رئیس فدرال رزرو: گزارش این بانک در مورد ارزهای دیجیتال دو ماه دیگر منتشر می‌شود

رئیس فدرال رزرو: گزارش این بانک در مورد ارزهای دیجیتال دو ماه دیگر منتشر می‌شود

رئیس بانک مرکزی آمریکا گفته است که تا دو ماه دیگر گزارشی را در رابطه با مزایا و معایب ارزهای دیجیتال ملی منتشر می‌کند. قرار است در این گزارش ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز و استیبل کوین‌ها را هم بررسی کنند.

به گزارش کوین دسک، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس بانک مرکزی آمریکا، در سخنرانی روز چهارشنبه خود با حضور اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده، اعلام کرد که قرار است گزارش فدرال رزرو در رابطه با ارزهای دیجیتال ملی در ماه سپتامبر (شهریور) منتشر شود.

پاول در پاسخ به سؤال پاتریک مک‌هنری (Patrick McHenry)، یکی از اعضای ارشد مجلس نمایندگان، گفت که این گزارش قرار است به‌طور کلی مزایا و معایب ارزهای دیجیتال ملی را مورد بررسی قرار دهد و درباره ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها مباحثه کند. پاول در سخنرانی خود مجدداً تأکید کرد که اگر قرار باشد استیبل کوین‌ها نقش مهمی در شبکه پرداختی ایالات متحده داشته باشند، باید قانون‌گذاری شوند.

رئیس بانک مرکزی آمریکا گفته است:

استیبل کوین‌ها مطمئناً از مزایایی مانند سیستم پرداختی سریع‌تر برخوردار هستند و ویژگی‌های مشترکی هم با ارزهای دیجیتال ملی دارند، با این حال همچنان خطراتی در مورد آنها وجود دارد. تصور می‌کنم استیبل کوین‌ها بسیار شبیه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار پولی، سپرده‌گذاری‌های بانکی و اوراق قرضه بانکی هستند.

گفتنی است که پاول پیش‌تر اعلام کرده بود که قرار است این گزارش در ماه ژوییه (تیر) منتشر شود.

دفتر فدرال رزرو در بوستون سال گذشته اعلام کرده بود که در حال بررسی این موضوع است که آیا ارزهای دیجیتال ملی می‌توانند در ایالات متحده مورد استفاده قرار گیرند یا خیر. این دفتر همچنین گفته بود که احتمالاً این تحقیق را در آینده منتشر می‌کند.

پاول در پاسخ به استفن لینچ (Stephen Lynch)، یکی دیگر از نمایندگان مجلس آمریکا، گفت که موقعیت ارزی دلار در جهان در معرض خطر نیست و توسعه ارزهای دیجیتال ملی توسط کشورهای دیگر هم تهدید برای دلار به حساب نمی‌آید.

پاول افزود که ارزهای دیجیتال ملی می‌توانند جایگزین ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز شوند.

او در این رابطه گفته است:

اگر ایالات متحده ارز دیجیتال [ملی] خود را داشته باشد دیگر نیازی به ارزهای دیجیتال [غیرمتمرکز] و استیبل کوین‌ها نخواهید داشت. تصور می‌کنم این موضوع دلیلی قابل‌قبول و به‌نفع ارز دیجیتال ملی است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه