تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۳۰ آذر (۲۰ دسامبر)

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۳۰ آذر (۲۰ دسامبر)

قیمت بیت کوین طی یک هفته ۳۰ درصد رشد قیمت داشته است و در روز گذشته به سطح ۲۳،۷۷۷ دلار رسیده است. با توجه به امکان ورود قیمت بیت کوین به فاز تحکیم (Consolidation)، تعدادی از آلت کوین ها آماده حرکت به‌سمت سطوح بالاتر هستند.

به گزارش کوین تلگراف، کریستوفر وود (Christopher Wood)، سرپرست کل بخش استراتژی سهام در بانک سرمایه‌گذاری جفریز (Jefferies)، پنج درصد از سرمایه انباشته خود را در طلای فیزیکی، به‌منظور خرید بیت کوین تخلیه کرده است. با این تفاسیر، تعداد فزاینده‌ای از سرمایه‌گذاران نهادی یا سازمانی، بیت کوین را هم‌رده یا ذخیره ارزشی بهتر از طلا می‌دانند. وود همچنین در ادامه اذعان داشته است که اگر بیت کوین اصلاح قیمتی بزرگی پیش رو داشته باشد، سرمایه تزریقی این شرکت به بیت کوین افزایش خواهد یافت. این واقعیت که سرمایه‌گذاران نهادی در بازه ۱۶ تا ۲۰ هزار دلاری به بازار ورود می‌کنند، نشان‌دهنده این است که این افراد نگران بازگشت سرمایه خود نیستند، بلکه این اصلاحات را فرصتی برای انباشت موقعیت‌های خود در بلندمدت می‌دانند.

وان ریور (One River)، شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال نیز اخیراً از سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری خود در بیت کوین و اتریوم خبر داده است. اریک پیترز (Eric Peters) مدیرعامل این شرکت، همچنین اعلام کرده که این صندوق پوشش ریسک قصد افزایش تخصیص دارایی خود را تا یک میلیارد دلار، در نیمه اول سال آینده دارد. با این تفاسیر، احتمال تقاضای سازمانی به‌منظور سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال، تا سال ۲۰۲۱ میلادی همچنان بالا خواهد بود.

از طرفی نایجل گرین (Nigel Green)، بنیان‌گذار و مدیر عامل گروه مشاور سرمایه‌گذاری دِوِر (deVere)، انتظار ادامه حرکات صعودی بیت کوین را در سال ۲۰۲۱ دارد، زیرا که این رالی صعودی، با هجوم برخی از بزرگ‌ترین سازمان‌های جهان پشتیبانی خواهد شد. وی همچنین انتظار دارد که قیمت بیت کوین طی سال آینده حداقل ۵۰ درصد افزایش یابد یا حتی دو برابر شود. با این حال، همه در مورد چشم انداز آینده بیت کوین قاطع نیستند. در این رابطه مارک کوبان (Mark Cuban)، کارآفرین میلیاردر آمریکایی اعتقاد دارد که جایگزینی بیت کوین با ارزهای سنتی یا فیات در آینده نزدیک بعید خواهد بود.

قبل از شروع بحث تحلیل تکنیکال قیمت، نیم‌نگاهی به طرح اولیه از مراحل تشکیل حباب قیمت در هر دارایی مالی که دکتر ژان پل رودریگ (Dr. Jean-Paul Rodrigue) منتشر کرده است، می‌اندازیم. این نمودار یک راهنمای میدانی روان‌شناختی از چرخه عمر حباب قیمت در بازارهای مالی است.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۲۹ آذر (۱۹ دسامبر)
چرخه تاریخی حباب قیمت در بازارهای مالی

در اینجا به توضیح فاز آگاهی قیمت می‌پردازیم، اما با توجه به اهمیت درک این چرخه‌ها در مقاله‌ای جداگانه تمام بخش‌های آن‌ها را با جزئیات شرح خواهیم داد.

در توضیحات این فاز آمده است که یک رویداد خبری بنیادی و نظارتی که به طور گسترده پیش‌بینی شده است، به عنوان شتاب‌دهنده‌ای برای افزایش قیمت به سطوحی که از روزهای اولیه بازار نزولی (خرسی) دیده نشده است، عمل می کند. در بیت کوین این سطح سقف قبلی قیمت در ۲۰,۰۰۰ دلار بوده است.

احساسات و هیجانات در شبکه‌های اجتماعی به‌سمت صعود می‌چرخد. این احساساتِ غالب، اعتماد‌به‌نفس، هیجان و یک نوید بزرگ برای آینده است.

