شرکت آمریکایی Riot بیش از ۱۵,۰۰۰ دستگاه استخراج بیت کوین خریداری کرد؛ استخراج از شرق به غرب می‌رود!

شرکت آمریکایی Riot بیش از ۱۵,۰۰۰ دستگاه استخراج بیت کوین خریداری کرد؛ استخراج از شرق به غرب می‌رود!

شرکت استخراج ریوت بلاک چین (RIOT) اعلام کرد که ۱۵,۰۰۰ دستگاه ای‌سیک تازه خریداری کرده است. با احتساب این خرید، تعداد دستگاه‌های استخراج این شرکت به بیش از ۳۱,۰۰۰ عدد خواهد رسید.

به گزارش کوین دسک، انتظار می‌رود با آغاز به کار دستگاه‌های جدید ریوت بلاک چین در سال ۲۰۲۱، ظرفیت استخراج این شرکت به ۳.۸ اگزا هش بر ثانیه برسد. با توجه به هش ریت فعلی ۲.۳ اگزا هشی این شرکت، شاهد رشدی ۶۵ درصدی در میزان هش ریت این شرکت خواهیم بود.

شایان ذکر است که خرید دستگاه‌های جدید به صورت پیش خرید از شرکت بیت مین است. بیت مین پیش‌تر اعلام کرده بود که تا سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۱، امکان تحویل دستگاه‌های بیشتر را ندارد. با این حال، ریوت اعلام کرده است که انتظار دارد ارسال دستگاه‌ها از ماه مه آغاز شود و تا اکتبر ۲۰۲۱ طول بکشد.  

تعداد دستگاه‌های خریداری‌شده ریوت بلاک چین به تفکیک ماه
تعداد دستگاه‌های خریداری‌شده ریوت بلاک چین به تفکیک ماه

سهام ریوت بلاک چین در بازار، روز سه‌شنبه رشدی ۲۲ درصدی داشت و به بیش از ۱۴.۵۰ دلار به ازای هر سهم رسید. ماه گذشته هم شاهد جهش ۷۸ درصدی سهام این شرکت بودیم. در بازه مشابه، قیمت بیت کوین رشدی ۲۰ درصدی داشت.

در ماه‌های اخیر،‌ بسیاری از شرکت‌های آمریکایی نسبت به ورود به حوزه ارزهای دیجیتال علاقه نشان داده‌اند؛ با توجه به هزینه‌های هنگفتی که در صنعت استخراج آمریکا سرمایه‌گذاری شده است، انتظار می‌رود سهم چین در این حوزه با کاهش همراه باشد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
سعید رضایی
سعید رضایی
3 سال قبل

چرا در ایران اینقدر برا مردم(نه برا خودشان)سختگیری میکنن،کاش در ایران هم نمایندگان یه قانون راحتی وضع کنند تا مردم عادی هم بتونن استفاده بکنن

حمید
حمید
3 سال قبل

این باعث میشه سختی شبکه بالا بره و ماینرهای ضعیف از دور خارج بشن