شرکت‌های آمریکایی همچنان در حال خرید دستگاه استخراج بیت کوین!

شرکت‌های آمریکایی همچنان در حال خرید دستگاه استخراج بیت کوین!

ریوت بلاک چین (Riot Blockchain) به‌دنبال خرید ۸,۰۰۰ دستگاه انت ماینر اس ۱۹ پرو (S19 Pro) دیگر است. گفته می‌شود افزایش قیمت بیت کوین انگیزه این شرکت برای گسترش فعالیت خود بوده است.

به گزارش کوین دسک، بسیاری از ماینرها و شرکت‌های فعال در حوزه استخراج، به‌دنبال حداکثر سود خود از افزایش اخیر قیمت بیت کوین هستند. این در حالی است که این اتفاق تنها با اضافه‌کردن دستگاه‌ها و بالاتر بردن نرخ هش امکان پذیر است. داده‌های تازه نیز نشان می‌دهد که سختی شبکه بیت کوین به بالاترین میزان در تاریخ خود رسیده است.

گفته می‌شود روند اضافه‌شدن دستگاه‌ها و ریگ‌های جدید ریوت بلاک چین اوایل سال ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد. با عملیاتی‌شدن فاز جدید فعالیت‌های این شرکت، هش ریت آن به بیش از ۱ اگزاهش بر ثانیه خواهد رسید.

به‌گفته ریوت بلاک چین، تعداد ریگ‌های عملیاتی این شرکت به ۱۵,۰۴۰ عدد خواهد رسید که هش ریتی معادل ۱.۴۵ اگزاهش بر ثانیه تولید می‌کنند. با اضافه‌شدن دستگاه‌های انت ماینر جدید، مصرف برق این تأسیسات به ۴۷ مگاوات خواهد رسید.

باید به یاد داشت که شرکت بیت مین، دستگاه‌های جدید را از ماه ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۹۹) ارسال می‌کند و ظرفیت ارسال آنها نیز ۲,۰۰۰ دستگاه در ماه است. از همین رو، افزایش ظرفیت در ریوت بلاک چین به این زودی‌ها اتفاق نمی‌افتد.

اضافه‌کردن دستگاه‌های جدید برای ریوت بلاک چین ۱۷.۷ میلیون دلار خرج داشته است. این شرکت معتقد است که با توجه به افزایش قیمت بیت کوین، خرید در زمان فعلی مثل خرید با تخفیف بالاست. رِمو مانسینی (Remo Mancini)، مدیرعامل ریوت بلاک چین در اطلاعیه این شرکت اظهار داشت:

با توجه به زمان‌بندی فعلی عملیاتی‌کردن دستگاه‌ها و با تکیه بر عوامل و شرایط فعلی، پیش‌بینی کردیم که جریان مالی ما در اواخر سال ۲۰۲۰ مثبت باشد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه