برنامه‌نویس استرالیایی: مراقب اشکالات شبکه لایتنینگ باشید!

برنامه‌نویس استرالیایی: مراقب اشکالات شبکه لایتنینگ باشید!

یک برنامه‌نویس استرالیایی و یکی از کدنویسان شبکه لایتنینگ بیت کوین، به کاربران هشدار داده است که نسبت به احتمال از دست رفتن سرمایه‌هایشان در برخی از پروژه‌های شبکه لایتنینگ مراقب باشند.

به‌گزارش کوین تلگراف، راستی راسل، 30 آگوست (8 شهریور) در توییتی خطاب به نودهای شبکه لایتنینگ هشدار داد که نرم‌افزار خود را در اسرع وقت به‌روز‌رسانی کنند. وی با اشاره به مشکلاتی امنیتی چندین پروژه شبکه لایتنینگ، به تمامی کاربران نسخه‌های پیش از 0.7.1 سی‌لایتنینگ (c-lightning)، 0.7 پروژه lnd و 0.3 ای‌کلیر (eclair) هشدار داد.

در پیامی با امضای PGP (یکی از نرم‌افزارهای رمزنگاری) که بر روی دامین Linux Foundation منتشر شد، راسل نسبت به هشدارهای امنیتی هشدار داد و گفت که اطلاعات بیشتری در آینده منتشر خواهد شد:

اطلاعات کامل طی چهار هفته (تا 27 سپتامبر (5 مهر)) منتشر می‌شود. لطفا پیش از انتشار این اطلاعات نرم‌افزارهای خود را به‌روز نگه دارید.

شبکه لایتنینگ یکی از راه‌حل‌های لایه دوم بیت کوین است که امکان انجام تراکنش‌های آنی و تقریبا رایگان را فراهم می‌کند. مسئول سیاست‌های بلاک استریم، سمسون ماو، به‌تازگی اعلام کرده بود که بیت کوین وسیله‌ای بد برای پرداخت‌هاست، اما شبکه لایتنینگ توانسته این مشکل را حل کند.

کوین تلگراف پیش‌تر خبر از انتشار کتاب «تسلط بر شبکه لایتنینگ»توسط آندریاس آنتونوپولوس داده بود. این کتاب با همکاری «رنه پیکهارد» و «اولالوا اسونتوکان»، مدیر بخش فناوری لایتنینگ لبز (Lightning Labs)، نوشته شده است.

دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه برنامه‌نویس استرالیایی: مراقب اشکالات شبکه لایتنینگ باشید! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.