atlasarzdigital

استخراج ابری (Cloud mining) چیست؟/ معرفی سایت‌های کلود ماینینگ

استخراج ابری (Cloud mining) چیست؟/ معرفی سایت‌های کلود ماینینگ

استخراج ابری یا «کلودماینینگ» (Cloud Mining)، روشی است که در آن، شما با پرداخت مبلغی ماهیانه، شرکتی را مأمور می‌کنید تا برای شما استخراج ارزهای دیجیتال انجام دهد، بدون این‌که نیاز به تهیه سخت افزار و تجهیزات مرتبط داشته باشید. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید تا به توضیح جنبه‌های مختلف کلود ماینینگ بپردازیم.

خلاصه‌ای از کلود ماینینگ

کلود ماینینگ به آن دسته از خدمات و شرکت‌هایی اطلاق می‌شود که قدرت پردازش سخت‌افزارشان را به شما می‌فروشند و کارهای مربوط به استخراج و نگه‌داری تجهیزات را انجام می‌دهند. در واقع کلود ماینینگ بدان معناست که شما بدون خریداری تجهیزات سخت‌افزاری گران‌قیمت، از راه دور و به‌صورت ابری اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می‌کنید. با این کار تنها چیزی که نیاز دارید فقط یک رایانه یا گوشی موبایل خواهد بود تا به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کرده و سودتان را مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که طبیعتا سود استخراج ابری در مقایسه با استخراج مستقیم بسیار کمتر است و گاهی اوقات در صورت کاهش قیمت‌ها با ضرر هم مواجه خواهید شد.

کلاهبرداری در کلود ماینینگ زیاد است

برخی از شرکت‌های فعال در زمینه کلود ماینینگ، و نه همه آنها، یا بر اساس مدل‌های کاری ناسالمی کار می‌کنند و یا تنها به دنبال خالی کردن جیب شما هستند. منظور از مدل‌های ناسالم این است که در پایان یا پولتان را از دست می‌دهید یا سود شما کمتر از هنگامی خواهد بود که به‌صورت مستقیم در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید.

این خلاصه‌ای بود از کلود ماینینگ و جنبه‌های مختلف آن. در صورتی‌ که به اطلاعات جامع‌تری نسبت به کلود ماینینگ و بررسی‌های بیشتری نیاز دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا از نقطه نظرات زیر به بررسی استخراج ابری بپردازیم:

استخراج ابری چگونه انجام می‌شود؟

کلود ماینینگ

از آنجایی‌ که استخراج بیت کوین و بیشتر ارزهای دیجیتال در خانه، کاری بسیار سخت و گران است، مردم به دنبال راهکارهایی ارزان‌تر می‌گردند که در آن خبری از مصرف برق‌های آن‌چنانی توسط تجهیزات نباشد. تجهیزاتی که گاها به‌سرعت از رده خارج می‌شوند و کارایی‌شان را دست می‌دهند.

به سبب همین مشکلات، کلود ماینینگ، راهکاری جایگزین به‌حساب می‌آید؛ چراکه شما سخت‌افزاری قدرتمند با قدرت هش بالا را اجاره می‌کنید که در محیطی مناسب نگه‌داری می‌شوند. شرکت استخراج‌کننده، مسئولیت نگه‌داری از تجهیزات را بر عهده دارد و سود حاصل از عملیات استخراج را با شما تقسیم می‌کند.

در صورتی‌ که عبارت «Cloud Mining» را در اینترنت جستجو کنید، وب‌سایت‌های بسیاری را پیدا می‌کنید که شما را به ورود به این حوزه ترغیب می‌کنند. در بیشتر این وب‌سایت ها با خروارها عدد روبه‌رو می‌شوید که عموماً باعث گیج شدن افراد تازه‌وارد می‌شود.

یادتان باشد همیشه نمی‌توانید به وعده‌های چنین وب‌سایت هایی اعتماد کنید.

بهترین سرویس‌های کلود ماینینگ

نام بردن از یک سرویس‌دهنده خدمات استخراج ابری کاری بسیار دشوار است؛ چراکه در بیشتر اوقات این شرکت‌ها کلاه‌بردار از آب در می‌آیند. صد البته در این میان گزینه‌های مناسبی نیز وجود دارد.

شرکت‌های مناسب در زمینه استخراج ابری

وقتی صحبت از کلمه «مناسب» به میان می آید، منظور جنبه «سودده بودن» یا «مشهور» بودن آنها نیست. منظور از کلمه مناسب، در اختیار داشتن سخت‌افزارهایی است که بتوان با آنها به استخراج بیت کوین پرداخت. منظور از شرکت معتبر، شرکتی نیست که سود بهتری بدهد یا سود آن تضمینی باشد بلکه شرکتی است که دروغ کمتری در کارش وجود دارد و می‌توانید مطمئن باشید که واقعا ماینینگ انجام می‌دهد.

جنسیس ماینینگ
نمایی از یکی از فارم‌های شرکت جنسیس ماینینگ

شرکت‌ها و وب‌سایت‌های «جنسیس ماینینگ» (Genesis Mining)، «بیت کلاب نتورک» (Bitclub Network) و «هش فلیر» (Hash Flare) ازجمله این شرکت‌ها هستند. با این‌حال وقتی نگاهی عمیق‌تر به این شرکت‌های بیاندازیم، متوجه می‌شویم که هر کدام نقاط ضعف خود را دارند.

وضعیت باخت باخت

در بیشتر اوقات، کلود ماینینگ وضعیت «باخت باخت» را رقم می‌زند. در صورتی‌ که قیمت بیت کوین افزایش یابد، شما نسبت به حالتی که در آن بیت کوین خریده بودید، سود کمتری عایدتان خواهد شد. در صورتی‌ که بیت کوین با کاهش قیمت روبه‌رو شود نیز شما سودی نخواهید کرد و احتمالاً تنها پولی را که پس‌انداز کرده‌اید را از دست خواهید داد.

همانطور که سایت ارزدیجیتال بارها اعلام کرده، جدای از این مسئله که قراردادهای پرداخت شرکت‌های فعال در زمینه کلود ماینینگ رقمی ثابت است، این شرکت‌ها هزینه نگهداری تجهیزات را هم از مشتری دریافت می‌کنند.

هزینه نگهداری معمولاً شامل جمع هزینه‌های اصطحلاک دستگاه‌ها، تجهیزات خنک‌کننده و محلی که تجهیزات در آن قرار می‌گیرند است. این قیمت برحسب دلار بر واحد قدرت ماینینگ که چیزی در حدود 0.14 دلار برای هر ترا هش است، محاسبه می‌شود.

از آن‌ جهت که سود بر اساس قیمت بیت کوین پرداخت می‌شود و هزینه نگه‌داری با ارزهای رایج دریافت می‌گردد، در صورت سقوط قیمت، ممکن است سود بدست آمده برای پرداخت هزینه‌های نگه‌داری کافی نباشد. در این صورت شرکت بدون برگشت وجه قرارداد شما را فسخ خواهد کرد.

در وب‌سایت جنسیس ماینینگ آمده:

در صورتی‌ که قرارداد مذکور سودده نباشد (سود به‌اندازه هزینه نگه‌داری نباشد)، سود روزانه صفر خواهد بود. پس‌ازآن، قرارداد تا شصت روز دارای اعتبار است و در صورت سود ده نبودن طی این شصت روز، قرارداد فسخ خواهد شد.

سقوط قیمت بیت کوین

از طرف دیگر، اگر قیمت بیت کوین جهش داشته باشد، سختی استخراج نیز بالا می‌رود و باعث سوددهی کمتر می‌شود. به‌عبارت‌دیگر در هر دو صورت خرید و نگه‌داری مستقیم بیت کوین، امری پر شودتر خواهد بود چراکه شما هم کمتر ضرر می‌دهید و هم‌ سود بیشتری عایدتان خواهد شد.

اگر کمی در وب‌سایت هایی که چنین خدماتی را ارائه می‌کنند، بچرخید، می‌بینید که بسیاری از قراردادها پس از دوره رکورد طولانی‌مدت بیت کوین در اوایل سال 2018 که قیمت بیت کوین سقوط کرد، فسخ‌شده‌اند.

کلاهبرداری پانزی در لباس ماینینگ

در کنار شرکت‌هایی که به‌صورت واقعی خدمات استخراج ابری را ارائه می‌کنند، شرکت‌های زیادی قرار دارند که تنها با هدف کلاه‌برداری از مشتریان ایجادشده‌اند. پس از آن که بیت کوین توانست توجهات زیادی را به سمت خود جلب کند، شرکت‌های کلاهبرداری زیادی پا به عرصه گذاشتند.

بخش بزرگی از کلاهبرداری‌های پانزی در حوزه ارزهای دیجیتال به وب‌سایت‌های ماینینگ ابری اختصاص دارند که ادعا می‌کنند با پول سرمایه‌گذاران اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می‌کنند. اغلب این سایت‌ها از روش پانزی استفاده و از سود سرمایه‌گذاران جدید به سرمایه‌گذاران قدیمی سود پرداخت می‌کنند.

اینفوگرافیکی جامع برای آشنایی با طرح پانزی:

طرح پانزی
برای مشاهده سایز کامل روی تصویر کلیک کنید

سودهای نجومی و تضمینی بدون در نظر گرفتن ریسک‌های استخراج، عدم شفافیت در نحوه کار، عدم وجود آدرس یا شماره تلفن معتبر و … از نشانه‌های طرح‌های پانزی ماینینگ است.

ماینینگ ابری امکان‌پذیر است اما یک سایت معتبر در ماینینگ ابری، فقط قدرت هش می‌فروشد، نه اینکه مدعی سود نجومی تضمینی با نرخ ثابت و منظم باشد.

به عقیده فعالان این حوزه، بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه استخراج ابری، نوعی طرح پانزی به حساب می‌آیند. این یعنی پای هیچ تجهیزات استخراجی در میان نیست و شما تنها جیب افراد قدیمی‌تر و شرکت را پر از پول می‌کنید.

بسیاری از مردم وقتی چند صد دلارشان از این طریق به سرقت می‌رود، از شرکت مذکور شکایت نمی‌کنند و درنهایت و پس از ورشکستی شرکت یا محو شدن آن، آنها می‌مانند و کوله باری از عصبانیت!

خودتان تحقیق کنید

اگر تا به اینجا مجاب نشده‌اید که کلود ماینینگ می‌تواند به‌کاری پر خطر تبدیل شود، می‌توانید خودتان اقدام به تحقیق در این زمینه کنید. در ادامه به برخی از روش‌هایی که می‌توانید به نتیجه مطلوب برسید اشاره می‌کنیم:

درباره شرکتی که قصد ثبت قرارداد با آن را دارید تحقیق کنید

تقریباً در ارتباط با تمام شرکت‌های کلاه‌بردار در این زمینه، می‌توان ارجاعاتی را پیدا کرد که افراد در آنها به شکایت از خدمات شرکت پرداخته‌اند. به همین منظور می‌توانید در انجمن‌هایی مثل «BitcoinTalk» یا «Reddit» به تحقیق بپردازید. استک سایت ارزدیجیتال هم می‌تواند گزینه خوبی برای پرسش در این زمینه باشد.

در صورتی که خود شما هم گرفتار شرکت‌های کلاهبرداری بودید، می‌توانید تجربه خود را در این وب‌سایت‌ها با دیگران به اشتراک بگذارید و مانع از ضرر دیگران شوید.

به‌اندازه‌ای که توان ضررش را دارید، سرمایه‌گذاری کنید

اگر می‌خواهید وارد حوزه کلود ماینینگ شوید، قدم‌به‌قدم سرمایه‌گذاری کنید و هیچ‌گاه و هیچ‌گاه بیش از اندازه‌ای که توان ضررش را ندارید، سرمایه‌گذاری نکنید. می‌توان گفت که این مسئله مهم‌ترین نکته‌ای است که باید در گوشه ذهن خود نگه‌دارید. تکنیک چنین شرکت‌هایی واردکردن آهسته شما به بازی است و به‌محض اینکه پول بزرگی را وارد کار کنید، دیگر خبری از آنها نخواهید شنید.

ماشین حساب

4- جمع‌بندی – آیا استخراج ابری به‌صرفه است؟

در بیشتر مواقع از کلود ماینینگ دوری‌ کنید. سؤالات بی‌پاسخ زیادی در این حوزه وجود دارد و نمی‌توان با قاطعیت گفت که کلود ماینینگ راهکار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است یا نه. در نهایت اگر برای ورود به حوزه ارزهای دیجیتال و به‌ویژه بیت کوین، عزمی جزم دارید، بهترین کار، ورود مستقیم به بازار است.

اشتراک
اطلاع از
guest
53 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
حسین‌کشاورز
حسین‌کشاورز
6 روز پیش

تو گوگل‌سرچ کردم ویکی پدیا ی توضیح میداد در مورد استخراج ابری و در اخر این سایتو معرفی کرد .سایت شماره تلن . ادرس. داره برداشت هم دیقیه میزنه حالا نمیدومم معتبره یان

حسین‌کشاورز
حسین‌کشاورز
6 روز پیش

سایت Bitcoin Mining base.cloud معتبره ایا؟

جواد
جواد
1 ماه پیش

سلام. آیا iminer برای خرید و اجاره دستگاه سای معتبری هست یا کلاهبرداریه.

مجید مجیدی
مجید مجیدی
1 ماه پیش

سلام. سایت ای ماینر کلاهبرداریه؟

فریده حسینی
فریده حسینی
1 ماه پیش

سلام .وقت بخیر و تشکر ازشما . آیا به دست اوردن Free Bitcoin در سایت crayptofree کار درستی است و با انجام این کار در نهایت، مبلغ به دست آمده قابل برداشت است؟

امین واحدی
امین واحدی
1 ماه پیش

سلام
ایا در این روش شرکت یا اپلیکیشن با گرفتن ادرس ولت می تواند کلاه برداری کند؟
ینی اعتماد کنیم یا نه؟

parsa amc
parsa amc
2 ماه پیش

سلام ممنون از مطلب جامع و مفیدتون ولی از سایتی مثل شما انتظار کلمه اصطحلاک نداشتم و درستش استهلاک هستش!

مسعود گلی
مسعود گلی
2 ماه پیش

سلام وقتتون بخیر من سایت btc smash رو دارم و هر روز مبلغ ناچیزی میده با هیت زدن یا ضربه زدن به جعبه آیا کسی از این کلود ماینینگ اطلاع خاصی داره که ببینم ارزش داره وقتمو براش بزارم یا نه!!!

حامد
حامد
1 ماه پیش

اوه اوه بیا بیرون داداش. تا یه عددی میری جلو اما از اون به بعدش دیگه بهت نمیده تا بتونی برداشت بزنی. من تا درصد ۸۹ رفتم اما گیر کرده دیگه

آرزوپارسا
آرزوپارسا
2 ماه پیش

سلام سایت arzdigital.com فقط آموزشیه یا خرید و فروش ارز دجیتال هم میشه انجام داد 
اگر میشه راهش چیه؟

سامان
سامان
2 ماه پیش

سلام با توجه به اینکه برای استخراج مجوز میخواد
حالا سوال من اینه که برای کار با چند سایت کلود ماینینگ ما نیاز به مجوز داریم؟

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه استخراج ابری (Cloud mining) چیست؟/ معرفی سایت‌های کلود ماینینگ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
53
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x