ارز دیجیتال چین به این زودی‌ها عرضه نمی‌شود

ارز دیجیتال چین به این زودی‌ها عرضه نمی‌شود

بانک مرکزی چین شایعات اخیر مبنی بر عرضه ارز دیجیتال خود در ماه نوامبر را تکذیب کرد.

منابع خبری از جمله نشریه فوربز، اواخر ماه آگوست از احتمال عرضه ارز دیجیتال ملی چین تا پایان ماه نوامبر (آذر) خبر دادند اما روزنامه گلوبال تایمز به نقل از بانک خلق چین می‌گوید که عرضه ماه نوامبر این ارز و همچنین جزییات مربوط به سازمان‌هایی که قرار است با این پروژه همکاری کنند، چیزی جز «گمانه‌زنی‌های نادرست» نبوده است.

به نقل از کوین‌دسک، در این گزارش همچنین اشاره‌ شده بود که بانک‌های بزرگی مثل بانک خلق چین، بانک کشاورزی چین، شرکت بیمه بریتیش کلمبیا و شرکت‌هایی مثل علی‌بابا، تنسنت و یونیون‌پی هم قرار است به عنوان نهادهای عرضه‌کننده این یوان دیجیتالی فعالیت کنند.

با وجود این‌که بانک مرکزی سعی دارد این پیشنهاد را کم اهمیت جلوه دهد، اما آقای ژو شیائوچوان (Zhou Xiaochuan) رئیس سابق این بانک در ماه جولای اعلام کرد که یکی از راه‌ها این است که از سازمان‌های تجاری برای صدور این ارز دیجیتال استفاده شود. درست مانند مجوزی که در هنگ‌کنگ برای عرضه دلار به این سازمان‌ها داده‌ شده است.

او همچنین اذعان داشت:

حکومت در پاسخ به پروژه لیبرای فیس‌بوک باید تدبیری بیاندیشد و با عرضه یک ارز دیجیتال، یوان را به یک ارز قوی‌تر تبدیل کند.

روزنامه گلوبال تایمز به نقل از بانک خلق چین اعلام کرد که این بانک گزارشی از روند پیشرفت این پروژه را منتشر خواهد کرد و از مردم خواست تا تنها به اطلاعاتی که از سوی مقامات رسمی اعلام می‌شوند اعتماد کنند.

این نهاد همچنین بین این ارز دیجیتال و ارزهای رمزنگاری‌شده‌ای مثل بیت کوین تمایز قائل شد و آن را یک ارز دیجیتال قانونی متمرکز خواند که از لحاظ مالی توسط دولت پشتیبانی می‌شود.

بانک خلق چین در پایان این اعلامیه افزود که برنامه‌ای برای جایگزینی یوان با این ارز دیجیتال ندارد و از آن مثل پول نقد تنها برای بخش خرده‌فروشی بازار و برخی پرداخت‌ها، استفاده خواهد شد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه