جنگ قدرت در بیت مین؛ تحویل انت ماینرهای جدید ۳ ماه به تعویق افتاد

جنگ قدرت در بیت مین؛ تحویل انت ماینرهای جدید ۳ ماه به تعویق افتاد

تشدید اختلافات داخلی در بیت مین، تأثیری جدی روی کل کسب‌و‌کار و مشتریان این شرکت گذاشته است.

به گزارش کوین دسک، بیت مین، تولیدکننده دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال مستقر در پکن، از طریق حساب رسمی برند انت ماینر خود در پیام‌رسان وی چت اعلام کرده است:

مشتریانی که زمان دریافت تجهیزات‌شان در ماه‌های ژوئن (خرداد) و ژوییه (تیر) بوده است، باید تا سپتامبر (شهریور) و اکتبر (مهر) برای دریافت سفارش‌های خود منتظر بمانند.

حساب رسمی بیت مین در ادامه، دلیل این تأخیر را مداخلات بیرونی در مدیریت این شرکت عنوان کرده است.

نکته مهمی که باید به آن توجه شود، این است که دستگاه‌های استخراج ارز‌های دیجیتال معمولاً به‌صورت پیش‌سفارش به فروش می‌رسند و بنابراین باید دو تا سه ماه زودتر از تاریخ تحویل نهایی ساخته شوند.

این بدان معناست که مشتریانی که در ماه‌های ژوئن و ژوییه منتظر تحویل دستگاه‌هایشان بوده‌اند، باید زودتر از این موعد و در ماه‌های مارس (فروردین) و آوریل (اردیبهشت) سفارش‌های خود را ثبت می‌کردند.

بالاگرفتن تنش‌ها میان دو بنیان‌گذار بیت مین یعنی وو جیهان (Wu Jihan) و میکری ژان (Micree Zhan)، باعث بروز تأخیرهای پیاپی در تاریخ‌های تحویل نهایی به مشتریان شده و مشکلاتی اساسی در فرایند تولید دستگاه‌های استخراج این شرکت به وجود آورده است.

 درحال‌حاضر، گروه طرفدار وو جیهان، کنترل حساب رسمی انت ماینر در پیام‌رسان وی چت را در دست دارند.

جیهان در اکتبر سال گذشته (مهر ۹۸)، ژان را اخراج کرد، اما او در ماه ژوئن، مجددا به قدرت بازگشت و مدیریت کارخانه بیت مین در شنزن را در اختیار گرفت.

ادامه این وضعیت می‌تواند عملکرد بیت مین را با بن‌بست مواجه کند. ژان احتمالاً با شرایط آسانی برای تحویل دستگاه‌ها به مشتریان روبه‌رو نخواهد بود؛ چراکه جیهان، کنترل زنجیره تأمین تراشه‌های دستگاه‌های استخراج را از طریق شرکت مادر بیت مین در هنگ‌کنگ در اختیار دارد.

درحال‌حاضر، بیت مین دو گزینه منحصربه‌فرد برای مشتریانی که سفارش‌های آن‌ها با تأخیر مواجه شده است، ارائه می‌دهد.

گزینه اول، ارسال درخواست کتبی به بیت مین برای تسریع در روند تحویل سفارش است. در این روش، اگر مشتریان پس از ارسال درخواست تا ۶۰ روز دستگاه‌های خود را دریافت نکنند، می‌توانند تقاضای بازگشت وجه بدهند.

گزینه دومی که برای مشتریان در نظر گرفته شده این است که صبورانه منتظر بمانند تا دستگاه‌های خود را دریافت کنند. بیت مین اعلام کرده است که به این دسته از مشتریان، در قالب کوپن‌های نقدی، معادل اختلاف درآمد حاصل از ماینینگ در زمان کنونی و زمان تحویل دستگاه‌ها غرامت پرداخت می‌کند. از این کوپن‌ها می‌توان برای دریافت تخفیف در خریدهای بعدی استفاده کرد.   

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه