مایک نووگراتز درباره‌ زمستان تلخ ارزهای دیجیتال: دلسرد نشوید

مایک نووگراتز درباره‌ زمستان تلخ ارزهای دیجیتال: دلسرد نشوید

مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، مدیر بانک تجاری ارزهای دیجیتال گلکسی (Galaxy Digital)، اذعان داشت که زمستان ارزهای دیجیتال احتمالاً بیشتر از آن چه که پیش‌بینی کرده بود طول خواهد کشید.

عضو پیشین شرکت گلدمن ساکس (Goldman Sachs) همچنان معتقد است که درنهایت، سرمایه‌گذاران نهادی وارد بازار خواهند شد و یکی از مدعیان بازار صعودی بیت کوین باقی خواهد ماند.

اطمینان مایک نووگراتز نسبت به ورود نهادها

نووگراتز در توییتر خود نوشت:

گمان نمی‌کنم که حداقل تا چند ماه دیگر از این وضعیت خارج شویم. همیشه زمان بیشتری طول می‌کشد تا نهادهای اجتماعی وارد عمل شوند. بسیار مطمئن هستم که آن‌ها این کار را خواهند کرد. فعالیت‌های زیادی به طور پنهان در حال انجام شدن هستند. دلسرد نشوید.

مایک نووگراتز درباره‌ زمستان تلخ ارزهای دیجیتال: دلسرد نشوید

نووگراتز: بیت کوین ۲۰ هزار دلار خواهد شد

رکود بلندمدت بازار سبب شده است تا بسیاری از علاقه‌مندان بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌های خود را در این بازار کاهش دهند. نووگراتز نیز یکی از آن‌هاست.

در سال ۲۰۱۸ وی پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین در پایان سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ به ۱۰ هزار دلار خواهد رسید. وی همچنین پیش‌بینی کرد که امسال قیمت بیت کوین از ۲۰ هزار دلار فراتر خواهد رفت.

اما از آن جا که رکود بازار بدون آن که نشانی از تغییر روند در آن باشد، ادامه دارد، اکنون دیگر نووگراتز نگاه عاقلانه‌تری پیدا کرده است.

یک مدیر: نترسید

به گفته‌ی او نباید انتظار داشت که طرفداران بیت کوین به این زودی‌ها این عرصه را رها کنند. ما در اوایل ماه فوریه به سر می‌بریم و همچنان ۱۱ ماه دیگر از سال ۲۰۱۹ را در پیش رو داریم.

یکی از معتقدین به بیت کوین، دن مورهد (Dan Morehead)، مدیرعامل شرکت پنترا کپیتال (Pantera Capital)، می‌گوید اکنون وقت آن است که افرادی که طرز فکر کوتاه‌مدتی دارند دست از ترس بردارند. به چه دلیل؟ زیرا این صنعت قبلاً با بازار نزولی مواجه شده است و این با بقیه متفاوت است

بار گذشته نگران این موضوع بودم که آیا بلاک چین واقعاً قرار است عملی شود؟ در این مورد، اساس‌های بنیادین نسبت به سال‌های ۲۰۱۴-۲۰۱۵ بسیار قوی‌تر هستند.

افراد کم عمل در مقابل افراد پرگوی

منتقدان می‌گویند که قدرتمندان عرصه‌ی بیت کوین مانند دن مورهد، مایک نووگراتز، دوقلوهای وینکلواس و جرمی اَلِایر (Jeremy Allaire)، مدیرعامل شرکت سرکل (circle)، به طور غیرواقعی خوش‌بین هستند. شاید به این دلیل است که برای رسیدن به اهدافشان خطر سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال را متحمل شده‌اند.

آن‌ها تنها سخن‌پردازی نمی‌کنند بلکه عمل می‌کنند. آن‌ها بخش زیادی از سرمایه‌هایشان را برای موفقیت این صنعت سرمایه‌گذاری کرده‌اند. به همین علت بسیار انگیزه دارند که پیشرفت آن را تضمین کنند.

