مدیرعامل صرافی کوین‌ بیس سرانجام به اخراج برخی از اعضای استارتاپ نوترینو تن داد

مدیرعامل صرافی کوین‌ بیس سرانجام به اخراج برخی از اعضای استارتاپ نوترینو تن داد

صرافی کوین بیس پس از انتقادات گسترده به تصاحب یک استارتاپ اطلاعاتی بلاک چین به نام نوترینو (Neutrino)، به مشارکت خود با چندین کارمند این استارتاپ خاتمه داد.

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیرعامل کوین بیس، روز دوشنبه با انتشار پستی در مدیوم اعلام کرد که کوین بیس و نوترینو تصمیم گرفته‌اند تا بدون توجه به این که آیا کارمندان سابق شرکت هکینگ تیم (Hacking Team) همچنان با این شرکت در ارتباط هستند یا خیر، با آنان خداحافظی کنند.

به جز ۳ تن از مدیران ارشدی که نامشان در وب‌سایت نوترینو آمده است، مشخص نیست که چند نفر دیگر از کارمندان این شرکت با هکینگ تیم همکاری داشته‌اند. لیست اسامی مدیران شامل نام‌های جيانكارلو روسو (Giancarlo Russo) در پست مدیرعامل اجرایی، آلبرتو اورنَجی (Alberto Ornaghi) در پست مدیر ارشد فنی و مارکو والِری (Marco Valleri) در پست مدیر ارشد تحقیقات است.

این خبر پس از هجمه انتقادات به تصمیم کوین بیس منتشر شد که در تاریخ ۱۹ام فوریه (۳۰ بهمن) اعلام کرده بود استارتاپ نوترینو را تصاحب کرده است.

موج انتقادات و نارضایتی‌ها از این تصمیم کوین‌ بیس زمانی شدت گرفت که مشارکت پیشین بنیان‌گذار این استارتاپ با شرکت نرم‌افزار تجاری هکینگ تیم (Hacking Team) که گروه گسترده‌ای از دولت‌ها و نهادهای قانونی مشتریان بدافزارهای آن بودند، فاش شد.

مدیرعامل صرافی کوین‌ بیس سرانجام به اخراج برخی از اعضای استارتاپ نوترینو تن داد

از آن زمان به بعد، کمپینی علیه این صرافی در توییتر راه افتاد که کاربران این صرافی را با هشتگ DeleteCoinbase# به حذف حساب‌هایشان تشویق می‌کرد.

پیش از این کریستین سندلر، از مدیران کوین‌ بیس، در پاسخ به خشم و اضطراب عمومی به راه افتاده در خصوص این همکاری، از تصمیم صرافی دفاع کرده و گفته بود:

ما از پیشینه‌ی برخی از افرادی که در فعالیت‌های نوترینو دست داشته‌اند، آگاه هستیم. برای ما مهم بود که از این ارائه‌دهندگان اطلاعات دوری کنیم. آن‌ها اطلاعات مشتریان را به منابع خارجی می‌فروختند و برای ما کنترل این اوضاع و داشتن فناوری اختصاصی به منظور ایجاد امنیت داده‌ها و محافظت از مشتریانمان، امری اجباری بود.

اما آرمسترانگ نیز روز دوشنبه در پست خود نوشت:

در روند سعی و تلاشمان شکاف وجود داشت. هنگامی که به طور عمیق به فناوری و امنیت محصولات نوترینو نگاه کردیم، به عنوان یک شرکت فعال در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال ارزیابی صحیحی از چشم‌انداز اهداف و ارزش‌هایمان نداشتیم.

وی در ادامه به بیان راه‌حل این مشکل پرداخت و چنین نتیجه گرفت:

افرادی که پیش از این برای هکینگ تیم کار می‌کردند و بدون در نظر گرفتن اینکه آیا همچنان نیز با آن‌ها در ارتباط هستند یا خیر، با کوین بیس خداحافظی خواهند کرد. این تصمیم ساده‌ای نبود اما فعالیت پیشین آن‌ها با اهداف عمده ما در تضاد است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه