فدرال رزرو: برای دلار دیجیتال باید آماده باشیم

فدرال رزرو: برای دلار دیجیتال باید آماده باشیم

به‌گفته رابرت بنچ (Robert Bench)، نایب‌رئیس مشاور در واحد پرداخت‌های امن شعبه بوستون فدرال رزرو، بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا، هیچ برنامه فوری برای راه‌اندازی ارز دیجیتال در دست اقدام ندارد. بااین‌حال، این به این معنا نیست که این بانک از آماده‌سازی خود برای پذیرش ارز دیجیتال، غافل شده است.

 به گزارش وب‌سایت «The Block»، در وبیناری به میزبانی این وب‌سایت، بنچ در پاسخ به سؤالی در مورد رویکرد ایالات متحده در قبال ارزهای دیجیتال ملی گفت که کارهایی در جبهه فناوری در دست اقدام است که می‌تواند مأموریت و حوزه فعالیت سیستم فدرال رزرو را گسترش بدهد. بنچ در ادامه با بیان دیدگاه شخصی خود در این باره افزود:

همانند کانادا، ما هم برنامه‌ای برای صدور ارز دیجیتال ملی نداریم. اما بهتر است که برای مواجهه با اتفاق‌هایی که باعث تغییر شرایط در سطح بین‌المللی می‌شوند، آماده باشیم. همچنین، فعالیت واحد ما در شعبه شهر بوستون فدرال رزرو به‌شکل اختصاصی، متمرکز بر فناوری است و ما سیاست‌گذار نیستیم.

همچنین، بنچ به مثال‌های متعددی در کشورهای دیگر اشاره کرد و به تشریح دیدگاه خود در مورد کاربردهای این ارزها و وابستگی آن‌ها به بانک‌های مرکزی پرداخت.

او گفت که برای مثال، کشور سوئد با چالش کاهش روزافزون استفاده از پول نقد مواجه شد و درنهایت، به پیاده‌سازی یک مدل اقتصاد عاری از پول نقد روی آورد. مثال دیگری که بنچ در این وبینار به آن اشاره کرد، بانک مرکزی کارائیب شرقی بود که به‌دلیل وجود جزایر متعدد در ناحیه کاراییب، باید برای نقل‌وانتقال پول، کارمزدی ۱۰۰ دلاری پرداخت می‌کرد. بنچ در مورد فعالیت‌های فدرال رزرو اظهار داشت:

در فدرال رزرو، در حال بررسی شرایط در آینده و پیش‌بینی کاربردهای ارزهای دیجیتال ملی هستیم. این فعالیت‌ها می‌تواند منجر به مطرح‌شدن این بحث در شعبه‌های اجرایی و قانون‌گذاری شود. در نهایت، این حوزه‌ها نیز برای ارائه اطلاعات لازم به سیاست‌گذاران کلان در خصوص برقراری توازن تلاش خواهند کرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه