برنامه‌نویس استرالیایی: مراقب اشکالات شبکه لایتنینگ باشید!

برنامه‌نویس استرالیایی: مراقب اشکالات شبکه لایتنینگ باشید!

یک برنامه‌نویس استرالیایی و یکی از کدنویسان شبکه لایتنینگ بیت کوین، به کاربران هشدار داده است که نسبت به احتمال از دست رفتن سرمایه‌هایشان در برخی از پروژه‌های شبکه لایتنینگ مراقب باشند.

به‌گزارش کوین تلگراف، راستی راسل، ۳۰ آگوست (۸ شهریور) در توییتی خطاب به نودهای شبکه لایتنینگ هشدار داد که نرم‌افزار خود را در اسرع وقت به‌روز‌رسانی کنند. وی با اشاره به مشکلاتی امنیتی چندین پروژه شبکه لایتنینگ، به تمامی کاربران نسخه‌های پیش از ۰.۷.۱ سی‌لایتنینگ (c-lightning)، ۰.۷ پروژه lnd و ۰.۳ ای‌کلیر (eclair) هشدار داد.

در پیامی با امضای PGP (یکی از نرم‌افزارهای رمزنگاری) که بر روی دامین Linux Foundation منتشر شد، راسل نسبت به هشدارهای امنیتی هشدار داد و گفت که اطلاعات بیشتری در آینده منتشر خواهد شد:

اطلاعات کامل طی چهار هفته (تا ۲۷ سپتامبر (۵ مهر)) منتشر می‌شود. لطفا پیش از انتشار این اطلاعات نرم‌افزارهای خود را به‌روز نگه دارید.

شبکه لایتنینگ یکی از راه‌حل‌های لایه دوم بیت کوین است که امکان انجام تراکنش‌های آنی و تقریبا رایگان را فراهم می‌کند. مسئول سیاست‌های بلاک استریم، سمسون ماو، به‌تازگی اعلام کرده بود که بیت کوین وسیله‌ای بد برای پرداخت‌هاست، اما شبکه لایتنینگ توانسته این مشکل را حل کند.

کوین تلگراف پیش‌تر خبر از انتشار کتاب «تسلط بر شبکه لایتنینگ»توسط آندریاس آنتونوپولوس داده بود. این کتاب با همکاری «رنه پیکهارد» و «اولالوا اسونتوکان»، مدیر بخش فناوری لایتنینگ لبز (Lightning Labs)، نوشته شده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه