امکان استفاده از لایتنینگ بیت کوین بر روی شبکه لیکوئید فراهم شد

امکان استفاده از لایتنینگ بیت کوین بر روی شبکه لیکوئید فراهم شد

کاربران از این پس می‌توانند ضمن ارسال سکه‌های خود در زنجیره جانبی «لیکوئید» (Liquid)، از شبکه «لایتنینگ» نیز استفاده کنند.

بر اساس گزارش کوین تلگراف، پس از اعلام پشتیبانی از «تتر» (USDT) در زنجیره جانبی لیکوئید، «آدام بک»، مدیرعامل بلاک استریم در توییتر خود نوشت که فناوری لیکوئید از شبکه لایتنینگ نیز پشتیبانی می‌کند.

به وسیله ترکیب لایتنینگ و لیکوئید، این امکان برای کاربران فراهم می‌شود که تراکنش‌های برون زنجیره‌ای (Off-Chain) را با سرعتی به‌ مراتب بیشتر و با کارمزدی کمتر، انجام دهند. آدام بک روز گذشته (۸ مرداد) در توییتی نوشت:

عموم مردم از این مسئله که لیکوئید برای کار کردن میان چندین زنجیره طراحی شده اطلاع ندارند.

وی در ادامه افزود:

طرح اولیه در ارتباط با L-BTC (بیت کوین لیکوئید) بود اما امکان وجود بیت کوین در یک کانال و لایتنینگ بیت کوین در کانال دیگر نیز وجود دارد. در عین حال امکان به‌کارگیری از دیگر دارایی‌های نقدپذیر نیز فراهم شده است.

به گزارش کوین تلگراف، اعلام استفاده تتر از شبکه لایتنینگ با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. به‌ عبارت‌ دیگر، چنین استقبالی یعنی مدیریت حجم وسیع‌تر با سرعت بالاتر از نمونه‌های قدیمی مانند فناوری «اومنی» (Omni) امکان‌پذیر می‌شود.

لیکوئید، زنجیره‌های جانبی مختلفی را برای توکن‌های پشتیبانی شده خود مانند لایتنینگ بیت کوین (L-Bitcoin) برای بیت کوین و L-USDT برای تتر ارئه کرده است که امکان تبادل آنها با ارزش مشابه توکن‌های اصلی، در هر زمانی وجود دارد.

روز دوشنبه، بک اعلام کرد که L-USTD تنها بر روی صرافی «بیتفینکس» قابل تبادل است، اما قابلیت‌های بیشتری در آینده عرضه می‌شود. این در حالی است که مدیرعامل بیتفینکس و مدیر مرکز عرضه تتر، یک نفر است. او در توضیح دلایل این حرکت می‌نویسد:

موارد استفاده USDT باعث شده تا به ابزار خوبی برای انتقال‌های درون زنجیره‌ای، تبادلات سریع ارزی و انتقال سرمایه‌ها از کیف پول‌های سرد به پلتفرم‌های تبادل، بدل شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه