تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۸ فروردین (۶ آوریل)

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۸ فروردین (۶ آوریل)

وزارت کار آمریكا در تاریخ ۲ آوریل، گزارش داد که تعداد بیکاران آمریکا به ۶.۶ میلیون نفر افزایش یافته است. در هفته‌ی گذشته، ۳.۳ میلیون نفر به این افراد اضافه شدند. این به این معنی است که طی دو هفته‌ی گذشته تعداد بیکاران آمریکا از مرز ۱۰ میلیون نفر گذشته و اقتصادهای قدرتمند در اروپا نیز در سراشیبی سقوط قرار دارند. مشابه این وضعیت کمابیش گریبان‌گیر اکثر کشورهای جهان است.

در صورت رشد این ارقام، دولت آمریکا و فدرال رزرو احتمالاً دور دیگری از اقدامات محرک و تزریق پول به جامعه را اعلام خواهند کرد. چاپ کردن این پول‌ها، احتمالاً باعث کاهش ارزش دلار آمریکا خواهد شد. در چنین حالتی، سرمایه‌گذاران به دنبال دارایی‌هایی خواهند بود که بتواند از قدرت خرید آن‌ها محافظت کرده و ارزش افزوده به سبد دارایی‌ آنان اضافه کند.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)، نویسنده‌ی کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول (Rich Dad, Poor Dad)، از بیت کوین و طلا به ترتیب با عنوان «پول مردم» و «پول خدا» یاد کرده است. به نظر می‌رسد ویروس کرونا در ابتدا مردم را به سمت طلا سوق خواهد داد. با این حال بعدها و با توجه به خریدهای انبوه، طلا احتمالاً با مشکل عرضه روبرو می‌شود. در این شرایط ممکن است مردم به صورت گسترده به سرمایه‌گذاری در بیت کوین بپردازند.

با توجه به اینکه بیت کوین در هفته‌ی گذشته یک حرکت صعودی انجام داده است، آیا می تواند این حرکت را گسترش داده و سایر ارزهای دیجیتال را به همراه خود بالا بکشد؟ در جواب به سراغ آنالیز نمودار می‌رویم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین هفته‌ای نسبتاً پایدار را تجربه کرده و مدت‌هاست در رقمی بین ۶,۰۰۰ تا ۷,۳۰۰ دلار معامله می‌شود. به دلیل نوسانات کم، از حجم معاملات نیز کاسته شده است که این نشانه‌ی شکل‌گیری حرکتی بزرگ است. در ابتدا مهم‌ترین مقاومت بالاسری را بررسی می‌کنیم که جلوی جهش صعودی بیت کوین را گرفته است. این مقاومت در سطح ۷,۱۴۰ دلار قرار دارد و برای بررسی حرکت آینده‌ی قیمت حیاتی محسوب می‌شود، زیرا انواعی از مقاومت‌هایی که در زیر به آن‌ها خواهیم پرداخت در این ناحیه واقع شده‌اند.

در مرحله‌ی اول شاهد تعدد واکنش‌های قیمت به این سطح (پیکان‌های قرمز و سبز) هستیم بنابراین به عنوان مقاومت استاتیکی معتبری شناخته می‌شود. از طرفی، طبق سیستم ایچیموکو، شاهد برخورد قیمت به زیر دو میانگین تنکان سن (Tenkan-sen) و کیجون سن (Kijun-sen) در کندل هفته‌ی جاری و عقب‌نشینی قیمت از آن هستیم. علاوه بر این، چیکو اسپن (Chikou Span) نیز در گذشته‌ی قیمت در نزدیکی این سطح چندین بار تغییر وضعیت داده است. این عوامل، قدرت این سطح مقاومتی (۷,۱۴۰ دلار) را بیشتر می‌کنند.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ فروردین (۵ آوریل)
مقاومت کلیدی ۷,۱۴۰ دلار در قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی

