کوین بِیس بدلیل سقوط ناگهانی اتریوم تحت بازرسی قرار گرفت

کوین بِیس بدلیل سقوط ناگهانی اتریوم تحت بازرسی قرار گرفت

کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالا(Commodity Futures Trading Commission) به دلیل “سقوط ناگهانی”(flash crash) اتریوم که در ماه ژوئن(خرداد) روی داد، در حال بازرسی کوین بیس(Coinbase) می باشد. نرخ مبادله اتریوم در جریان این سقوط ناگهانی در یک آن کاهش یافت. اما سریعا به نرخ ماقبل خود بازگشت.

به گزارش بلومبرگ(Bloomberg)، اتریوم از نرخ معامله ۳۱۸.۷۱ دلار نزول یافته و در کسری از زمان به کمتر از ده سنت کاهش یافت. با این وجود بازگشت آن نیز سریعا صورت گرفت. این ارز در عرض چند ثانیه به نرخ ۳۰۰ دلار بازگشت.

دو تن از افراد آگاه از این موضوع در گزارش بلومبرگ عنوان نمودند

“کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالا خواستار دریافت اطلاعاتی در خصوص رویداد ۲۱ ژانویه(۳۱ خرداد) در پلتفرم جی دی ای ایکس(GDAX) از موسسه کوین بیس شده است.”

 

طی این رویداد نرخ توکن دیجیتال اتریوم در کسری از ثانیه از ۳۱۷.۸۱ دلار به ۱۰ سنت کاهش یافت.

کوین بِیس بدلیل سقوط ناگهانی اتریوم تحت بازرسی قرار گرفت

 

آیا تجارت مارجین علت این سقوط می باشد؟

کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالا(CFTC) در حال بررسی این موضوع می باشد که آیا اهرم های تجاری(leveraged) یا تجارت مارجین(margin trading) عامل این سقوط ناگهانی بوده اند؟

تجارت مارجین به کاربران این امکان را می دهد که جهت تجارت پولی را وام گیرند.

دو تن از افرادی که بدلیل جنبه غیر عمومی این بررسی ها تمایل ندارند نام آنها فاش شود عنوان داشتند:

” یکی از مسائلی که این کمیسیون بر آن تمرکز نموده این است که از آنجاییکه کوین بیس به تجار این امکان را داده است که با استفاده از وجه وام گرفته شده به معامله بیشتر بپردازند، تجارت اهرمی چه نقشی در این سقوط ناگهانی می تواند داشته باشد.

 

کوین بیس پس از این سقوط ناگهانی سرویس تجارت مارجین را متوقف نمود. این عمل آنها به سرعت کمیته بازرسی را به بررسی دقیق و موشکافانه این مسئله وا داشت.

ارزهای رمزگذاری شده، غرب وحشی و شرکت کوین بِیس

در حال حاضر تنظیم کنندگان بیش از پیش در حال وارسی مبادلات ارزهای رمز گذاری شده هستند. جای شگفتی نیست که کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالا(CFTC) بطور کامل کوین بیس را تحت وارسی قرار داده چرا که این کمیسیون قصد دارد اکوسیستم ارزهای دیجیتال منطقه “غرب وحشی”(wild west) را تحت کنترل داشته باشد.

بلومبرگ طی مقاله ای خاطر نشان ساخت که کوین بیس طی معاملات ارزهای رمزگذاری شده مدیریت تراکنش(transactions) به مبلغ ۲۰ میلیارد دلار را بر عهده داشته است.

گرچه مقامات و تنظیم کنندگان کوین بیس را تحت فشار قرار داده اند اما بنظر نمی رسد چیزی بر آن تحمیل شده باشد. آنها کاملا با کمیته بازرسی کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالا همکاری نموده و حتی در پاسخ به این وارسی ها چنین بیانیه ای صادر کردند:

“کوین بیس بعنوان یک نهاد مالی تحت نظارت، مطابق با قوانین عمل نموده و کاملا با تنظیم کنندگان همکاری لازم را خواهد داشت. پس از رویداد جی دی ای ایکس(GDAX) در ژوئن ۲۰۱۷(خرداد ۱۳۹۶) شماری از تنظیم کنندگان از جمله کمیسیون معاملات قراردادهای آتی کالا وارد عمل شدند. همچنین تصمیم گرفتیم به همه مشتریان خود که تحت تاثیر این رویداد قرار گرفته اند، نسیه(credit) دهیم. ما از وجود یک بازرسی رسمی بی اطلاع هستیم.

 

با وجود اینکه کوین بِیس همکاریهای لازم را بعمل می آورد اما برخی افراد هنوز در خصوص علت این سقوط ناگهانی کنجکاوی بخرج می دهند.

چه چیزی عامل این سقوط ناگهانی بود؟

کوین بِیس بدلیل سقوط ناگهانی اتریوم تحت بازرسی قرار گرفت

به گفته برخی منابع، شماری از معاملات عظیم عامل این سقوط ناگهانی بوده اند. تنها طی معامله ای که توسط برخی معامله گران صورت گرفت، ۱۲.۵ میلیون دلار بفروش رسید. همین باعث سقوط ناگهانی نرخ اتریوم به ۱۰ سنت شد. خوشبختانه به محض اینکه نرخ اتریوم به ۱۰ سنت کاهش یافت، بسیاری از معامله گران بسرعت سفارشات جدیدی بر پایه ارزهای رمز گذاری شده مورد معامله قرار دادند و بدین سبب نرخ مجددا به حدود ۳۰۰ دلار بازگشت.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا تجارت مارجین عامل این قضیه بوده یا کوین بیس مقصر این رویداد می باشد. صرف نظر از این مسئله بازار ارزهای رمزگذاری شده و بیتکوین علاوه بر روند پذیرشی که در آن جریان دارد، همچنان تحت نظارت می باشد.

 

 

 

 

شما در مورد سقوط  اتریوم در کوین بِیس چه فکری میکنید؟ آیا بخاطر تجارت مارجین بود؟ حتی اگر کوین بِیس در آن دست داشته باشد، آیا تنظیم کنندگان کنترلی روی بازار و بازیگران این صنعت دارند؟ در قسمت نظرات ما را آگاه کنید.

 

 

 

 

 

منبع: news.bitcoin
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه