مقام ارشد فدرال رزرو: در حال تحقیق بر روی ارز دیجیتال ملی هستیم

مقام ارشد فدرال رزرو: در حال تحقیق بر روی ارز دیجیتال ملی هستیم

لیل برینارد (Lael Brainard)، از اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی آمریکا یا فدرال رزرو، در تازه‌ترین اظهارنظر خود اعلام کرده است که این بانک در حال بررسی امکان اجرایی بودن پروژه ارز دیجیتال ملی یا همان «دلار دیجیتال» است.

به گزارش بلومبرگ، برینارد روز چهارشنبه در سخنرانی‌اش در دانشکده کسب‌وکار استنفورد گفت:

با توجه به نقش پر اهمیت دلار، ضروری است که همچنان جایگاهی محوری در خصوص تحقیق و توسعه سیاست‌های مرتبط با ارز دیجیتال بانک‌ مرکزی (CBDC) داشته باشیم. در حال تحقیق و آزمایشات مرتبط با فناوری دفتر کل توزیع‌شده و استفاده‌های بالقوه آن در خصوص ارزهای دیجیتال، به خصوص ارزهای دیجیتال ملی هستیم.

صحبت‌های برینارد نشان می‌دهد که فدرال رزرو به ارزهای دیجیتال توجه ویژه‌ای دارد. این نهاد قبلا هم درباره دارایی‌های دیجیتال هشدار داده بود.

بانک تسویه حساب‌های جهانی (BIS) و صندوق بین‌المللی پول نیز از بانک‌های مرکزی خواسته‌اند تا با در نظر گرفتن اهداف شرکت‌های خصوصی در مورد ارزهای دیجیتال به بررسی تاثیرات بالقوه این ارزها به عنوان واحد تبادل ارزش بپردازند. انتشار خبر عرضه ارز دیجیتال فیس‌بوک، لیبرا، باعث شد تا توجه مقامات مالی دنیا به این حوزه جلب شود.

برینارد در بخش دیگری از صحبت‌هایش عنوان می‌کند:

از آنجایی که فیس‌بوک دارای شبکه کاربرانی معادل یک سوم جمعیت جهان است، پروژه استیبل کوین جهانی این کشور باعث شده بر سر پاسخ سوالاتی نظیر اینکه با چه شکلی از پول سر و کار داریم؟ چه کسی یا چه شرکتی آن را عرضه می‌کند یا چطور تراکنش‌ها ثبت و انجام می‌شوند؟ بحث و تبادل نظر کنیم.

برینارد در پایان صحبت‌های خود از زمینه‌هایی نام برد که بانک مرکزی آمریکا به دنبال انجام تحقیقات در خصوص آنهاست:

  • آیا ارز دیجیتال ملی باعث کاهش هزینه‌ها و آسیب‌پذیری‌ها می‌شود؟
  • چه نوع بانک یا موسسه مالی‌ای امکان عرضه حساب‌های ارزهای دیجیتال را دارد و چه کسی بر آنها نظارت خواهد کرد؟
  • ارزهای دیجیتال چه خطراتی را شامل حال ثبات نظام‌های مالی می‌کنند؟
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
reza
reza
۴ سال قبل

اگر امریکا ارز دیجیتال خودشو وارد بازار کنه بنظرم تاثیر زیادی رو قیمت های بیت کویین و اتریوم بزاره