افزایش ۲۳ درصدی درآمد جهانی ماینینگ در ماه گذشته

افزایش ۲۳ درصدی درآمد جهانی ماینینگ در ماه گذشته

درآمد ماینرهای بیت کوین در ماه اوت (۱۰ مرداد تا ۱۰ شهریور) با افزایشی ۲۳ درصدی همراه شده است. افزایش کارمزدهای شبکه بیت کوین به‌دلیل رشد حجم تراکنش‌های درون‌زنجیره‌ای و مقاومت بیت کوین در برابر سقوط به زیر آستانه ۱۱,۰۰۰ دلار در طول کل ماه، از جمله دلایل عمده این اتفاق است.

به گزارش کوین دسک، داده‌های دریافتی از کوین متریکس (Coin Metrics) نشان می‌دهد که درآمد ماینرهای بیت کوین با افزایشی پیاپی طی سومین ماه متوالی از ۳۰۰ میلیون دلار در ماه ژوییه (تیر) به تقریباً ۳۶۸ میلیون دلار در ماه اوت رسیده است.

 گفتنی است درآمد ماینرها با این پیش‌فرض محاسبه شده که آنها بلافاصله پس از استخراج بیت کوین، نسبت به فروش آن اقدام می‌کنند.

افزایش ۲۳ درصدی درآمد جهانی ماینینگ در ماه گذشته
درآمد ماهانه صنعت استخراج بیت کوین. منبع: کوین دسک

۳۹ میلیون دلار از مجموع درآمدها ماینرها در ماه اوت به کارمزدهای شبکه اختصاص دارد که برابر با ۱۰ درصد از کل درآمدهای ماینرها است. گفتنی است این عدد، بالاترین سهم کارمزدها از کل درآمد ماهانه استخراج طی ۱۸ ماه اخیر است.

علاوه بر این، داده‌های کوین متریکس حاکی از آن است که میانگین کارمزدهای روزانه با ادامه روند صعودی ماه ژوییه در طول تمامی روزهای ماه اوت از آستانه ۲ دلار پایین‌تر نیامده است.

افزایش ۲۳ درصدی درآمد جهانی ماینینگ در ماه گذشته
متوسط کارمزد روزانه شبکه بیت کوین. منبع: کوین دسک

افزایش درآمد ماینرها در ماه ژوییه با سیر صعودی بهای سهام شرکت‌های استخراج حاضر در بازار بورس مواجه شد و حتی چندین واحد از آنها توانستند عملکرد بهتری را در مقایسه با بیت کوین از خود به نمایش بگذارند.

گفتنی است شرکت‌هایی همچون ریوت بلاک چین (Riot Blockchain) و ماراتن پتنت گروپ (Marathon Patent Group) نیز از افزایش چشم‌گیر درآمد و ظرفیت استخراج خود طی سه‌ماه اخیر خبر داد‌ه‌اند. حتی کانان کریتیو (Canaan Creative)، شرکت استخراج مستقر در چین نیز به‌رغم اوضاع نه‌چندان مساعد خود، از افزایش ۱۶۰ درصدی درآمدش طی ماه ژوئن (خرداد) خبر داده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
سیدمصطفی میرباقری
سیدمصطفی میرباقری
3 سال قبل

آخ! چه ریزشی بیت کوین امروز داشت
هرکی ماینتر اتریوم هست این چند روز پول پارو کرده