از دید فیبوناچی نیز شاهد هم‌نشینی سطوح اصلاحی رالی‌های نزولی طبق عکس زیر و همچنین قرارگیری مید چنل در این سطح هستیم. مجموعه‌ی این عوامل اهمیت و قدرت این سطح را تأیید می‌کند. به علاوه ورود قیمت به فاز تحکیم و نوسان در زیر این سطح همان‌طور که در کاهش حجم معاملات گفتیم، خبر از آماده شدن قیمت برای شکستن این سطح می‌دهد.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ فروردین (۵ آوریل)
بررسی مقاومت کلیدی ۷,۱۴۰ دلار در قیمت بیت کوین با استفاده از سطوح فیبوناچی

قبل از عبور از مقاومت ۷,۱۴۰ نیاز به اصلاح قیمت از آن و ورود به فاز تحکیم برای آماده‌سازی آن جهت صعود را داریم. با در نظر گرفتن سطوح فیبوناچی اصلاحی و در نظر گرفتن دو رالی صعودی اخیر قیمت، سطح ۶,۰۰۰ دلار و در زیر آن ناحیه‌ی حمایتی ۵,۴۳۰ الی ۵,۵۳۰ دلار برای اتمام این اصطلاح مناسب به نظر می‌رسد. با اتمام اصلاح در این نواحی و نمایان شدن الگویی برگشتی، قیمت باری دیگر به مقاومت ۷,۱۴۰ دلار حمله می‌کند و برای شکستن آن اقدام خواهد کرد. در بالای این مقاومت، اولین ناحیه‌ی هدف ۸,۵۳۰ الی ۸,۶۳۰ خواهد بود.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۱۷ فروردین (۵ آوریل)
نواحی حمایتی قیمت بیت کوین در زیر مقاومت ۷,۱۴۰ دلار

جمع‌بندی

مهم‌ترین مقاومت بالاسری قیمت بیت کوین در ۷,۱۴۰ دلار قرار دارد و برای بررسی حرکت آینده‌ی قیمت حیاتی محسوب می‌شود. قبل از عبور از این مقاومت نیاز به اصلاح قیمت از آن و ورود به فاز تحکیم برای آماده‌سازی آن جهت صعود را از قیمت فعلی داریم.

سطح ۶,۰۰۰ دلار و در زیر آن ناحیه‌ی حمایتی ۵,۴۳۰ الی ۵,۵۳۰ دلار برای اتمام این اصطلاح مناسب به نظر می‌رسد. با اتمام اصلاح در این نواحی و نمایان شدن الگویی برگشتی، قیمت باری دیگر به مقاومت ۷,۱۴۰ دلار حمله می‌کند و برای شکستن آن اقدام خواهد کرد. در بالای این مقاومت، اولین ناحیه‌ی هدف ۸,۵۳۰ الی ۸,۶۳۰ خواهد بود.

در دو الی سه روز آینده و تا بسته شدن کندل هفتگی، قیمت ممکن است تا ۷,۳۰۰ دلار به منظور جمع آوری معاملات خرید تنظیم شده در بالای ۷,۰۰۰ دلار و ضرر به معامله‌گران نوسان کند. اما مبنای تحلیل بر بسته شدن قیمت در تایم‌فریم هفتگی در بالای مقاومت ۷,۱۴۰ دلاری است.

اشتراک
اطلاع از
guest
68 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
Hani
Hani
1 سال پیش

سلام آقای غلامی
منتظر تحلیل جدیدتون هستیم
با تشکر

علی
علی
1 سال پیش

سلام آقای غلامی
نظرتون درباره ی نصف شدن پاداش در چند روز آینده چیه
آیا قیمت صعودی میمونه و یا با افت قیمت روبرو میشویم

محمد ابراهیمی
محمد ابراهیمی
1 سال پیش
شاتوسی :)
شاتوسی :)
1 سال پیش

تحلیلت بهترین نیست داداش ولی خب اوکیه، من بشخصه از چارت پر خط خوشم نمیاد. تو همه چارتا هزار تا خط بکشی بالاخره قیمت واکنشی نسبت بهش نشون داده.

