برنامه چین برای استفاده از ارز دیجیتال ملی در پرداخت‌های خرد

برنامه چین برای استفاده از ارز دیجیتال ملی در پرداخت‌های خرد

یکی از مقامات ارشد سابق چین گفته است که یکی از اهداف چین برای توسعه ارز دیجیتال ملی (CBDC)، تسهیل پرداخت‌های خرد است.

به گزارش کوین‌دسک، «شاوچوان ژو» (Xiaochuan Zhou) رئیس سابق بانک مرکزی خلق چین در مصاحبه با شایچین هنکین (Caixin Hengqin) اشاره کرده است که این کشور از یوانِ دیجیتال برای برای پرداخت‌های خرد الکترونیکی استفاده خواهد کرد. ژو در این مورد گفت:

برای ارزهای دیجیتال بین‌المللی دو هدف وجود دارد. یکی از این اهداف، پرداخت‌های برون‌مرزی برای موسسات مالی بین‌المللی است. و هدف دیگر که موردِ نظر چین هم هست، توسعه پرداخت دیجیتال و استفاده از آن برای سیستم پرداخت خرد در این کشور است. این دو هدف برای یوان دیجیتال به طراحی‌های فنی مختلفی نیاز دارد و ممکن است چین پس از اجرای عملکرد پرداخت دیجیتال در خرده فروشی ، قابلیت های خود را گسترش دهد.

ژو معتقد است آزمایش یک ارز دیجیتال جدید در کشور چین کار دشواری است و کشوری با جمعیت کمتر، می‌تواند گزینه بهتری برای این کار باشد. چرا که چرخه‌ی گردش ارز در این کشورها کوتاه‌تر است.

در صورتی‌که (در کشورهای کوچکتر) اشتباهی رخ دهد، به راحتی می‌توان مسیر حرکت قایق را عوض کرد. (تغییراتی در پروژه ایجاد کرد)

اگرچه ژو دیگر به عنوان رئیس بانک مرکزی چین فعالیت نمی‌کند، اما سخنان او می‌تواند یک پیام معنادار از طرف مسئولین باشد که نحوه راه‌اندازی یک DCEP (ارز دیجیتال، پرداخت الکترونیکی) چگونه خواهد بود.

«مابل جیانگ» (Mable Jiang) معتقد است چین معمولاً قبل از اعلام رسمی یک خبر، سیگنال‌های مثبتی را توسط مسئولین ارشد سابق می‌فرستد. جیانگ یکی از سهامداران شرکت نیروانا کاپیتال است. این شرکتِ سرمایه‌گذاری که در پکن مستقر است، در زمینه‌ی فناوری‌های مالی فعالیت می‌کند. او در این مورد گفت:

من فکر می‌کنم این یک سیگنال مهم است. چین می‌خواهد یک سیستم ارز دیجیتال-پرداخت الکترونیکی را در اقتصادی که با گفته‌های ژو منطبق است و زیرساختِ مناسبِ اینترنت و جمعیت کمتری دارد، راه‌اندازی کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
مسعود فلاح
مسعود فلاح
4 سال قبل

میخواد ارز دیجیتال خودشون رو داشته باشن، و گردش مالی و موارد دیگه تحت نظر خودشون باشه، و از ویژگی مهم بیت کوین که تمرکز زادیی هستش فرار کنه

ناصر
ناصر
4 سال قبل

چین یبار میاد میکوبه همه صرافی ها رو و باعث بدنامی و تزلزل در بازار ارز دیجیتال میشه و یبار میاد استقبال میکنه از این ارزها برای پرداخت های کوچیک بجای پول فعلی

علی
علی
4 سال قبل
پاسخ  ناصر

خب در مورد صرافی های غیره قانونی در چین این اقدام رو کرد وگر نه مخالف ارزدیجیتال نیست چین تا چند سال دیگه میشه رهبر ارزدیجیتال ها هرچند الانم شد