کاهش پاداش بلاک بیت کوین و اتریوم آغازگر روند صعودی !

کاهش پاداش بلاک بیت کوین و اتریوم آغازگر روند صعودی !

در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال در حدود ۱۱۳ میلیارد دلار است و بیت کوین و اتریوم به ترتیب در محدوده ۳۴۴۵ و ۱۰۷ دلار معامله می‌شوند. تریدری با نام مستعار مون اورلرد (Moon Overlord) اشاره داشت که با نگاه به تاریخچه عملکرد ارزهای دیجیتال شاخص، نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین، لایت کوین و اتریوم در میان‌مدت فاکتور بهبود قدرتمندی برای این سه دارایی دیجیتال خواهد بود.

چرا هالوینگ بر قیمت بیت کوین تأثیرگذار است؟

به دلیل عرضه ثابت بیت کوین، تنها یک درصد جهان قادر به داشتن بیش از ۰.۲۸ بیت کوین خواهد بود.

استیو لی، مدیر محصول سابق گوگل گفت:

اگر شما ۰.۲۸ واحد بیت کوین داشته باشید و آن را نگه‌ دارید، می‌توانید مطمئن شوید که هیچوقت بیش از یک درصد جمعیت فعلی جهان بیشتر از شما بیت کوین نخواهد داشت. در حال حاضر یک سرمایه‌گذاری متواضعانه ۱,۸۳۰ دلاری می‌تواند ۱ درصدی بودن شما را در جهان آینده بیت کوین تضمین کند.

با نزدیک شدن به عرضه ۲۱ میلیون واحد بیت کوین در شبکه، پاداش بلاک‌ که برای تایید تراکنش‌های شبکه به ماینرها اختصاص می‌یابد نیز کاهش می‌یابد تا بیت کوین کمتری در شبکه آزاد شود.

بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند که هالوینگ یا نصف شدن پاداش تأثیر خود را بر روی قیمت گذاشته است؛ چرا که سرمایه‌گذارانش سال‌ها قبل از اینکه این پدیده اتفاق بیافتد، آن را در نظر گرفته‌اند.

اما یکی از تریدرهای مطرح گفته است که نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین و لایت کوین و کاهش ۳۳ درصدی پاداش بلاک اتریوم می‌تواند سبب ایجاد حرکتی صعودی در بازار ارزهای دیجیتال شود.

او در این باره افزود:

هالوینگ لایت کوین در آگوست سال جاری اتفاق می‌افتد. کاهش پاداش اتریوم نیز در فوریه اعمال خواهد شد. بیت کوین نیز در کمی بیشتر از یک سال کاهش پاداش بلاک برایش اتفاق خواهد افتاد. هالوینگ‌ها صعودی‌ترین پدیده در تاریخ ارزهای دیجیتال محسوب می‌شوند. زمان توجه کردن به این مسئله و شروع به انباشت فرارسیده است.

این تریدر پیش از این گفته بود که قیمت بیت کوین معمولاً ۱۲ ماه مانده به هالوینگ شروع به رشد می‌کند.

کاهش پاداش بلاک بیت کوین و اتریوم آغازگر روند صعودی !

کاهش ۵۰ درصدی پاداش بلاک شبکه در ماه می ۲۰۲۰ اتفاق خواهد افتاد، که منجر به کاهش پاداش ماینرها خواهد شد.

این پدیده سبب شده تا میزان بیت کوین در گردش محدود باشد. در صورتی که تقاضا برای دارایی افزایش پیدا کند یا حتی ثابت باقی بماند، می‌تواند بر روی روند قیمت آن تاثیرگذار باشد.

اقتصاددان ارشد چینالیسیز، کیم گرائر، در ماه نوامبر اعلام کرد که نظر دادن درباره اینکه آیا کاهش عرضه بیت کوین تاثیرش را در قیمت گذاشته است یا نه، پیچیده است.

او در این باره گفت:

این یک سوال بسیار پیچیده است. در یک سو محاسبات مستقیم درباره حجم بازار، کوین‌های گمشده را در نظر نمی‌گیرد. با در نظر گرفتن اینکه سفته‌بازی و احتکار تا چه در این فضا گسترده است، این محاسبات می‌تواند وارد مدل‌های اقتصادی بازار شده و بر روی تحلیل‌ها تاثیر بگذارد.

عموماً این مسئله برای سرمایه‌گذارانی که ارزهای دیجیتال را به عنوان سرمایه‌های بلندمدت می‌نگرند، نقطه مثبتی است که بهبود قیمت یا شروع روند صعودی را در پی دارد.

پس از هالوینگ چه خواهد شد؟

در صورتی که طبق انتظار برخی تریدرها، نصف شدن پاداش بلاک در ماه می ۲۰۱۹ تاثیرش را بر روی قیمت بیت کوین بگذارد، طبق تحلیل تریدرهایی مانند Willy Woo who، نیمه دیگر سال ۲۰۱۹ در جهت بهبود قیمت بیت کوین سپری خواهد شد.

کاهش پاداش بلاک بیت کوین و اتریوم آغازگر روند صعودی !

طی ۳ ماه اخیر و جدا از استثنائاتی مانند بایننس کوین و ترون، بیشتر دارایی‌های دیجیتال بزرگ و کوچگ بازار در برابر بیت کوین و دلار عملکرد ضعیفی از خود نشان داده‌اند.

اما اگر بیت کوین نتواند خود را در محدوده ۳,۵۰۰ دلار نگه‌دارد، در برابر سقوط به زیر سطح ۳,۰۰۰ دلار آسیب‌پذیر خواهد بود.

بیت کوین در دفاع از حمایت‌های شکل گرفته حول ۳,۰۰۰ دلار در سه هفته گذشته و پس از ثبت پایین‌ترین قیمت ۳,۱۲۲ دلار، موفق عمل کرده است.

در کوتاه‌مدت برای جلوگیری از ریزش به زیر سطوح کلیدی، لازم است تا دارایی‌های دیجیتال در محدوده‌های فشرده قیمتی ثبات خود را حفظ کنند.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
امیر
امیر
5 سال قبل

این میتونه آغازگر روند نزولی یا بهتر است بگیم همان زوند سقوطی.
کاربردی بودن (رایج شدن) یک ارز چه دیجیتال یا غیر دیجیتال موضوع این است.اتریوم کاربرد خودش رو با کم کردن هش یا افزایش پاداش نمیتوانه بدست بیاره.

محمد
محمد
5 سال قبل

درود.بنظرتون اتریوم که تا 1400 رفت بازم میتونه این قیمتو تا شهریور 98 ببینه؟

پویا رهسپار
پویا رهسپار
5 سال قبل

پس یعنی ممکن است در سود دهی مایینینگ تاثیر زیادی داشته باشد؟ و سود ماینینگ نصف شود؟

نیما ملک پور
نیما ملک پور
5 سال قبل

سود ماینینگ به قیمت بیت کوین در اون لحظه، سختی شبکه، میزان پاداش، پول برق و پارامترای دیگه بستگی داره. نصف شدن پاداش تنها تغییر در یک پارامتر هستش و در صورت افزایش قیمت یا کاهش هش‌ریت شبکه میتونه اون رو جبران کنه.

محمود پیراسته
محمود پیراسته
5 سال قبل

حکایت اون شخصی هست که نقشه گنج میفروخت


خب اگه نقشه گنج واقعی بود خودش میرفت سراغ گنج


اینا خودشون کلی ارز دیجیتال دارن میخوان با این حرفا شوک بدن به بازار


یادمون هست خیلیا میگفتن بیت کوین امسال میشه 25 هزار دلار

مصلحی
مصلحی
5 سال قبل

بله این داداش آقایونی که مدام پیش بینی میکردن الان کجان
چند نمونه پیش بینی توسط مطرح ترین ها

تام لی 25 هزار تا اخر سال 2018

جان مک افی 30000 دلار

و................

همش جو دهی بیش نیست تا وقتی وضعیت بیت کوین مبنی بر پذیرشش در کشورها و استفاده روزمره اون زیاد نشه و توی بورس آمریکا نیاد خبری نیست

حامی
حامی
5 سال قبل

خیلیام فکر نمیکردن بیت کوین تو 22روز از 1000برسه به 20000...اینا شوک دادن نیست یه واقعیته