ماه گذشته نووگراتز پس از آن که از سهام در دست سهامداران خود ۲.۷ درصد سهام اضافی به قیمت ۵.۴ میلیون دلار به دست آورد، سهام خود را در دیجیتال گلکسی به ۷۹.۳ درصد افزایش داد. این میزان قبل از آن ۷۶.۶ درصد بود.

بانکدار سابق وال استریت اکنون با داشتن ۲۲۱ میلیون سهام، تنها سهامدار بزرگ دیجیتال گلکسی است.

اگر این موضوع نشانگر مسئولیت و اعتقاد راسخ شخصی وی نباشد، توضیح علت آن سخت خواهد بود. در پاسخ به افراد بدبینی که از وضعیت اسف‌بار کنونی بازار خوشحال هستند، نووگراتز خردمندانه به این نکته اشاره می‌کند که: انقلاب یک شبه اتفاق نمی‌افتد.

مایک نووگراتز درباره‌ زمستان تلخ ارزهای دیجیتال: دلسرد نشوید

این میلیاردرهای حوزه‌ی نوآوری، قدرتمندان عرصه‌ی بیت کوین هستند. آیا خلاف این موضوع را شرط می‌بندید؟ (تصاویر برگرفته‌شده از یوتیوب)

یک تریدر: بیت کوین نابود خواهد شد

در همین حال، افراد بدبین شرط می‌بندند که بازار ارزهای دیجیتال نابود خواهد شد. جای تعجب ندارد که بسیاری از مخالفان پر سر و صدا، عضو سازمان‌های مالی و بانک‌های موروثی هستند که حضورشان با ظهور صنعت ارزهای دیجیتال به خطر افتاده است.

مایک نووگراتز درباره‌ زمستان تلخ ارزهای دیجیتال: دلسرد نشوید

سه هفته‌ی پیش آنتونی گریسانتی (Anthony Grisanti)، تریدر معاملات آتی، پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین در میان فروش یکجا و ارزان، کمتر از ۳ هزار دلار معامله خواهد شد.

گریسانتی، یکی از تحلیلگران شبکه‌ی تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی بوده و قبل از این در شرکت بیر استیرنز (Bear Stearns) به معامله‌ی قراردادهای آتی انرژی می‌پرداخت. وی مانند دیگر افراد بدبین حوزه‌ی ارزهای دیجیتال، معتقد است که دیر یا زود بیت کوین نابود خواهد شد.

وی ادعا می‌کند که هرزمان که قیمت بیت کوین کمی بالا می‌رود به این دلیل است که مردم دارایی‌های خودشان را نقد می‌کنند.

گریسانتی مدعی شد که به هر صورت، آن‌ها آشکارا در حال نقد کردن دارایی‌های خود و یا معاملات آتی هستند.

یک تحلیلگر: طرفداران بیت کوین ناآگاه هستند

اسکات ناتینس (Scott Nations)، همکار گریسانتی و مفسر شبکه‌ی CNBC، نیز از بیت کوین انتقاد شدیدی کرد و گفت که بیت کوین هیچ‌گونه ارزشی ندارد. وی همچنین به طرفداران چندین و چندساله‌ی ارزهای دیجیتال بی‌احترامی کرد و گفت آن‌ها آن‌قدر بی‌تجربه هستند که نمی‌توانند درک کنند با حبابی در حال ترکیدن روبرو هستند.

وی اظهار داشت:

اگر در دهه‌ی ۲۰ سالگی خود به سر می‌برید، تاکنون هیچ‌گاه حباب دارایی ندیده‌اید. در زمان حباب مسکن‌سازی نوجوان بوده‌اید. در زمان حباب شرکت دات کام حتی نوجوان هم نبوده‌اید. خب عزیزم، این یک حباب است! و درست در همین لحظه قرار است که متلاشی شود.

منبع: ccn
ممکن است علاقه مند باشید
error in loading comments. please attention