افزایش شدید تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین

افزایش شدید تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین

روز گذشته (سه‌شنبه)، تعداد آدرس‌های فعال بلاک چین بیت کوین به عدد ۱.۱۸ میلیون واحد رسید؛ تعدادی که پیش‌تر مشابه آن را تنها در جریان رشد انفجارگونه قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ شاهد بودیم.

به گزارش دیکریپت، هانس هاگ (Hans Hauge)، یکی از مدیران بلندپایه شرکت مدیریت دارایی ایکیگای (Ikigai)، با استناد به داده‌های کوین متریکس (Coin Metrics) گفته است که جهش دیروز باعث شد تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین از مرز ۱,۱۸۸,۰۰۰ واحد عبور کند. هاگ در توییتی نوشته است:

دیروز، تعداد بسیار زیادی از آدرس‌های بیت کوین به چرخه فعالیت بازگشته است. رقم دقیق آن برابر با ۱,۱۸۸,۸۷۳ واحد است. این عدد، هفتمین عدد بزرگ در تاریخچه آدرس‌های فعال بیت کوین است. تعداد آدرس‌های فرستنده هم به سقف تاریخی ۸۳۶,۰۸۰ واحد رسیده است.

با این جهش، تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین، تنها ۱۰۱,۰۰۰ واحد کمتر از سقف تاریخی آن در ۱۴ دسامبر ۲۰۱۷ (۲۳ آذر ۹۶) است. در آن هنگام، درست سه روز پیش از جهش بهای بیت کوین به نزدیکی ۲۰ هزار دلار، تعداد آدرس‌های فعال آن به ۱.۲۹ میلیون واحد رسیده بود.

هاگ در ادامه افزوده است که تعداد آدرس‌های فرستنده بیت کوین در روز گذشته با عبور از ۸۳۶,۰۰۰ واحد، رکورد تازه‌ای را به ثبت رسانده است. این اتفاق چندان نامحتمل نیست؛ چرا که یک آدرس می‌تواند به چندین آدرس بیت کوین ارسال کند.

علی‌رغم افزایش تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین، کارمزد تراکنش‌های آن همچنان پایین باقی مانده است. اگرچه در ابتدای ماه جاری میلادی، کارمزد تراکنش با جهش مواجه شد، اما اکنون میانگین این پارامتر برابر با ۶.۷ دلار است. این عدد از رکوردهای سال ۲۰۱۷ بسیار پایین‌تر است. در آن زمان، کارمزدها برای مدتی حتی به ۵۵ دلار در هر تراکنش رسیده بود.

علاوه بر آنکه میزان فعالیت کاربران در شبکه بیت کوین رو به افزایش گذاشته است، جهش قیمت‌ها باعث شده تا پرتفوی بسیاری از دارندگان این ارز دیجیتال سبزپوش شود. بنابر داده‌های کوین متریکس، در روز ۴ نوامبر (۱۴ آبان)، ۹۸ درصد از آدرس‌های بیت کوین در قیمت ۱۴ هزار دلار در سود بوده‌اند. اکنون که قیمت بیت کوین از مرز ۱۵,۲۰۰ دلار فراتر رفته، احتمالاً تعداد آدرس‌های سودده به ۹۹ درصد رسیده است.

کوین متریکس در ایمیل هفتگی خود به کاربرانش نوشته است:

در روز چهارم نوامبر، درصد خروجی‌های خرج‌نشده تراکنش‌های بیت کوین (UTXOها) که در سود بودند، برای اولین بار از دسامبر ۲۰۱۷ به این سو به ۹۸ درصد رسید.

افزایش شدید تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین
بخش عمده‌ای از آدرس‌های بیت کوین هم‌اکنون در سود هستند. منبع: کوین متریکس

پارامتر UTXO، قیمت بیت کوین در زمان انتقال آن را با قیمت کنونی آن مقایسه می‌کند و می‌تواند نشان دهد که آیا دارندگان، قصد فروش بیت کوین‌های خود را دارند یا خیر.

در ادامه ایمیل کوین متریکس آمده است:

هر چه درصد بیشتری از UTXOها در سود باشند، می‌توان نتیجه گرفت که احتمال وقوع فشار فروش کمتر است؛‌ چرا که ریسک نقد کردن دارایی کاهش پیدا می‌کند. اما نباید از این نکته غافل شد که بالا بودن درصد UTXO‌های در سود می‌تواند سیگنالی برای سرمایه‌گذارانی باشد که می‌خواهند از فرصت پیش‌آمده برای نقد کردن دارایی‌‌های خود و کسب سود استفاده کنند.

در هر صورت، این روزها پارامترهای میزان فعالیت در شبکه بیت کوین و قیمت آن به‌گونه‌ای است که از زمان روند صعودی سال ۲۰۱۷ به این سو کمتر مشاهده شده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
Ahwazi
Ahwazi
3 سال قبل

کاش ترامپ رای میاورد دلار گرانترمیشد???

شاهین
شاهین
3 سال قبل

بعداز ۸ ماه برای اولین باره که بیت راهشوواز طلا جدا کرده و درحالیکه طلا نزولی شد بیت بالاتر رفت و این هم مشکوکه هم خوبه خصوصا که جابجاییای بزرگیم انجام شد توواین چند هفته گذشته اینا میتونن خبر از یه ریزش ناگهانیم بدن و ممکنه اون جابجاییا ساختگی باشن تا بیتهاشونو گرونتر بفروشنو بعد موقع ریزش خرید کنن این بارها اتفاق افتاده ولی در نهایت در مورد زدنِ بیت کاری از کسی برنمیاد چون بیت هم شبیه شده به نقاشیهای بنکسی همونطور که دیدیم کارش جلوی چشم همه تکه تکه شد اما بجای بی ارزش شدنش باعث گرونترشدنش شد بیت هم همینطوره هرچی بیشتر سعی کنن خرابش کنن محبوبتر شده و میشه پس نگران نباشید حتی اگر اینبارم سقوطی بکنه با سرعت بیشتر از قبل برمیگرده ، ممکنه بعداز اعلام نتیجه انتخابات آمریکا نزولی بشه یاحتی برعکس چون قراره بایدن پول بیشتری چاپ کنه برای کورونا ولی کلا اعلام نتیجه روی قیمت بی تاثیر نیست و همینطور نرخ دلار دراینجارو هم‌باید درنظر داشت هرقدر که کابینه آینده بایدن با ایران رابطشون بهتر باشه دلار پایینتر میاد و درکل الان لحظاتوحساسیو پیش رو داریم ولی هول نکنید زمان هست به اندازه لازم برای تصمیم درست حداقل درمورد نرخ دلارمون باتشکراز عوامل ارز دیجیتال

M.tron
M.tron
3 سال قبل

وای خدا کنه دولتها باهاش سر جنگ نگیرن تا اتفاق های بد چند ستل پیش دوباره نیافته و سعودشو حفظ کنه

نامی
نامی
3 سال قبل
پاسخ  M.tron

بیشتر دور زدن تحریم ها از طرق بیت کوین بود و همین وقتی درخواست بالا قیمت هم بالا می‌ره ،تتر یک ارز دیجیتال هست که همواره قیمتش ۱ داره و برای ضرر نکردن بین کوین را به تتر تبدیل میکنند که حداقل جلوی ضرر را بگیره و به دلار تبدیل میشه و همیشه هم یک دلار میمونه ،این یک روش برای بالارفتن و پایین اومدن بی حساب کتاب آمریکا در قبالش وارد ارزهای دیجیتال کرده