قیمت به‌صورت چرخه‌ای رشدی فزاینده‌ دارد و به‌همین منوال در چرخ‌های مشابه اصلاح می‌شود. در این فاز چندین چرخه رشد پشت سر گذاشته می‌شود و سرانجام آخرین سقف تاریخی قیمت پس گرفته می‌شود. افرادی که در این سطح در گذشته (سال ۲۰۱۷)، بیت کوین خریداری کرده‌اند از زیر بار ضرر رها شده و فشار فروش را در بازار کاهش می‌دهند.

اشتیاق به‌منظور کشف قیمت شروع می‌شود. FOMO یا ترس از جا ماندن در بین سرمایه‌گذاران خرد شدت می‌گیرد و رسانه‌های مالی نیز در آتش این ماجرا می‌دمند. در ۱۰۰ روز آغازین کشف قیمت، بیت کوین حدوداً دو برابر سقف قبلی خود ارزش پیدا می‌کند. اندکی بعد بیت کوین از کانال لگاریتمی خود خارج می‌شود. این کانال را در ادامه تحلیل مشاهده خواهید کرد. اما در ابتدا به‌سراغ بررسی حرکات جالب و دقیق قیمت مطابق تحلیل تکنیکال گذشته می‌رویم.

در این تحلیل به‌تاریخ ۲۰ آذر و در قیمت ۱۸,۱۰۰ دلار، اشاره کردیم که اگر مومنتوم (شتاب) صعودی قیمت نفس تازه‌ای بگیرد و به‌سرعت قیمت را به بالای ناحیه مقاومتی ۱۸،۵۰۰ الی ۱۹,۰۰۰ دلار برساند، این امر می‌تواند مهر تأییدی بر دیده‌شدن اهداف الگوی مثلث در ۱۹,۷۹۰ دلار (نقطه C) و ۲۱,۷۸۰ دلار (نقطه D) باشد.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۳۰ آذر (۲۰ دسامبر)
تحلیل گذشته قیمت بیت کوین به‌تاریخ ۲۰ آذر

در نهایت گفتیم که با توجه به این الگو و اهداف آن، می‌توانیم تا ۱۹,۷۹۰ دلار (نقطه C) و حداقل ده درصد بالاتر از این نقطه، تا ۲۱,۷۸۰ دلار، انتظار رشد قیمت بیت کوین را داشته باشیم. نمودار زیر وضعیت فعلی قیمت است.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۳۰ آذر (۲۰ دسامبر)
وضعیت حرکت قیمت بیت کوین از تحلیل گذشته تا روز جاری

مشاهده کنید که از تاریخ تحلیل گذشته تا وضعیت فعلی، این حرکات با چه دقت و زیبایی اتفاق افتاده است و حتی به بالای این اهداف نیز رفته است. بنابراین حتی در شرایط سرگردانی، اوج هیجانات بازار و با وجود نوسان قیمت حول سقف تاریخی، دیدیم که چگونه تحلیل تکنیکال چراغ راه ما بوده است.

حال به‌سراغ دیدگاه بلند مدت قیمت می‌رویم. در تایم فریم هفتگی کانال لگاریتمی را که در بالا از آن صحبت شده بود، رسم کرده و اعتبار آن را با کمیت و کیفیت واکنش قیمت (پیکان‌های سبز و قرمز) به سطوح مختلف آن ازجمله میدچنل بررسی می‌کنیم.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۳۰ آذر (۲۰ دسامبر)
کانال لگاریتمی قیمت بیت کوین در بلند مدت

با استناد به مدل چرخه عمر حباب‌ها، تا ۱۰۰ روز آینده یعنی تا تاریخ ۲۴ ماه مارس سال ۲۰۲۱ میلادی، احتمال رشد قیمت بیت کوین تا ۴۰,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت. با این حرکت ممکن است قیمت خود را دوباره به میدچنل این کانال برساند. البته در توضیحات این مدل، اشاره به خروج قیمت از کانال لگاریتمی شده است که با توجه به اهداف سرسام‌آور آن، در حال حاضر کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

در همین تایم فریم در نمودار لگاریتمی، اگر به وضعیت قیمت توجه کنیم متوجه برخورد آن به میدچنل کانال جدید می‌شویم. این امر احتمال بازگشت و اصلاح قیمت را هشدار می‌دهد. از طرفی این حرکت، احتمال نوسانات آن را به بالای سطوح فعلی نفی نمی‌کند. این نوسانات طی هفته‌های آینده ممکن است به‌صورت فتیله شمع در این تایم فریم قابل مشاهده باشد.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۳۰ آذر (۲۰ دسامبر)
کانال لگاریتمی قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی

حال اگر از دیدگاه بلندمدت فاصله گرفته و به تایم فریم یک‌ساعته مراجعه کنیم، با توجه به حرکات قیمت (پرایس اکشن)، شاهد الگوی تری درایو (Three Drive) می‌شویم.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۳۰ آذر (۲۰ دسامبر)
الگوی تری درایو در قیمت بیت کوین در تایم فریم یک ساعته

در گذشته شاهد این الگو در قیمت بیت کوین بوده‌ایم. برای مشاهده نمونه این الگو در قیمت بیت کوین و توضیحات کامل آن به تحلیل مربوطه مراجعه کنید. به هر حال این الگو هدف کوتاه مدت ۲۴,۴۷۰ دلاری بیت کوین را نشان می‌دهد و پس از آن انتظار ریزش قیمت را خواهیم داشت. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در حال نمایش واگرایی‌های منفی (-RD) متوالی است.

پیشنهاد نهایی این است که با تنظیم بهینه حد ضرر، ریسک خود را در معاملات کنترل کنید و با ورود و خروج پله‌ای در حمایت و مقاومت‌ها، سرمایه خود را مدیریت کنید. اگر دانش کافی برای معامله‌گری در اختیار ندارید، از ورود به معاملات خودداری کنید و با مراجعه به بخش آموزش تحلیل بازار به‌تدریج این دانش را فرا گیرید. این تحلیل نباید به‌عنوان سیگنالی مبنی بر خرید یا فروش در نظر گرفته شود.

اشتراک
اطلاع از
guest
27 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
امیر سیف
امیر سیف
3 ماه پیش

درود بر شما
از نظرات و راهنمایی های صادقانتون بسیار سپاس گذارم

محمدی
محمدی
3 ماه پیش

سلام یه کمک میخواستم

محمدی
محمدی
3 ماه پیش

سلام کسی میشه کمکی بکنه به بنده

رسول بیدمشکی
رسول بیدمشکی
3 ماه پیش

تو نمودار چجوری میشه کانال بلند مدت ارزهارو دید
نمونش مثل اون بالا زیر عکس زدید کانال لگاریتمی بیت کویین در بلند مدت
چجوری بلند مدت رو به این شکل میشه دید؟؟؟

محمد اصف
محمد اصف
3 ماه پیش

چقدر تحلیل یک ساعته دقیق بود خوتون تحلیل میکنید لطفا یه کانال تلگرام معرفی کنید برای سیگنال بایننس فیوچر

مهندس
مهندس
3 ماه پیش

شما تحلیل می کنید چه زمانی بخریم خوبه؟ اصلاحش کی هست تا چند میاد پایین؟ تو امریکا که مثل ایران تورم وجود نداره اینکه فرضا ۱ میلیون دلار بشه کسی پیدا میشه بخره؟ فرضا دارایی طرف میشه 0.0000001 چقدر صفر قرار بیاد روش بعید میدونم اون زمان کسی بخره حباب میشه، به نظرم اخبار جهت دار مردم فریب بدن چون خودشون بیت داشتن الان بفروشن بره…. ۲ دلار فقط پول انتقال شد ترافیک بود بعد ۳ روز هم اومد به حسابم خوب این همه انتظار برای کسب و کار خرد قابل تحمل نیست و اینده ای نداره لااقل برای بیت کوین

farhad
farhad
3 ماه پیش
پاسخ  مهندس

زمانی که وارد بیت شدم قیمت ۱۰۰ میلیون بود حالا۶۰۰ رشد نداشته از نظر شما

مهندس
مهندس
3 ماه پیش
پاسخ  farhad

کجا نوشتم رشد نکرده یا نخواهد داشت؟ اون زمان که من سراغ بیت رفتم البته نخریدم چند دلار بود، بحث اینه اگر ۱ میلیون دلار بشه تورم ایجاد می کنه نسبت به دلار یک جایی خریدار دیگه ممکنه زیاد نخره خوب
شما سودت از رشد دلار تو ایران بوده وگرنه سه سال طول کشید به ۲۰ هزار برسه مجدد منظور من اینه هرچی عدد بزرگتر بشه رشد کندتر میشه تعداد هم کمتر میشه ولی خریدار کمتر میشه و باز سقوط میکنه و مجدد رشد چون کمتر کشوری هست که تا حد ما ارزش پولش کم بشه و طرف نمیاد ده سال بعد برای ۱ بیت یک میلیون دلار خرج کنه!

