تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۲۳ مرداد (۱۳ اوت)

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۲۳ مرداد (۱۳ اوت)

در شرایطی که قیمت بیت کوین به آرامی در حال بازیابی شتاب حرکت خود است، بسیاری از آلت کوین‌ها با حرکت خود به‌سمت قیمت‌های جدید، سود‌های مناسبی را نصیب معامله‌گران کرده‌اند. در ۱۱ اوت (۲۱ مرداد) MicroStrategy، بزرگترین شرکت جهان در زمینه هوشمندی کسب‌وکار که سهام آن به‌صورت عمومی عرضه شده است، اعلام کرد که ارزهای فیات خود را واگذار کرده و ذخیره‌ی خزانه‌ خود را مبتنی بر بیت کوین تعدیل کرده است.

به گزارش کوین ‌تلگراف، مایکل جی سیلور (Michael J. Saylor)، مدیرعامل این شرکت معتقد است که همه‌گیری ویروس کرونا و اقداماتی که برای مقابله با آن اعمال شده است، باعث کاهش قابل‌توجه ارزش واقعی و بلندمدت ارزهای فیات و بسیاری از دارایی‌های متعارف دیگر شده است.

سیلور در ادامه توضیح داد:

بیت کوین یک جایگاه برای ذخیره ارزش و یک دارایی جذاب برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت است.

در همین راستا، مایك بلش (Mike Belshe)، مدیرعامل BitGo نیز هشدار داده است كه چاپ پول، ارزش ارزهای فیات را كاهش می‌دهد و آنها را برای دارندگان بی‌ارزش می‌كند. بلش در راستای متقاعدکردن سرمایه‌گذاران از آنها خواسته است تا حداقل ۳٪ از پرتفوی خود را در بیت ‌کوین سرمایه‌گذاری کنند؛ چراکه کم‌ریسک‌ترین و پربازده‌ترین دارایی نامتقارن وارونه‌ای است که بسیاری در طول عمر خود خواهند دید.

از طرفی به گزارش کوین تلگراف، پس از نمایش قدرت بیت کوین در پایان ماه ژوییه، صرافی کراکن (Kraken) پیش‌بینی می‌کند که قیمت ممکن است طی هفته‌ها و ماه‌های آینده تا ۲۰۰ درصد هم افزایش یابد. این صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده، گزارشی را مبنی بر پیش‌بینی رشد ۵۰ الی ۲۰۰ درصدی قیمت بیت کوین در ماه‌های آینده منتشر کرده است.

در این گزارش اشاره شده است که نرخ نوسان ۲۱ ماهه منتهی به بیست و یکم ژوییه (۳۱ تیر) در بیت کوین، تنها ۲۳ درصد است. همچنین اظهار شده است که مشابه ۱۲ مرتبه گذشته، هرگاه میزان نوسان بیت کوین بین ۱۵ تا ۳۰ درصد بوده، به‌طور معمول قیمت با صعودی ۱۴۰ درصدی همراه بوده است. طبق داده‌ها ازآنجاکه ماه اوت معمولاً سومین ماه پرنوسان سال برای بیت کوین است، پیش‌بینی می‌شود که حرکت صعودی بیت کوین پس از پایان ماه ژوییه برای چند ماه دیگر ادامه خواهد یافت.

این گزارش همچنین حاکی از آن است که همبستگی ۳۰ روزه بین بیت کوین و طلا تا پایان ژوییه به بالاترین مقدار خود (۰.۹۳) در یک سال گذشته رسیده است. این در حالی است که در ۲ ژوییه (۱۲ تیر) این عدد در کم‌ترین مقدار خود (۰.۶۶-) در ده ماه گذشته قرار داشته است. نرخ همبستگی فعلی، پیش‌بینی‌های مبنی بر ظهور طلا و بیت کوین را به‌عنوان پناهگاه‌های امن دارایی با توجه به شرایط پاندمی کرونا و رکود اقتصادی تأیید می‌کند.

طبق روال همیشگی به‌سراغ قیمت می‌رویم تا وضعیت آینده آن را با تحلیل تکنیکال بررسی کنیم.

در تحلیل تکنیکال اختصاصی گذشته دیدیم که قیمت درون ناحیه‌ مقاومتی ۱۰,۰۰۰ الی ۱۰,۵۰۰ دلار قرار گرفته است که بارها به آن اشاره کرده بودیم. همچنین گفتیم که در بالای این ناحیه‌ مقاومتی، اهداف ۱۱,۳۰۰ الی ۱۱,۶۰۰ و در بالای آن نیز ۱۲,۰۰۰ دلار به‌عنوان اهداف اولیه قیمت در نظر گرفته می‌شوند. قیمت پس از تحلیل اخیر و در قیمت ۱۰,۳۳۰ دلار، به‌سمت اهداف ذکرشده حرکت کرد و پس از رسیدن به ۱۲,۱۴۰ دلار (کمی بالاتر از آخرین هدف ذکر شده)، کمی از آن عقب‌نشینی کرده است. این حرکت سودی معادل ۱۷ درصد را به ثبت رسانده و قیمت در وضعیت فعلی در سطح ۱۱,۵۰۰ دلار قرار دارد.

به کانال فیبوناچی ترسیم‌شده در تایم‌ فریم هفتگی و برخورد قیمت به سطوح آن که با پیکان‌های سبز و قرمز مشخص شده است توجه کنید. این برخوردها به اعتبار این کانال ترسیمی می‌افزایند. قیمت در کندل هفته گذشته به بالای سطح ۶۱.۸ درصد این کانال رفته است. همچنین در کندل این هفته با ریزش تا ۱۱,۱۵۰ دلار، به این سطح بازگشت (پولبک) کرده است. این موضوع می‌تواند نشان از حمایت قیمت در این سطوح و ادامه‌ روند صعودی قیمت باشد.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۲۳ مرداد (۱۳ اوت)
نمودار حرکت قیمت بیت کوین درون کانال فیبوناچی در تایم فریم هفتگی

با دقت در این تایم فریم متوجه الگوی پرچم با هدف نهایی ۱۵,۰۰۰ دلار نیز خواهید شد. این هدف در سطح ۱۰۰ درصد کانال فیبوناچی نیز قرار دارد و می‌توان آن را به‌عنوان هدف احتمالی میان‌مدت قیمت در نظر گرفت.

اگر قیمت در این هفته یا هفته‌ آینده موفق به نفوذی پرقدرت به بالای ناحیه‌ی مقاومتی ۱۲,۱۵۰ الی ۱۲,۵۰۰ دلار نشود، در کوتاه‌مدت انتظار اصلاح قیمت تا سطوح پایین‌تر را خواهیم داشت. این اصلاح ممکن است به‌شکل تله‌ی خرسی ظاهر شود و با ریزش یک‌باره موجب لیکوییدشدن بسیاری از موقعیت‌های باز در بازار شود. بنابراین در این دو هفته حتماً حد ضرر معاملات خود را به‌درستی مدیریت کنید. اگر شتاب حرکت صعودی قیمت در هفته‌های آینده کند شود، احتمال بازگشت دوباره‌ی قیمت به حمایت ۱۰,۵۰۰ دلاری، قبل از شکستن مقاومت‌های بالاسر وجود خواهد داشت.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۲۳ مرداد (۱۳ اوت)
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی

در تایم فریم روزانه اولین مقاومت در سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی پروجکشن دو موج گذشته در ۱۲,۰۰۰ دلار قرار دارد. در بالای این مقاومت کلیدی، الگوی مثلث فعال شده و هدف بعدی ۱۳,۰۰۰ و در بالای آن ۱۴,۰۰۰ دلار خواهد بود.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۲۳ مرداد (۱۳ اوت)
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه

واگرایی منفی (-RD) تشکیل‌شده در تایم فریم روزانه، ورود قیمت را به فاز تحکیم یا اصلاح، قبل از شکست مقاومت‌های ذکرشده در کوتاه‌مدت تأیید می‌کند. پیشنهاد نهایی این است که با تنظیم بهینه حد ضرر، ریسک خود را در هفته‌های آتی کنترل کنید و با ورود و خروج پله‌ای در حمایت و مقاومت‌ها، سرمایه خود را مدیریت کنید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

20 دیدگاه
گلزار
گلزار
3 سال قبل

خسته نباشید چرا هیچ جا تو مقالات از سر و شانه صحبتی نمیشه بنظرم خیلی واضح نمودار سر و شانه ایجاد شده و حتی باز گشت نهایی رو هم داشته اما گویا یکجا رو اشتباه میکنم

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل
پاسخ  گلزار

سلام به شما
الگوها در بازار ساخته می‌شوند تا امثال من و شما و تمام کسانی که اونهارو در نمودار می‌بینند گمراه شوند در تحلیل‌ها تنها به یک الگو و اندیکاتور کفایت نکنید و با مدیریت ریسک و سرمایه و توجه به حجم معاملات و عوامل مختلف دیگر از سرمایتون محافظت کنید

آیدین
آیدین
3 سال قبل

سلام ، دوره های تحلیل تکنیکال برگزار میکنید؟

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل
پاسخ  آیدین

سلام به شما
آموزش‌ها رو به صورت کاملا کاربردی و رایگان در بخش آموزش تحلیل بازار در اختیارتون قرار دادیم و خواهیم داد. اما اگر نیاز به گذروندن دوره‌های آموزشی دارید پکیج اطلس میتونه راهنمای شما در بازار ارزهای دیجیتال و تحلیل باشه
https://atlas.arzdigital.com/plus/?utm_source=arzdigital&utm_medium=technicaldesktop

سوران
سوران
3 سال قبل

سلام. میتونید تحلیل قیمت ترون رو واسم بزارید

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل
پاسخ  سوران

سلام به شما تا آپدیت بعدی تحلیل ترون از تحلیل زیر می‌توانید استفاده کنید:
https://arzdigital.com/altcoins-technical-analysis-august-6/

علیرضا حیدری نسب
علیرضا حیدری نسب
3 سال قبل

چطوری از روی مووینگ های مک دی واگرایی کشیدین مدل جدیده؟
مگ از روی تغییر فار های مک دی نمیکشن از روی همون نموار خود مک دی .
درضمن واگرایی و همگرایی و اینا باید از یک قله ب قله قبلی باشه یا کفی ب کف قبلیش
شما شیش تا کف و قله و تغییر فاز رو در مک دی جا انداختین اون وسط . حتی با این وجود هم از روی خود نمودار مکدی واگرایی نداره

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل

سلام به شما پیشنهاد میکنم مقاله‌ی آموزشی زیر مطالعه کنید:
https://arzdigital.com/guide-to-macd-indicator/

مرتضی عبدالهی
مرتضی عبدالهی
3 سال قبل

سلام چه ارزی برا خرید بهتره ؟

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل

سلام مرتضی جان، تحلیل‌ها نظر شخصی بوده و پیشنهاد به خرید و فروش به شما نمیکنیم و مسئولیت سرمایه‌گذاری به عهده خود فرد است.
تحلیل‌ها رو از قسمت تحلیل تکنیکال اختصاصی، تحلیل‌های هفتگی و تحلیل آلت‌کوین‌ها میتوانید مشاهده کنید

بهار
بهار
3 سال قبل

سلام چه ارزی برای خرید خوبه؟ برای دراز مدت

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل
پاسخ  بهار

سلام به شما، تحلیل‌ها نظر شخصی بوده و پیشنهاد به خرید و فروش به شما نمیکنیم و مسئولیت سرمایه‌گذاری به عهده خود فرد است.
تحلیل‌ها رو از قسمت تحلیل تکنیکال اختصاصی، تحلیل‌های هفتگی و تحلیل آلت‌کوین‌ها میتوانید مشاهده کنید

بهنود
بهنود
3 سال قبل

خیلی عالی و کاربردی ممنون از شما دوست عزیز

مرتضی
مرتضی
3 سال قبل

عالی

ایمان فرزین مقدم
ایمان فرزین مقدم
3 سال قبل

خیلی جامع و کاربردی ممنون از تیم ارز دیجیتال . پلتفرم trading view بازه های زمانی قبل 2020 رو چرا نشون نمیده ؟

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل

زنده باشید...دیتاها رو از چه صرافی دریافت میکنید؟

Mostafa_T
Mostafa_T
3 سال قبل

دمت گرم امیرجان بابت زحمتات
موفق و سلامت باشی ?

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل
پاسخ  Mostafa_T

زنده باشید مصطفی جان