قیمت بیت کوین بازهم حمایت شد/ مقاومت ۴۰۵۵ دلاری، سد محکم صعود

قیمت بیت کوین بازهم حمایت شد/ مقاومت ۴۰۵۵ دلاری، سد محکم صعود

بار دیگر با جهش قیمتی که از خط میانگین متحرک ساده ۳۰ روزه برای بیت کوین رخ داد، نشانه‌های نزولی به وجود آمده به موجب سقوط بیت کوین به قیمت ۳,۹۲۰ در روز دوشنبه، اعتبار خود را تا حد زیادی از دست دادند.

طی این حرکت، پادشاه ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته از محدوده قیمتی نامطمئن ۳,۹۰۰ دلار خارج شد و رشد قیمت را تا ۴,۰۴۰ دلار ادامه داد. همراهی این رشد قیمت با برخی نشانه‌های دیگر که از کاهش قدرت روند صعودی حکایت دارند، موجب افزایش انتظارات درباره امکان شکسته شدن حمایت میانگین متحرک ساده ۳۰ روزه با قدرت بیشتری شده است.

هرچند این حمایت متحرک به دفعات از ریزش بیت کوین جلوگیری کرده و امکان افزایش دوباره آن را تا ۴,۰۰۰ دلار داده است. از طرفی نیز این ارز دیجیتال برای سومین بار در ماه جاری در برخورد با این حمایت یک «کف بالاتر صعودی» ایجاد کرده است.

در حالی که دیدگاه نزولی تا حد زیادی اعتبار خود را از دست داده است، اما دیدگاه صعودی در کوتاه‌مدت تنها در صورتی احیا خواهد شد که به دنبال کندل دوجی ساخته شده در ۲۷ فوریه، روند قدرتمندی در برخورد با حمایت متحرک شکل گیرد و سقف قبلی در ۴,۰۵۵ دلار شکسته شود.

در زمان نگارش این خبر بیت کوین در صرافی بیت استمپ در محدوده ۴,۰۱۵ دلار معامله می‌گردد و در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۶ درصد افزایش داشته است. بالاترین قیمت دست یافته در روز گذشته نیز در صرافی بیت‌استمپ ۴,۰۳۷ دلار بوده است.

نمودار روزانه

قیمت بیت کوین بازهم حمایت شد/ مقاومت 4055 دلاری، سد محکم صعود

همانطور که در نمودار نیز مشاهده می‌شود، بیت کوین در برخورد با میانگین متحرک ساده ۳۰ روزه در قیمت ۳,۸۸۹ با حمایت روبرو شد. الگوی کف بالاتر می‌تواند در صورت ثبت قیمت بالاتری نسبت به سقف قبلی در ۴,۰۵۵ دلار، معتبر شود.

در صورت تایید این فرضیه، بیت کوین در ادامه با مقاومت‌های ۴,۱۹۰ که در فوریه شکل گرفت و بالاتر از آن در ۴,۲۳۶ دلار که ۲۴ دسامبر ایجاد شد، مواجه خواهد شد.

در دیدگاه نزولی بسته شدن کندل زیر میانگین متحرک ساده ۳۰ روزه بیانگر آغاز یک روند نزولی خواهد بود.

نمودار ۸ ساعته

قیمت بیت کوین بازهم حمایت شد/ مقاومت 4055 دلاری، سد محکم صعود

در نمودار ۸ ساعته بیت کوین کانال نزولی را شکسته است که این دیدگاه توسط شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز پشتیبانی می‌شود.

با این تفاسیر احتمال افزایش قیمت به بیش از ۴,۰۴۰ دلار در ساعات آینده زیاد است. اما اگر خط روند صعودی در برابر رشد قیمت بیت کوین مانع شود، دیدگاه صعودی تا حد زیادی اعتبارش را از دست خواهد داد.

دیدگاه‌ کلی

• بیت کوین در برخورد با میانگین متحرک ساده ۳۰ روزه کف بالاتری ایجاد کرده و دیدگاه نزولی به وجود آمده در روز دوشنبه را خنثی کرد.

احیای دیدگاه صعودی در کوتام مدت در گرو افزایش قیمت به بالای سقف ۴,۰۵۵ دلار خواهد بود. در این صورت روند کوتاه‌مدت می‌تواند تا محدوده ۴۱۹۰-۴۲۳۶ دلار حرکت خود را ادامه دهد.

بسته شدن کندل روزانه زیر میانگین متحرک ۳۰ روزه که نقش حمایت مهمی را ایفا می‌کند، می‌تواند به آغاز روند نزولی منجر شود و قیمت را تا ۳,۷۷۵ و ۳,۶۵۸ دلار پایین آورد.

منبع: coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه