صرافی کوین‌ بیس مجوز قانونی افزودن ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار را دریافت کرد

صرافی کوین‌ بیس مجوز قانونی افزودن ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار را دریافت کرد

به گزارش بلومبرگ در ۱۶ جولای، کوین‌بیس بزرگترین صرافی بیت کوین جهان ، مجوز اینکه ارزهای دیجیتال را تحت عنوان اوراق بهادار به صرافی اضافه کند را از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) کسب کرد.

نماینده‌ای از کوین‌بیس در مصاحبه با بلومبرگ گفت که SEC و FINRA این اجازه را به صرافی داده‌اند که کارگزاران اوراق بهادار Keystone Capital Corp ، Venovate Marketplace Inc و Digital Wealth LLC را با خود ادغام کند.

این توافق این امکان را به کوین‌بیس می‌دهد که پیشنهادات خود را با ارائه توکن‌های اوراق بهادار گسترش داده و به عنوان یک کارگزار فروشنده با سیستم معاملاتی جایگزین و یک مشاور سرمایه‌گذاری قانونی و ثبت شده، فعالیت‌های خود را ادامه دهد. کوین‌بیس برنامه‌ این ادغام را در تاریخ ۶ ژوئن اعلام کرده بود.

این نماینده در ادامه صحبت‌هایش گفت که کوین‌بیس شرکت‌های خریداری شده را با تکنولوژی خود همسو خواهد کرد ولی برای آن تاریخ معینی مشخص نکرد. کوین‌بیس باید در ادامه از داشتن مجوزهای لازم کارمندانش و نحوه گزارش اطلاعات شرکت، اطمینان کافی کسب کند.

صرافی کوین‌ بیس مجوز قانونی افزودن ارزهای دیجیتال به عنوان اوراق بهادار را دریافت کرد

هفته گذشته این صرافی متمرکز در سان‌فرانسیسکو، اعلام کرد که در حال بررسی اضافه کردن ۵ ارز دیجیتال جدید به صرافی خود که شامل کاردانو (ADA) ، بَت (BAT) ، استلار (XLM) ، زی‌کش (ZEC) و زیرو ایکس (ZRX) است، می‌باشند. کوین‌بیس این را نیز اضافه کرد که اجازه معامله این کوین‌ها را در همه مناطق تضمین نمی‌کند.

همچنین در ماه ژوئن کوین‌بیس اعلام کرد که اتریوم کلاسیک (ETC) و توکن‌های ERC-20 را حمایت خواهد کرد. شرکت در این زمینه اعلام کرد که این تصمیم راه را برای حمایت از دارایی‌های مبتنی بر ERC-20 در محصولات کوین‌بیس در آینده باز خواهد کرد.

در ماه مارس، SEC اعلام کرد که پلتفرم‌های معاملاتی ارز دیجیتال به عنوان مورد امنیتی تلقی می‌شوند و باید به عنوان یک صرافی قانونی ثبت شوند و با قوانین یکسان با صرافی‌های سنتی با آن‌ها برخورد شود. همچنین SEC این را هم اضافه کرد که شرکت‌ها یا سازمان‌هایی که قصد دارند با سیستم معاملات جایگزین کار کنند، ملزم به قانون‌گذاری هستند.

قوانین مربوط به کارگزار فروشنده (Broker-Dealer) سیستم‌های معاملات جایگزین را ملزم به اجرای برخی قوانین می‌کند. این قوانین شامل نیاز به وجود یک خطی‌مشی و روند منطقی برای جلوگیری از سواستفاده از اطلاعات پنهان و غیرعمومی، ثبت گزارشات معاملات و قوانین مسئولیت‌های مالی شامل الزامات مربوط به حفاظت و نگهداری صندوق های مشتری و اوراق بهادار، می‌باشد.

منبع: cointelegraph

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
امير
امير
5 سال قبل

الان با اين خبر قيمت ها بالا ميره ؟

Sam
Sam
5 سال قبل
پاسخ  امير

صرافی کوین بیس خبر خوب که ازش میاد قیمتا میره بالا مثله استلار که قرار شد اضافه کنه و قیمتش صعود زیادی داشت ،این خبر هم تو سال 2018 مهم ترین خبر مثبت در مورد ارزهای دیجیتال بوده ،قیمت ها به احتمال زیاد باید صعود خوبی کنن تو این هفته