آیا بیت کوین موفق به شکستن مقاومت ۱۲۰۰۰ دلار می‌شود؟

آیا بیت کوین موفق به شکستن مقاومت ۱۲۰۰۰ دلار می‌شود؟

بیت کوین برای ورود به فاز بعدی روند صعودی خود که از ماه آوریل (فروردین) در جریان است، باید از سد مقاومت ۱۲,۰۰۰ دلار عبور کند. اما در چه صورتی می‌توان از شکسته شدن روند اصلاح قیمت بیت کوین که از هفته آخر ماه ژوئن گریبانگیر پادشاه ارزهای دیجیتال شده، اطمینان حاصل کرد؟

به نقل از کوین‌دسک، ارز دیجیتال شماره یک بازار که در حال حاضر حدود ۱۱,۶۶۰ دلار خرید و فروش می‌شود، روز گذشته پس از لمس بالاترین قیمت ماه آگوست در ۱۲,۳۲۵ دلار، اصلاح هزار دلاری را تجربه کرد.

این اولین بار نیست که بیت کوین در حفظ قیمت خود بر روی ۱۲۰۰۰ دلار ناموفق عمل کرده است. این ارز دیجیتال در ۲۶ ژوئن با رشد قیمت تا ۱۳,۸۸۰ دلار، روز بعدی به زیر ۱۲,۰۰۰ دلار سقوط کرد. پرایس اکشن مشابهی دو هفته بعدی در نمودار قیمت بیت کوین مشاهده شد. لازم به اشاره است ۱۰ام جولای که قیمت تا ۱۳,۲۰۰ دلار افزایش یافته بود، روز بعدی به زیر ۱۰,۰۰۰ دلار کاهش یافت.

در حال حاضر که به نظر می‌رسد بازار از حرکت صعودی بازایستاده، مقاومت ۱۲,۰۰۰ دلار مانع از رشد هرچه بیشتر قیمت شده است.

نمودار هفتگی

نمودار هفتگی بیت کوینبیت کوین در ماه آوریل با حرکت قدرتمند خود به سمت ۵,۰۰۰ دلار، بازار صعودی را آغاز کرد. این حرکت صعودی تا بالاترین نقطه ۱۳,۸۸۰ دلار در ماه ژوئن ادامه داشت. هر چند بیت کوین چه در هفته آخر ژوئن و چه در دو هفته اول جولای، بر روی قیمت ۱۲,۰۰۰ دلار مورد پذیرش معامله‌گران واقع نشد.

عدم موفقیت چندباره بیت کوین در بستن کندل هفتگی بر روی سطح ۱۲,۰۰۰، از ضعیف شدن حرکت صعودی و ایجاد یک سطح مقاومت روانی برای خریداران حکایت داشت.

از این رو کندل هفتگی با حجم بالایی که بر روی ۱۲,۰۰۰ دلار بسته، سیگنالی برای ادامه روند آغاز شده از آوریل خواهد بود که نگاه‌ها را به سوی ۱۵,۰۰۰ و ۱۷,۲۳۵ دلار به عنوان سطوح مقاومت بعدی معطوف خواهد کرد.

در صورتی که قیمت بیت کوین دوباره زیر ۱۱,۲۰۰ دلار سقوط کند، احتمال اینکه بتواند در پایان هفته بر روی ۱۲,۰۰۰ بسته شود، کاهش خواهد یافت.

نمودار روزانه

نمودار روزانه

کاهش ۲.۸ درصدی بیت کوین در روز گذشته، پایانی بر هفت کندل صعودی پشت سر هم بود.

مهمتر از همه، بیت کوین در بستن کندل خود بر روی سقف کانال نزولی ناموفق عمل کرد و سایه نسبتا درازی از سمت بالا ایجاد کرد.

این کندل در صورتی که قیمت دوباره زیر ۱۱,۲۰۰ دلار سقوط کند، به دیدگاه نزولی اعتبار خواهد بخشید.

نمودار سه روزه

نمودار سه روزه بیت کویندر تایم‌فریم سه روزه نمودار بیت کوین می‌توان مشاهده کرد که با بسته شدن کندل بر روی قیمت ۱۲,۰۶۰ در پایان امروز، شکست الگوی پرچم تایید می‌شود. این الگو در میانه روند صعودی و نزولی ظاهر می‌شود و تایید آن دلیلی بر ادامه روند فعلی است.

در صورت تایید این شکست و با توجه به میله پرچم، هدفی که برای این الگو می‌توان متصور شد قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار است.

با این حال بسته شدن کندل هفتگی بر روی سطح ۱۲,۰۰۰ دلار، تایید قدرتمندتری برای بازگشت خریداران به بازار و ادامه روند صعودی بیت کوین خواهد بود.

 

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
آرشه
آرشه
4 سال قبل

https://www.tradingview.com/x/G6i5hyDj/
این رو دیروز گذاشتم که بیشتر دیسلاک خورد تا لایک