Ka.m.b
Ka.m.b
1 سال پیش

دوست عزیزم . امیر جان عزیز. تو روخدا راهنماییم کن . من برای اولین بار ده هزار ریپل از کیف لجر نانو ایکس منتقل دادم به حساب بایننسم. ادرس رو درست زدم اما قسمت tag رو حواسم نبود اشتباه زدم .و تگ بایننسم با اون تگی که در کیف لجرم هنگام انتقال وارد کردم متفاوت هستش و ریپل به حساب بایننسم نرسیده . قسمت ساپورت هم هنوز جوابم ندادم. ایا ریپلم بر میگرده؟ دارم دق میکنم

Ka.m.b
Ka.m.b
1 سال پیش

دوست عزیز من دو تا بیت رو با حد ضرری تو رنج ۷۲۰۰ تا ۷۳۰۰ بفروشم ‌‌‌تتر کنم… اگه زیر ۶ سقوط کنه و با همین تترام…بیت بخرم .نیم بیت سود کردم . به نظرتون این ریسک رو انجام بدم امیر جان ؟ دوست دارم سود کنم. هیچوقت سود نکردم .آیا احتمال ریزش دوباره هست؟ آیا بیت زیر ۶ میرسه باز؟

رضا هاشم پور
رضا هاشم پور
1 سال پیش

سلام داداش چرا اون تحلیل جدید تو اینجا نذاشتی پس

یوسف
یوسف
1 سال پیش

سلام آقای غلامی وقت بخیر: من واقعا ضرر 4.5 میلیونی هستم آیا بازم احتمال داره پایین بیاد من بخرم… ممنون از لطفتون

ایمان جبار
ایمان جبار
1 سال پیش

باسلام
جناب غلامی درچه صورت سعود به۸۰۰۰و۱۰۰۰۰ حتمی است؟

ایمان جبار
ایمان جبار
1 سال پیش

اقای غلامی ثبت کندل هفتگی کجا ثبت میشه و کِی ثبت میشه؟

میلاد
میلاد
1 سال پیش

استاد جان بنظر شما الان صعودی میشه؟ آخر هفته اس؟؟

میلاد
میلاد
1 سال پیش

استاد الان دو روزه بالاتر از 147 هست آیا صعودیه تا 7450 هم رفته؟

H.d
H.d
1 سال پیش

سلام این هاوینگ داستانش چیه؟

جعفر
جعفر
1 سال پیش

سلام قیمت مقاومت 7140 رو شکوند و بالاتر رفت.
آیا روند صعودی میشه؟

جعفر
جعفر
1 سال پیش

تشکر از تحلیل هایی که هر هفته تو سایت میذارید.و پاسخدهی به نظرات.

امیرنادر
امیرنادر
1 سال پیش

داداش سلام. الان قیمت ۷۲۰۰.هستش.
منظورتون اینه که امشب میره واسه ۸هزار؟ یا الان میره سمت ۵۸۰۰ بعد میره سمت ۸هزار؟

علی
علی
1 سال پیش

سلام خسته نباشید
با توجه به تحلیل شما اصلاح قیمت شروع شده و تا ۶۰۰۰ نزول داریم؟

سبحان
سبحان
1 سال پیش

سلام
با تشکر و از تحلیلتون و پاسخ دهی به مخاطبین
من مقداری تتر دارم که نسبت به سرمایه اولیم از نظر ریالی روش ضرر دادم ، میخوام تبدیلش کنم به بیت کوین و در کوتاه مدت (مثلا یک هفته یا نهایت 2 هفته) بتونم ضررم رو جبران کنم ، بنظرتون صبر کنم روی 6000 بخرم یا روی مثلا 5600؟
با تشکر

سبحان
سبحان
1 سال پیش

با توجه به کندل های امروز ، شما هنوز احتمال ریزش میدین یا صعود؟

عباس حیدری
عباس حیدری
1 سال پیش

سلام
به نظرتون من بخشی از بیتکوینمو بفروشم الان بعد دو باره ریزش میکنه بخرم؟ ضرر نمیکنم؟
چون من تقریبا 20میلیون ماینر خریدم و میخوام بیت جمع کنم واسه بعد از هاوینگ (یه سال یا بیشتر) که سرمایم برگرده و حتی سود خوبی بکنم
حالا بفروشم بخشیش رو یا نه؟

بابونه
بابونه
1 سال پیش

سلام وقت بخیر
چرا شکل کندل ها در چارت نمایش داده شده با چارت MT4 من تفاوت داره
طول بدنه کندل ها متفاوته
چطور میتونم نمای چارت رو برای شما ارسال کنم

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۶,۰۰۰,۰۰۰
off
۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA