بزرگترین مانع ارزهای دیجیتال برای پذیرش گسترده چیست؟ مدیرعامل کوین بیس پاسخ می‌دهد

بزرگترین مانع ارزهای دیجیتال برای پذیرش گسترده چیست؟ مدیرعامل کوین بیس پاسخ می‌دهد

مدیرعامل صرافی کوین بیس در گفت‌وگویی از مهم‌ترین موانعی که سد راه پذیرش فراگیر بیت کوین و ارزهای دیجیتال شده‌اند، نام برده است.

به گزارش دیلی هودل، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی کوین بیس در پادکستی روبه‌روی پاتریک اوشونسی (Patrick O’Shaughnessy)، سرمایه‌گذار سرشناس نشسته و دیدگاه‌های خود را پیرامون اوضاع و احوال کنونی رمزارزها تشریح کرده است. آرمسترانگ در این گفت‌وگو نقطه‌نظرات خود را نسبت به آنچه خارهای فرورفته در چشم صنعت ارزهای دیجیتال خوانده، ابراز کرده است. وی می‌گوید:

من فکر می‌کنم که از نظر مقیاس‌پذیری، کاربست‌پذیری، محرمانگی و امنیت در بلاک چین، چالش‌هایی پیش روی ما قرار دارد. با این حال، با گذار از اینترنت دایال آپ به ارتباطات پهن‌باند و از این دست مهاجرت‌های بزرگ، قفلی بزرگ از پای صنعت ارزهای دیجیتال باز خواهد شد.

علاوه‌ بر این، آرمسترانگ بر لزوم تدوین چارچوب‌های نظارتی شفاف به‌منظور تسریع پذیرش فراگیرتر ارزهای دیجیتال تأکید کرده است:

قطعاً پذیرش فراگیر ارزهای دیجیتال، مؤلفه‌هایی از جنس قوانین نظارتی نیز دارد. در حال حاضر، استارتاپ‌های زیادی در تقلای تأسیس هستند و با این حال، محیط‌های نظارتی کماکان با شفاف نبودن دست به گریبان‌اند. در این میان، مقامات ناظر همیشه سؤالاتی از این دست را مطرح می‌کنند که مثلاً در مقوله امنیت، فعالیت این استارتاپ‌ها ذیل کدام قواعد و چارچوب‌های امنیتی می‌گنجد. از این رو، استارتاپ‌ها در تلاش‌اند تا با دستاویز قراردادن معافیت‌ها، راه خود را در دالان پرپیچ و خم قوانین نظارتی پیدا و کسب‌وکار خود را بنا کنند.

آرمسترانگ در ادامه خاطرنشان کرد که کوین بیس هم‌اکنون در حال کار روی پروژه‌ای برای از میان برداشتن چالش‌های پیش روی استارتاپ‌های ارزهای دیجیتال در حوزه‌هایی مانند صدور و عرضه توکن، خدمات امانت‌داری و حکمرانی است. وی در خاتمه اظهارات خود افزوده است:

ما در تلاشیم تا بفهمیم چگونه می‌توانیم در کوین بیس به استارتاپ‌ها کمک کنیم. در این راستا پروژه‌ای تعریف کرده‌ایم و احتمالاً هم آن را کوین بیس لانچ (Coinbase Launch) یا چیزی شبیه به این نام‌گذاری خواهیم کرد. درواقع قرار است کاری کنیم که هر کسی که از راه آمد و گفت که مثلاً می‌خواهم یک توکن عرضه کنم یا دوست دارم سرمایه جذب کنم یا آنکه می‌خواهم صرفاً از کوین بیس برای ایجاد جامعه کاربری خودم استفاده کنم، بتوانیم دستش را بگیریم و در فرایند پیشبرد کارهایش کمکش کنیم. مثلا به آنها برای ایجاد قراردادهای هوشمند کمک کنیم یا در حل مشکلات نظارتی یاریگرشان باشیم… این کارها می‌تواند زمینه‌ساز یک شکوفایی بزرگ در حوزه اقتصاد ارزهای دیجیتال و سربرآوردن هزاران شرکت نوپا در این زمینه باشد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه