پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال نیازمند چه چیزهایی است؟ مدیرعامل کوین بیس پاسخ می‌دهد

پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال نیازمند چه چیزهایی است؟ مدیرعامل کوین بیس پاسخ می‌دهد

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیرعامل اجرایی صرافی آمریکایی کوین بیس، معتقد است که پذیرش گسترده‌ی ارزهای دیجیتال عمدتاً به نوسان، مقیاس‌پذیری و کاربردپذیری بستگی دارد. او این بیانیه‌ها را در برنامه‌ی زنده‌ی از من هرچه می‌خواهی بپرس (AMA) در روز ۲ آوریل (۱۳ فروردین) اذعان داشت.

آرمسترانگ روز سه‌شنبه، در این برنامه‌ی ۴۵ دقیقه‌ای حضور پیدا کرد و به سؤالات برگزیده‌ی انجمن ارزهای دیجیتال پاسخ داد. وی در پاسخ به اولین سؤال مربوط به توانایی پذیرش گسترده‌ی ارزهای دیجیتال گفت که این ارزها می‌توانند با بهبود مقیاس‌پذیری و کاربردپذیری و در عین حال کاهش نوسان، به پذیرش گسترده دست یابند. او در ادامه گفت:

اگر بازار ارزهای دیجیتال به همین صورت به نوسان شدید خود ادامه دهد، جذب سرمایه‌گذار سنتی سخت‌تر خواهد شد.

وی این گونه نتیجه‌گیری کرد که این صنعت برای جذب افراد بیشتر، برای مثال به قیمت‌های باثبات‌تر در ارزهای دیجیتال باثبات و موارد استفاده‌ی بیشتر نیاز دارد.

آرمسترانگ در ادامه افزود که در حال حاضر برای بهبود سرعت تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، بیش از ۱۰ تیم روی راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری مانند شبکه‌ی لایتنینگ مشغول به کار هستند. به لطف پیشرفت این راه‌حل‌ها، ارزهای دیجیتال ممکن است به ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه دست یافته و فعالیتشان را با حجمی در حد ویزا و پی‌پل آغاز کنند.

وی همچنین اذعان داشت که کاربردپذیری نیز باید بهبود یابد و در حال حاضر، برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، هر کاربر باید مراحل زیادی را پشت سر بگذارد. آرمسترانگ پیشنهاد کرد که سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال باید برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروش با استفاده از برنامه‌ی محبوب چینی وی‌چت به عنوان مثالی از کاربردپذیری، آسان‌تر شود.

پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال نیازمند چه چیزهایی است؟ مدیرعامل کوین بیس پاسخ می‌دهد

وی همچنین در خصوص شک و تردیدهای صورت گرفته علیه صرافی کوین بیس از سوی انجمن اظهار نظر کرد و به وضوح، به جنبش اخیر DeleteCoinbase# به عنوان مثالی از این موضوع اشاره داشت. این کمپین در واکنش به اکتساب شرکتی که توسط توسعه‌دهندگان پیشین جاسوس‌افزار اداره می‌شد، اوایل ماه مارس راه‌اندازی شد.

این کارآفرین در پاسخ به سؤال دیگری گفت که بیت کوین (BTC) را دوست داشته و می‌خواهد که به موفقیت برسد. با این حال، وی از درگیر شدن بیش از حد در ترویج بیت کوین در بازه‌ی زمانی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ اظهار پشیمانی کرد و معتقد است که این ارز دیجیتال ممکن بود به شبکه‌ی پرداختی مقیاس‌پذیر برای همگان تبدیل شود. او در ادامه اعتراف کرد:

این موضوع را که تا چه میزان این ایده می‌تواند در انجمن بیت کوین بحث‌برانگیز شود، کاملاً دست کم گرفتم.

در پی اتهام برخی افراد به وی مبنی بر ارزش دادن به بیت کوین، او در نهایت نظر خود را تغییر داده و موضعش را نسبت به تمامی ارزهای دیجیتال و پروتکل‌های آن‌ها بی طرف اعلام کرد. وی همچنین اذعان داشت که از همه‌ی ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد و صرافی کوین بیس نیز تصمیم گرفته است تا به جای پشتیبانی از برترین ارزهای دیجیتال، از تمامی آن‌ها حمایت کند.

به گزارش پیشین سایت خبرگزاری کوین تلگراف، آرمسترانگ بارها و بارها علاقه‌ی خودش را نسبت به بیت کوین اعلام داشته است. برای مثال، وی در توییت‌های مربوط به دهمین سالگرد تولد بیت کوین در سال جاری، نوشت که بیت کوین اولین عشقش بوده است.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه