

به عنوان مثال الان داره برای من ارز اتریوم استخراج میکنه ، میتونی اشتراک بخری و هم میتونی نخری ، در هر حال به نظرتون به حد نصاب استخراج برسه ایا اجازه انتقال میده ؟ برنامه mastercoin ؟؟؟

امیر محمدی
امیر محمدی
1 سال پیش

سلام خسته نباشی ، برنامه ای که هیچ پولی نیاز بدید ، مثل master coin , حالا هر چقدر کم یا اینکه اصلا به صرفه نباشه ، ایا اون مقداری که داره براتون ماین میکنه و قابل مشاهده هست انتقال میده در نهایت یا نه ؟

محمد ایمانی
محمد ایمانی
1 سال پیش

اصطحلاک :))

emadmp
emadmp
1 سال پیش

سلام
مقاله شما مشخصا با هدف ترقیب به تریدینگ در مقابل ماینینگ نوشته شده. در کل مقاله تقریبا استخراج به بیتکوین محدود شده و همینطور مزایای کلود ماینینگ انکار شده
استخراج ابری یکی از روش های عملیاتی برای بهینه سازی فضای استخراج و تجمیع این فضا هست تا اقدامات در زمینه های مختلف از جمله قانون گزاری با سرعت بهتری پیگیری بشه.
همینطور راهکاری هست برای بیشینه کردن درآمد شبکه.
ضمنا شما با یک نگاه تک بعدی به موضوع نگاه میکنید که بسیار جالب هست
تریدینگ دو وجه داره، یکی با هدف افزایش دارایی های فیات و یکی با هدف افزایش دارایی های کریپتو
در مورد دوم تریدر در مورد اینکه پایه معاملش بیتکوین یا چیز دیگری هست به قطعیت رسیده و در طول زمان سعی میکنه ساتوشی های بیشتری جمع کنه. این وضعیت برای سرمایه گذاران بزرگ هم صادق هست. نظیر شرکت هایی که میشنناسید. اونها با توجه به نتیجه گیریشون که مبنی بر رشد قابل توجه این بازار در مقابل تمام شاخص های مالی دیگر(یا بیشترشون) هست اقدام به افزایش دارایی هایی کریپتو میکنن حتی در صورتی که در بازه کوتاه مدت باعث زیان بشه(این نه با هدف افزایش دارایی فیات بلکه با هدف افزایش ثروت انجام میشه)
ماینینگ با هدف خلق یا جمع آوری دارایی های کریپتویی انجام میشه . پس بهتر هست که برای مخاطب شفاف ساز بشه که بدنبال چه نوع سودی و چه فرآیندی هست.
از طرف دیگه درآمد ماینر ها با تغییرات بازار با سرعت مناسبی تعدیل میشه و این امر باعث میشه تا مانینگ از مقرون بصرفگی خارج نشه.
زمانی که بیتکوین افت شدیدی میکنه تعداد زیادی به شبکه های دیگه ملحق میشن و فضای استخراج نقطه تعادل جدیدی پیدا میکنه
در آخر بنظرم شما فقط مدل کسب و کار یک وبسایت کلود ماینینگ رو برای نوشتن این مقاله مطالعه کرده باشید

نوید ملاح
نوید ملاح
5 ماه پیش
پاسخ  emadmp

سلام هر چند که این پست خیلی قدیمی شده ولی مایلم که اعلام کنم کاملا با شما موافقم،و از شما خیلی سپاسگزارم.

من به کلود ماینینگ اعتماد کردم و الان جواب هم گرفتم سایت mining online تا الان ۵ ماه شده که هر ماه موجودی استخراج شده رو به کیف پولم انتقال میده،هر زمانی هم که بیتکوین قیمتش میاد پایین میتونین ارز دیگه‌ای استخراج کنید. من که راضیم

آرمان
آرمان
1 سال پیش

سلام دوستانو ادمین عزیز
اینجا کسی با cluod.2 آشنایی داره
متاسفانه الان برای یکسال هست بیت کوینهای ما رو مسدود کرده

م ت
م ت
1 سال پیش

سلام به این سایت و شرکت هم اعتماد نکنین کلاه بردارن راحت پول رو میکشن بالا
https://dedino.pro/panel/profile/rebuy
همون آی ماینر
حواستون باشه از من پول کمی خوردن اما خدا میدونه چه افرادی پولهای زیادی ازشون رفته

بابک
بابک
1 سال پیش

سلام دوستان عزیز. امروز زنگ زدم حراست سازمان صنعت و معدن کرمان و در مورد ای ام اس ماینینگ سوال کردم. گفتند اصلا وجود خارجی نداره. مجوزش هم قلابیه و از خارج از کشور کنترل میشه و با اینکه به پلیس فتا هم گفتند و پیگیر شدند پلیس فتا میگه نمیتونه کاری بکنه و سایتش و یا کانال تلگرامیشون رو جلو گیری کنه. من که مالم رفت اما تو را خدا به هیچ کدومشون اعتماد نکنید. تمامشون کلاهبردارن. تو هر جا و گروهیی که هستید و میتونید اطلاع رسانی کنید.

بابک
بابک
1 سال پیش

سلام و درود بر شما. اول ممنون از سایت خوبتون بابت اطلاعات کامل و جامعی که میدید.
متاسفانه بنده هم در دام ای ام اس ماینینگ افتادم و در حال حاضر کسی پاسخگو نیست و امروز کانال توی تلگرامشون گفته که میخواد با همه سرمایه‌گذاران تسویه حساب کنه. امیدوارم که راست باشه. البته سوال اینجاست که چطور چنین شرکتهای میتونن داخل ایران و تحت عنوان مجوز قانونی و رسمی از وزارت صنعت، فعالیت کنند و تحت مراقبت و نظارت و تعقیب قرار نگیرند. خیلی جای تعجب داره. در هر حال نمیدونم باید به کی و کجا شکایت کنم. دوستان اگر اطلاعی دارند ممنون میشم از راهنمایی تون.

رضایی
رضایی
1 سال پیش

دوستان آی ام اس و همیار ماینر جفتشون پانزی هستش مراقب سرمایه هاتون باشینو و درجاهای دیگه هم منتشر کنین تا بقیه هم فریب نخورن و کمک به بقیه کنین

حسنی
حسنی
1 سال پیش
پاسخ  رضایی

سلام دلیلتون برای پانزی بودن چیه؟

بابک
بابک
1 سال پیش
پاسخ  حسنی

سلام و درود بر شما. اولش یه کمی سود میده تا اعتماد تون رو جلب کنه و بعد حسابتون رو مسدود میکنه و تمام. دیگه دستتون به هیچ جا بند نیست. خیلی جالبه این شرکتها به راحتی در فضای مجازی فعالیت دارن و حتی عکس گردانندگانشون و اسامیشون رو هم زدند…

محمدرضا
محمدرضا
1 سال پیش

سلام توروخدا یکی که اطلاعات داره از سایت ims mining جواب بده که آیا قابل اطمینان هست یا نه؟؟

رضایی
رضایی
1 سال پیش
پاسخ  محمدرضا

خیر عزیز همین امروز پول منو براحتی خورد و حسابمو مسدود و بلاکم کرد و وارد سایت که میخوام بشم که میگه کاربر مورد نظر یافت نشد، چن روز اولش سود کمی داد، اینم شگردشونه تا بهشون اعتماد کنی و پول بیشتر مبیری و اون وقته که در خواست برداشت میزنی میبینی یه دفه میبینی بلاکت کردن، دستتم هیچ جا بند نیست که به حسابشون واریز داشتی، هم با ووچر هم بیتکوین ، هیچ کدومم قابل ردیابی نیست، اون تعداد ممبرای کانالشم که میبینی فیکه و برای جذب اعتماد و برنامه کلاهبرداری که دارن، دارن پولای خیلی زیادی رو مفت میکشن بالا، داداش گول نخور، سرمایه زیادی از منو براحتی خورد، حتی یه ماهم نرسیدش، اگه خواستی مدارکشم برات میذارم که اثبات کنم توو سایتشون عضو بودم، توو قسمت نظرات کاربرانشم که بعد ثبت نام وارد میشی خیلیاشون از خودشونن دادرن بازار گرمی راه میندازن، بقیه رم تا میتونین خبر کنین تا جلوی این کلاهبردارارو بگیریم. مواظب سرمایتون باشینو و به هر چیزی راحت اعتماد نکنین، یکم قبلش فکر کنین و مشورت با آدمای اهل اون کار، تا بعدا پشیمون نباشینو اگه هم میخواین سرمایه گذاری کنین همیشه دنبال راه های امن و جاهای معتبر برین و به هر کسی اعتماد نکنین، فقط بهشون بگو وارد ای نمادتون میشم چرا باز نمیشه، یکم جدی برخورد کنی و وانمود کنی سر دوستتم این کلاهو گذاشتن، بلاک میشی

محمد م
محمد م
1 سال پیش

سلام سایت همیار ماینر معتبره؟میگن مجوز هم دارن

رضایی
رضایی
1 سال پیش
پاسخ  محمد م

اعتماد نکن دوست عزیز ، من در سایت دیگه ای مشابه اون که بهتر از اون و قبل تر از اونم تقریبا بوده و سودشم بهتر بوده، با آی ام اس ماینیگ کارکردم ، اونم نماد گذاشته و مجوز صنعت و معدن داره، عکسشم گذاشته ولی همین امروز به راحتی مسدودم کردم و بعد تا به پشتیابنیش گفتم پیغامامو پاک و منو بلاک کرد، اولش سود داد و جلب اعتماد کرد و سرمایه بیشتر گذاشتم، ولی طرحشون همینه با این سودا وسوسه و طمع ایجاد میکنن،نگاه کنی حتی حسابشون قابل ردیابی نیست، چطوری میتونی ثابت کنی بعدا بهشون پرداخت داشتی،
مبرو روی ای نمادش کلیک کن و میبینی هیچ چی باز نمیشه، سوری هستش، گول نخور دوست من، مواظب سرمایه ای که داری باش

علی لطفی
علی لطفی
1 سال پیش
پاسخ  رضایی

سلام آقای رضایی. من هم مثل شما گول تبلیغات رو خوردم و متاسفانه پولم رو بالا کشیدن. لطفاً بگید که آیا شما شکایت کردید ازشون یا خیر؟به آدرس دفتری که توی کرمان گزاشتن زنگ زدید؟ ممکنه شماره یا ایمیل خودتون رو بزارید تا باهاشون تماس بگیرم. ممنونم

بورس
بورس
7 ماه پیش
پاسخ  محمد م

داداش گول نخورین درست تحقیق کنید . با تلفن کردن به فرمانداری و وزارت صنعت و…. نتیجه معکوس میگیرین .همشون با هم دزدی میکنند‌ .حواستون جمع باشه بروید مستقیم بیتکوین بخرین و هولد کنین نتیجش خیلی خیلی بهتره .

حسین‌کشاورز
حسین‌کشاورز
1 سال پیش

تو گوگل‌سرچ کردم ویکی پدیا ی توضیح میداد در مورد استخراج ابری و در اخر این سایتو معرفی کرد .سایت شماره تلن . ادرس. داره برداشت هم دیقیه میزنه حالا نمیدومم معتبره یان

حسین‌کشاورز
حسین‌کشاورز
1 سال پیش

سایت Bitcoin Mining base.cloud معتبره ایا؟

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.