چین ارز دیجیتال خود را در دنیای واقعی آزمایش خواهد کرد!

چین ارز دیجیتال خود را در دنیای واقعی آزمایش خواهد کرد!

چین در راستای عرضه ارز دیجیتال ملی خود، وارد فاز آزمایش این ارز در دنیای واقعی شد. بنا بر گزارش‌ها، بانک مرکزی این کشور قصد دارد تا ارز دیجیتال ملی چین را در کاربردهای واقعی به ورطه آزمایش بگذارد.

به گزارش کوین تلگراف و به نقل از خبرگزاری محلی کایجینگ (Caijing)، بانک مرکزی چین قصد دارد تا پیش از پایان سال جاری میلادی، اولین آزمایش ارز دیجیتالش را در شهر شنژن و احتمالا شهر سوژو به اجرا بگذارد.

چهار بانک بزرگ چینی و شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری از جمله تلکامِ چین با نظارت بانک مرکزی این کشور در این طرح آزمایشی شرکت خواهند کرد. به گفته کایجینگ این برنامه آزمایشی با محوریت استفاده از ارز دیجیتال ملی چین در حوزه پرداخت‌ها انجام می‌گیرد. این خبرگزاری در ادامه می‌افزاید:

در مقایسه با برنامه آزمایشی قبلی، این برنامه جدید با مشارکت بانک‌هایی غیر از بانک مرکزی چین انجام خواهد شد و در حوزه‌هایی نظیر حمل و نقل، آموزش، درمان، مصرف‌کنندگان نهایی و تولید کاربردهای پر مصرف صورت خواهد گرفت.

بانک مرکزی چین این آزمایش را با عنوان «مسابقه» توصیف کرده است. هر بانک این ارز دیجیتال را به روشی متفاوت مورد استفاده قرار می‌دهد و برنده رقابت کسی است که از مدل آن با هدف استفاده گسترده‌تر در اجتماع، بهره‌برداری بهتری صورت دهد.

به گفته بانک مرکزی چین، عموم مردم هم می‌توانند در این طرح مشارکت کنند اما جزئیات آن مشخص نیست.

اگر ارز دیجیتال ملی چین با موفقیت عملیاتی شود، اولین ارز دیجیتال ملی عرضه‌شده دنیا خواهد بود. عرضه این ارز از اقدامات مقامات چینی برای همسو شدن با پیشرفت‌های فناوریِ دنیای نوین است.

طبق گزارشات، چین سال‌هاست که بر روی توسعه این ارز دیجیتال کار می‌کند. خبر رسمی توسعه این ارز در حالی ماه اکتبر منتشر شد که به گفته بانک مرکزی مراحل آخر توسعه خود را طی می‌کند.

تحلیل‌گران معتقدند که چین در عرضه ارز دیجیتالش از نظر کارشناسان این حوزه در جهان استفاده نکرده و همین مسئله سیل انتقاد را به سمت بانک مرکزی چین روانه کرده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه