جنبش استقلال کالیفرنیا: در کشور مستقل خود از ارزهای دیجیتال استفاده خواهیم کرد

جنبش استقلال کالیفرنیا: در کشور مستقل خود از ارزهای دیجیتال استفاده خواهیم کرد

عده‌ای از شهروندان کالیفرنیا با الهام از طرح برگزیت که به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا انجامید، درصدد استقلال کالیفرنیا و جدایی این ایالت از آمریکا هستند. گفتنی است گروه‌های سیاسی مدافع این طرح، اکنون به‌دنبال ایجاد یک ارز دیجیتال نیز هستند تا بتوانند از آن به‌عنوان ستون فقرات نظام مالی کالیفرنیای جدید بهره بگیرند.

به گزارش کوین تلگراف، «آری کالیفرنیا» یا «کالگزیت» عناوینی است که جنبش استقلال کالیفرنیا با آنها شناخته می‌شود. آن‌طور که پیداست، سردمداران این جنبش اخیراً با آلاستیر کیتنس (Alastair Caithness)، کارشناس حوزه بلاک چین ملاقات کرده‌اند تا بدانند که چگونه می‌توان از اقتصاد مبتنی بر دارایی‌های دیجیتالی همچون بیت کوین برای تضمین درآمد پایه همگانی برای شهروندان کالیفرنیا استفاده کرد.

کیتنس با ستایش اقتصاد مبتنی بر ارزهای دیجیتال گفته است که چنین اقتصادی می‌تواند سطحی از خدمات درمانی و آموزش رایگان و همچنین شکلی از درآمد پایه را در مقیاسی که پیش‌تر محقق نشده است، برای کالیفرنیایی‌ها به ارمغان بیاورد. وی در ادامه افزوده است که شهروندان کالیفرنیا همیشه در تکاپوی دستیابی به آزادی اقتصادی در سایه نظام مالی فدرال ایالات متحده بوده‌اند.

کیتنس که تباری اسکاتلندی دارد و اکنون در سن دیه‌گو زندگی می‌کند، همچنین اظهار داشته است که افرادی که از طریق تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در زمین و املاک سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند نقشی مؤثر در تقویت طرح پیشنهادی درآمد پایه همگانی داشته باشند.

مارکوس روییز ایوانز (Marcus Ruiz Evans)، رهبر جنبش آری کالیفرنیا نیز حمایت خود را از اقدامات انجام‌گرفته در راستای استقلال کالیفرنیا اعلام کرده است. وی می‌گوید که کالیفرنیا در حال حاضر، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد. او با تحسین توصیه کیتنس مبنی بر پذیرش ارزهای دیجیتال می‌افزاید که مردم به‌ویژه در شرایط کنونی به همیاری و مساعدت نیاز دارند و دولت هم در تلاش است تا راه‌حلی برای این موضوع دست و پا کند.

ایوانز در ادامه گفته است:

بسیار خوش‌وقتیم که یک اسکاتلندی‌تبار را در کنار خود داریم. باید بگویم که الگوی کالیفرنیای مستقل، برگرفته از همه‌پرسی استقلال اسکاتلند است.

بنابر ادعای رهبران جنبش آری کالیفرنیا، مقامات این ایالت، موافقت خود را با برگزاری یک کارزار عمومی برای امضای طوماری برای کالگزیت در سال جاری اعلام کرده‌اند. آن‌طور که پیداست، احتمال دارد تا سال ۲۰۲۴ فرایند رأی‌گیری رسمی برای استقلال کالیفرنیا کلید بخورد.

گفتنی است پیش‌تر کمیسیون مؤسسات مالی و بانکی سنای کالیفرنیا لایحه‌ای را با هدف تعریف دارایی‌های دیجیتال و سنجش دامنه تأثیر آنها بر حمایت از مصرف‌کنندگان تصویب کرده بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
مهدی اینده نگر
مهدی اینده نگر
3 سال قبل

کالیفرنیا با بودن در ایالات متحده در این جایگاه هستش..........شک نکنید که طبق قانون اساسی امریکا هیچ وقت نخواهند گذاشت این ایالت جدا بشه...........

پدارم جوان
پدارم جوان
3 سال قبل

منظورم توییتر بود اشتباه نوشتم تلگرام