مصی لنگ
مصی لنگ
3 ماه پیش

حالا ک بحث دور آینده میان مدت نامعلوم بیت هست، چرا با ارزهایی مثل لایت و اتریوم وارد نشیم؟ آیا اونها هم درگیر این جهش ها هستن؟

مهندس
مهندس
3 ماه پیش
پاسخ  مصی لنگ

به نظرم بیت کوین چون اسم و ساختار سکه رو داره بیشتر مورد توجه جایگزین سکه طلا و اتریم بیشتر جایگزین دلار سرمایه گذارا سمت بیت کوین رفتن

مهرشاد
مهرشاد
3 ماه پیش

از 24میریم به سمت ma20 هفتگی یعنی حدود 15 الی 16 هزار و بعد شروع رالی جدید

یوسف یاراحمدی
یوسف یاراحمدی
3 ماه پیش

وقت بخیر، میخواستم بدونم این تحلیل خودتونه یا از جایی ترجمه میشه؟

Jaxs
Jaxs
3 ماه پیش

بسیار روشن و آموزنده .
ممنون .

مهدی کاظمی
مهدی کاظمی
3 ماه پیش

آقای غلامی سلام
من یک سوالی دارم خدمت شما
کسی که میخواد بیت کوین بخره میاد همه جا ، جار بزنه؟ تا توی قیمتهای بالاتر بهش بفروشن؟
نهادها یا سازمانهایی که یه بند امثال دی کریپت و کوین تلگراف ازش حرف میزنن چه دلیلی داره بیان اعلام کنن که میخوایم بیت کوین بخریم؟
آیلان ماسک با اونهمه ثروتی که داره هیچ وقت نگفته بیشتر از 25 صدم بیت دارم.شایدم داشته باشه شایدم داره میخره ولی بی سروصدا
شرکت عظیمی مثه پی پل ، به نظر شما منطقیه بیاد بیت کوین ها رو روی 19 هزارتا بخره از ماینرها؟
ینی این شرکت استراتژیست نداره؟! ینی کسی نیست به اینا بگه بی سرو صدا و محدود تو بازه های مختلف خرید کنید نزدیک سه سال بیت کوین زیر 10هزار دلار بود ، ینی یه دفه ای تصمیم گرفتن وارد ارزهای دیجیتال بشن؟ خیلی بعید به نظر میرسه که این جهش ها بخاطر خرید نهادها و سازمانها باشه.
من خودم توی این حوزه بارها سرمایه گذاری کردم ولی ازین مدل جو سازی حس خوبی نمیگیرم ،
چون نه میدونم کی باید بفروشم نه رفتار بازار رو میفهمم با این جو سازی ها مسخره.
ممنون میشم که جواب بدید البته از شما پرسیدم چون من واقعا از رفتار متعصابه توی هیچ زمینه ای خوشم نمیاد.

مسعود فاتحی
مسعود فاتحی
3 ماه پیش

دوست عزیز چیزی که من میدونم اینه که اینا وقتی اعلام میکنن که اقدام به خرید نکردن بعد از خرید اعلام میکنن،دیوانه که نیستن خریدشونو کردن اعلام میکنن تا خریدشون بره توی سود

رضا رحیمی
رضا رحیمی
3 ماه پیش

الان دارن پله ای میفروشن و خارج میشن بعد از خالی شدن و به یکباره جو حباب و کلاه برداری و این جور بحث ها رو میکشن وسط و بی سر و صدا تو سقوط پله ای میخرن. ایرادی هم نداره فقط باید استفاده کرد از این پامپ و دامپ هایی که دونه درشت ها بوجود میارن.

Mehr6a
Mehr6a
3 ماه پیش

بسیار بسیار درست و بجا?

مهدی کاظمی
مهدی کاظمی
3 ماه پیش

مرسی امیرجان

مهدی
مهدی
3 ماه پیش

این کامنت شما ارزش یک پست وبلاگ شدن رو داره.
دست‌مریزاد.

هادی
هادی
3 ماه پیش

سلام تحلیلتون دقیقاً درست به وقوع پیوست
با تشکر اگه میشه سریعتر تحلیل بذارین تو این شرایط حساس

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
27
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x