۱۰ برابر شدن قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش سال ۲۰۱۶/ آیا در سال ۲۰۲۰ هم این اتفاق می‌افتد؟

۱۰ برابر شدن قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش سال ۲۰۱۶/ آیا در سال ۲۰۲۰ هم این اتفاق می‌افتد؟

به گزارش خبرگزاری سی‌سی‌ان، حدوداً هر چهار سال یک بار، برای شبکه‌ی بلاک چین بیت کوین نصف شدن پاداش بلاک اتفاق می‌افتد. گفته می‌شود که تا کنون قیمت بیت کوین بعد از نصف شدن پاداش بلاک آن، صعود کرده و پیش‌بینی می‌شود که این اتفاق در سال ۲۰۲۰ نیز منجر به افزایش قیمت آن شود.

هاوینگ و یا همان نصف شدن پاداش بلاک، مکانیسمی برای کاهش نرخ تولید بیت کوین و یا استخراج آن توسط ماینرها است. نصف شدن پاداش بلاک عامل اصلی افزایش شدید قیمت ارزهای دیجیتال است.

10 برابر شدن قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش سال 2016/ آیا در سال 2020 هم این اتفاق می‌افتد؟

از ماه جولای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، در عرض یک سال، پس از نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال با صعودی تقریباً ۱۰ برابری، از ۲۶۸ دلار به ۲۵۲۵ دلار رسید. به طور مشابه، در سال‌های گذشته، بیت کوین بعد از هاوینگ‌ افزایش قیمت شدیدی را تجربه کرد.

آیا بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ به روند صعودی خود ادامه خواهد داد؟

عملکرد گذشته‌ی این ارز دیجیتال تضمینی برای عملکرد آینده‌ی آن به شمار نمی‌آید. به همین ترتیب، صرفاً به این دلیل که قیمت بیت کوین در سال‌های گذشته در اثر عامل بخصوصی با افزایش قیمت‌ شدیدی مواجه شده است، به طور قطع نمی‌توان گفت که در آینده نیز با همین نرخ صعود خواهد کرد.

10 برابر شدن قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش سال 2016/ آیا در سال 2020 هم این اتفاق می‌افتد؟

قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا کنون بیش از دو برابر شده است.

با این حال، نصف شدن پاداش شبکه‌ی بلاک چین بیت کوین، تأثیر به سزایی روی نرخ تولید و عرضه‌ی آن به بازار دارد. اگر تقاضا برای این دارایی ثابت بماند و یا در میان مدت تا بلند مدت افزایش اما عرضه‌ی آن کاهش یابد، منطقی است که ارزش این دارایی بیشتر خواهد شد. به همین دلیل، پس از اولین و دومین هاوینگ بیت کوین، قیمت این دارایی به نسبت دلار آمریکا، بین ۱۰ تا ۵۰۰ مرتبه افزایش پیدا کرد.

مکس کیزر (Max Keiser)، گوینده‌ی برنامه‌ی کیزر ریپورت، اخیراً پیش‌بینی کرده که قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید و نهادها نیز نقش کلیدی در بالا بردن تقاضا برای این دارایی دارند. کیزر گفت:

بیت کوین اکنون نقش نهادی را ایفا می‌کند و قرار است که شاهد ترس از دست دادن (FOMO) گسترده‌ای باشیم. این ترس از دست دادن به سطح نهادی خواهد رسید. این نهادها پول بسیار کلانی به دست آورده‌اند و حرکت‌های بزرگی را در آینده خواهیم دید.

با حضور ارائه‌دهندگان خدمات نگهداری قابل اعتماد در سایه‌ی راه‌اندازی پلتفرم‌های نگهداری قانون‌گذاری شده برای سرمایه‌گذاران و نهادها، مانند تی دی امریترید که تا کنون ده‌ها هزار مشتری در آن به معامله‌ی دارایی‌های دیجیتال می‌پردازند، هجوم سرمایه از سوی نهادها به سوی این عرصه دور از انتظار نخواهد بود.

10 برابر شدن قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش سال 2016/ آیا در سال 2020 هم این اتفاق می‌افتد؟

مکس کیزر (Max Keiser)، گوینده‌ی برنامه‌ی کیزر ریپورت شبکه‌ی آر تی

باید دید که آیا نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین سبب بیشتر شدن علاقه‌ی سرمایه‌گذاران خرد و معتبر به این ارز دیجیتال خواهد شد یا خیر. در ماه مارس، پانترا کپیتال (Pantera Capital)، اولین صندوق میلیارد دلاری ارزهای دیجیتال، از هاوینگ بیت کوین به عنوان نقطه عطف بسیار مهمی یاد می‌کند. این گروه اذعان داشتند:

علاقه‌ی شدیدی به هاوینگ‌ها وجود دارد زیرا هر چهار سال یک بار عرضه‌ی بیت کوین کاهش پیدا می‌کند. اگرچه تعداد کمی نقطه داده وجود دارد اما به نظر می‌رسد که الگوی قیمت بیت کوین به هاوینگ مرتبط است. تا کنون شاهد چندین چرخه‌ی این چنینی بوده‌ایم که یک سال پیش از این تاریخ با تغییر روبرو شده‌اند. این نقاط عطف به ترتیب ۳۷۶ و ۳۲۰ روز پیش از هاوینگ‌های سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ رخ دادند.

معیارهای فاندامنتال خوش‌بینانه

در کنار این هاوینگ برنامه‌ریزی‌شده، حجم کلی بازار معاملات ارزهای دیجیتال رو به افزایش است. حجم تراکنش‌های روزانه‌ی بیت کوین، از سال ۲۰۱۸ تا کنون با افزایش همراه بوده و زیرساختی که از این کلاس دارایی پشتیبانی می‌کند، در شش ماه گذشته به طور قابل‌توجهی بهبود یافته است.

هم‌چنین پیش‌بینی می‌شود که ترکیب این معیارها با هم، اساس صعود بعدی بیت کوین و بقیه‌ی راه بازار ارزهای دیجیتال باشد؛ خصوصاً آن که بازار ارزهای دیجیتال احتمالاً بر اساس این چرخه‌ها پیش خواهد رفت.

نظر شما در خصوص آینده‌ی بیت کوین پس از نصف شدن پاداش بلاک آن چیست؟ آیا قیمت این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ با افزایش قابل توجهی همراه خواهد شد؟ منتظر نظرات شما هستیم.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

15 دیدگاه
محمد
محمد
4 سال قبل

حال سوال اصلی من از شما دوستان اینه که چرا بیت کوین در مرحله قبل که پاداش نصف شد بجای اینکه دویست و هفتاد برابر بشه تنها ده برابر شده موانع چی بودن و در اینده این موانع چگونه رشد خواهند کرد

محمد
محمد
4 سال قبل

قطعا ده برابر نمیشه در طول زمان اگه پاداش بیت کوین دو بار نصف شده باشه در دفعه اول دویست وهفتاد برابر شده در حالی که در تقسیم دوم ده برابر شده و در تقسیم سوم که سال ۲۰۲۰ باشه تنها درصدی افزایش خواهد یافت و این نشانه خوبی نیست بلکه میگه تقسیم باکتریایی بیت کوین غذا و اکسیژن کم خواهد اورد و رشد قیمت با دلایل دیگه ای داره به سنگ میخوره من مطمئنم بیت کوین به سمت نابودی از طرف سیاستمداران پیش خواهد رفت

دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
4 سال قبل

بدون شک رکورد قبلی رو میشکنیم ???

حامد
حامد
4 سال قبل

مسايل مهمي بر سر راه بيت كوين قرار دارند اگر قرار باشه يه واحد نگهداري ثروت باشه مثل طلا و يا الماس بايد بتونه با مافياي طلا بر سر باز كردن جاي پا بجنگه در هر صورت هر چقدر كه بزرگتر بشه بيت كوين رقبا و مخالفين بزرگي پيدا ميكنه و فقط ميتونه فراگير كردن خودش بر مشكلات غلبه كنه يه زماني بيت كوين هيچ ارزشي نداشته ولي امروز صندوق مبتني بر اون دنبال تاييديه گرفتن براي ورود به بورس امريكاست اين بلوغ و به تكامل رسيدن رو نشون ميده خيلي بزرگ شدن يه مشكل بزرگ ديگه هم داره كه فقط و فقط خدا نكنه كه اهالي سياست با فشار لابيهاي اقتصادي بزرگ و سياست گذارهاشون به اين اين نتيجه برسن كه بساط بيت كوين رو بدليل لطمه به پول فيات دولتهاي بزرگ جمع بكنن

