قیمت بیت کوین در حال حرکت به سوی ۸۰۰۰ دلار؛ آیا مقاومت می‌شکند؟

قیمت بیت کوین در حال حرکت به سوی ۸۰۰۰ دلار؛ آیا مقاومت می‌شکند؟

قیمت بیت کوین پس از شکستن مقاومت ۷,۶۰۰ دلار در روز گذشته، هم‌اکنون در تلاش برای حرکت به سوی هدف بعدی خود در سطح ۸,۰۰۰ دلار است.

به نقل از کوین‌تلگراف، در حالیکه بیت کوین وضعیت نسبتا صعودی به خود گرفته، خریداران باید برای تداوم این شرایط و استحکام قدرت روند فعلی، حجم معاملات را افزایش داده و خط روند صعودی که در حال حاضر بالاتر از قیمت ۷,۸۰۰ دلار و سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی قرار گرفته را بشکنند.

خریداران روز گذشته موفق شدند بیت کوین را از ۷,۴۳۰ تا ۷,۸۸۰ دلار هدایت کنند. در حال حاضر پادشاه ارزهای دیجیتال حدود ۷,۷۵۰ دلار خرید و فروش می‌شود و مهمترین نکته درباره نمودار قیمت بیت کوین، تداوم نوسانات آن در داخل الگوی کنج صعودی است.

رشد ۴۰۰ دلاری اخیر موجب بالا رفتن قیمت از مید چنل (میانه‌ی کانال) در داخل کانال نزولی بلندمدت شد. از سوی دیگر اندیکاتور مکدی در تایم‌فریم‌های ۶ ساعته و روزانه از احتمال ادامه یافتن این روند خبر می‌دهند.

در زمان نگارش این تحلیل، خط مکدی موفق به قطع خط سیگنال در جهت رو به بالا شده و هیستوگرام این اندیکاتور از وضعیت منفی به مثبت تغییر حالت داده است. بسیاری از تریدرها و تحلیلگران پس از آغاز حرکت بیت کوین از ۷,۴۰۰ دلار، اهداف خود را در سطوح ۸,۰۰۰ و ۸,۱۰۰ دلار قرار داده بودند.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم‌فریم هفتگی
نمودار قیمت بیت کوین در تایم‌فریم هفتگی

در تایم فریم هفتگی، اندیکاتور VPVR و حرکات قیمتی از یک مقاومت قدرتمند در محدوده ۷۸۰۰ تا ۸۲۰۰ دلار خبر می‌دهند که شکستن آن برای بیت کوین کار سختی خواهد بود، اما تغییر وضعیت هیستوگرام مکدی از قرار داشتن در ابتدای یک روند صعودی خبر می‌دهد که به موجب کاهش فشار فروش ایجاد شده است.

شاخص RSI در تایم‌فریم هفتگی نیز به طور کامل به سمت بالا برگشته است و در حال حاضر به سمت ۴۶ در حال حرکت است. نکته مثبت دیگری که در نمودار قیمت بیت کوین مشاهده می‌شود، بازگشت آن به بالای میانگین متحرک ۱۰۰ هفتگی است.

همانطور که اشاره شد، قیمت بیت کوین تا مید چنل برگشته و بیشتر معامله‌گرانی که در قیمت ۶,۵۴۰ دلار اقدام به خرید کرده‌اند، هدف ۸,۰۰۰ دلار را برای فروش مدنظر دارند. تعدادی دیگر نیز به بسته شدن کندل هفتگی بالای قیمت ۸,۵۵۰ دلار امید بسته‌اند.

سناریوی صعودی

سناریوی صعودی بیت کوین - نمودار ۶ ساعته
سناریوی صعودی بیت کوین – نمودار ۶ ساعته

به نظر می‌رسد که بیت کوین موفق شده مقاومت ۷,۶۰۰ دلار را به سطح حمایتی تبدیل کند و هم‌اکنون در کوتاه‌مدت بر روی آن در حال تثبیت است. با تداوم این روند بیت کوین حمایت خود را در داخل الگوی کنج صعودی در محدوده ۷۶۵۸ دلار خواهد یافت. این قیمت با مید چنل و حجم بالای شاخص VPVR نیز همخوانی دارد.

در تایم‌فریم ۶ ساعته، شاخص استوکستیک و RSI برای یک جهش دیگر از سطح فعلی به سمت ۷۸۰۰ دلار آماده به نظر می‌رسند. این در حالی است که شاخص VPVR از یک مقاومت جزئی در ۸,۰۶۹ دلار خبر می‌دهد. این قیمت با سقف الگوی کنج صعودی و همچنین سطح اصطلاح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی همخوانی دارد.

اگر خریداران تشخیص دهند که سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی شکسته شده است، در اینصورت احتمال تداوم روند با ورود حجم بالای معاملات تا میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در قیمت ۸,۷۰۰ دلار و جایی که سقف کانال نزولی بلندمدت قرار گرفته، وجود خواهد داشت.

وقوع چنین اتفاقی می‌تواند برای بیت کوین کاملا صعودی تعبیر شود و تحلیلگران و تریدرهای توییتر را برای اعلام روند صعودی بعدی قبل از هاوینگ وا دارد.

سناریوی نزولی

الگوی کنج نزولی یک الگوی برگشتی به حساب می‌آید که معمولا قیمت جهت پایین آن را می‌شکند. در این الگوها قیمت با اینکه موفق به ثبت قله‌های بالاتر می‌شود، اما قدرت روند صعودی رفته رفته کاهش یافته و کندل‌ها کوچکتر می‌شوند. همانطور که شاخص RSI و استوکستیک به تایم‌فریم ۶ ساعته در منطقه اشباع خرید قرار گرفته‌اند، افزایش فشار فروش در محدوده ۷,۸۰۰ دلار و پیش‌فرض تریدرها برای خروج در ناحیه ۸,۰۰۰ دلار می‌تواند الگوی نزولی را تکمیل کرده و از سمت پایین بشکند.

خریداران برای شکستن سقف الگوی کنج صعودی و عبور از مقاومت‌های پیش رو به حجم معاملات بالایی نیاز دارند. در غیر اینصورت حمایت‌هایی که می‌توانند سدی در برابر ریزش آن باشند، ۷,۵۰۰ و ۷,۱۷۸ دلار خواهند بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
احسان رحیمیان
احسان رحیمیان
4 سال قبل

یه روز خبر میزارین بیت کوین میخواد بره بالا، یه روز دیگه میگین میخواد بره پایین!
یکی میاد تحلیل میکنه میگه بیتکوین تا نا کجا میره بالا، یکی دیگه میاد تحلیل میکنه میگه بیت کوین میپکه!
یه عده از تحلیل گرها میگن بیت کوین خیلی چیز خوبیه و حرف نداره،‌ یه عده دیگه در میان میگن بیت کوین چیز به درد نخوریه!
آخر ما نفهمیدیم فاز این بیت کوین چیه و واقعا قیمتش از کجا و بر چه اساسی تغییر میکنه! (بقیه ارزهای جدول هم که مثل دم چسبیدن به بیت کوین و هر جا که اون رفت بقیه هم میرن!)
به نظر من که قیمت بیت کوین از یه جایی به دست یه نفر یا اشخاصی کنترل میشه و ما هم عروسک های خیمه شب بازی هستیم!
من یکی که دیگه واقعا گیج شدم . . .!

احسان
احسان
4 سال قبل

شاید اگه اینقدر راحت قابل پیش بینی بود، هیچوقت قیمتش رشد نمیکرد! شاید هم اون موقع همه سود میکردن! رازش اینه که بهترین تحلیل رو برای خودت انجام بدی و در زمان مناسب بخری و در زمان مناسب هم بفروشی! همه دنبال همین قضیه ان!