محمد مقدم
محمد مقدم
4 سال قبل

قطعا روی قیمت تاثیر گزاره ولی فک نمیکنم 10 برابر بشه.البته مشخص نیست

امیر کار
امیر کار
4 سال قبل

بر اساس اعلام مجله فوربز ، در حدود ۳۸ میلیون نفر میلیونر در دنیا وجود دارند که اگر فرض کنیم کل ۲۱میلیون بیت قابل استخراج در چرخه باشند معنیش اینه که به تعداد همشون یک بیت کوین وجود ندارد! حالا مبتونین در مورد آینده قیمتی این ارز صحبت کنید، به نظر من در آینده بیت کوین وسیله ای صرفا برای ذخیره ارزش خواهد بود و شاید نتوان به عنوان ارری بادسهولت در تجارت ازش استفاده کرد، همانند طلا ووالماس، در عوض الت کوینهای تکنولوژی محوری هستند که خواهند توانست این خلا رو پر کنند.

desert
desert
4 سال قبل

شاید تنها مشکلی که بر سر راه بیت کوین چه در سال جاری منتهی به هاوینگ و چه در آینده دورتر میتوان برای بیت کوین متصور بود، ارزش بیش از حد آن باشد، که صد البته نشان از عظمت و بزرگی و جایگاه اصلی بیت کوین دارد و از طرفی بزرگترین تهدید نیز برای بیت کوین می باشد، بر فرض مثال تصور قیمت یک میلیون دلار برای بیت کوین اگر اتفاق افتد واقعا توان و قدرت خرید بیت کوین بسیار مشکل خواهد بود، و در این صورت افراد خاص و مولتی میلیاردها قدرت خردید خواهند داشت، و صرفا از این بابت می توان به کاهش تقاضا و در نهایت کاهش قیمت برای بیت کوین نگریست.

عارف
عارف
4 سال قبل
پاسخ  desert

آقا التماسم ارزون کنید مام بخریمش با گفته ای که تو داری میگی

علی
علی
4 سال قبل
پاسخ  desert

از روی بی اطلاعی مطلبی قرار دادید که عزیزان توضیح دقیق و جامع براتون دادن

هوشیار
هوشیار
4 سال قبل
پاسخ  desert

شاید شما یادتون رفته واحد کوچکتر از بیت کوین ساتوشی هستش اگه بیت کوین بشه 1 میلیون دلار اونموقه 1 ساتوشی برابر میشه با 0.01 دلار

ایمان
ایمان
4 سال قبل
پاسخ  desert

نظر شما جوریه که انگار کمتر از یک بیت کوین رو نمیشه مبادله کرد
اگه بیت کوین بشه یک میلیون دلار هر ساتوشی میشه یک سنت(Cent)
توی شبکه لایتنینگ بیت کوین به اعشار بیشتری هم تبدیل میشه و میلی ساتوشی هم داریم
به عبارتی اگه بیت کوین بشه یک میلیارد دلار!! هر میلی ساتوشی میشه یک سنت

به عقیده ی من روزی میرسه که بیت کوین به اندازه ای ارزشمند میشه که اگه بخوایم کالا ها رو با بیت کوین قیمت گذاری بکنیم،بالای 95% کالاها به ساتوشی قیمت گذاری خواهند شد و کیف پول ها هم همگی نشانگر واحدشون رو از BTC و mBTC به ساتوشی تغییر خواهند داد.

حامی
حامی
4 سال قبل
پاسخ  ایمان

اقا ایمان کاملا جامع و کامل ودرست تشریح کرد موافقم 100درصد

مجید
مجید
4 سال قبل

با ورود سرمایه گذاران جدید به دنیای ارز رمزها و همچنین تمایل مردم به ورود به این دنیای جدید و همچنین کاهش نرخ پاداش استخراج در سال 2020 شاهد افزایش قیمت شدیدی خواهیم بود که همه فعالین این حوزه را شوکه خواهد کرد

حامی
حامی
4 سال قبل

قطعا افزایشی خواهد شد ولی تا چقدر معلوم نیس ولی مطمعنا رکورد 20هزار رو خواهد زد...

علی
علی
4 سال قبل
پاسخ  حامی

خدا کنه