صرافی لوکال بیت کوینز به کاربران مرورگر Tor هشدار داد: خطر سرقت بیت کوین‌ها!

صرافی لوکال بیت کوینز به کاربران مرورگر Tor هشدار داد: خطر سرقت بیت کوین‌ها!

صرافی فنلاندی و پلتفرم مبادلات همتابه‌همتای لوکال بیت کوینز به کاربرانش در مورد خطرات امنیتی مربوط به مرورگر مخفی ساز تور (Tor)، هشدار داد.

به گزارش کوین تلگراف، ریچارد بنزبرگ (Richard Bensberg)، یکی از متخصصان در انطباق تراکنش‌های بلاک چین، با توییت یک اسکرین شات از پنل پلتفرم لوکال بیت کوینز که در آن به کاربران مرورگر تور در مورد خطر از دست دادن بیت کوین‌هایشان هشدار داده شده بود، به نقد صحبت‌های این صرافی پرداخت.

در پنل کاربری وب‌سایت لوکال‌ بیت کوینز نوشته شده بود:

هشدار به همه کاربران تور: مرورگر تور شما را در معرض خطر به سرقت رفتن بیت کوین‌هایتان قرار می‌دهد.

بنزبرگ با نقد شیوه برخورد این صرافی گفت که لوکال بیت کوینز با اطلاعیه خود بر ضد این مرورگر که به حفظ حریم و ناشناسی کاربرانش شهرت دارد، نشان داد که «واقعاً عقل خود را از دست داده است».

لوکال بیت کوینز در پاسخ به بنزبرگ اعلام کرد که اگرچه استفاده از مرورگر تور با شرایط استفاده از خدمات این صرافی تناقض ندارد اما بهتر است کاربران به دلایل امنیتی آن را به کار نبرند. البته این صرافی به‌صراحت مشخص نکرد که چرا کاربران با استفاده از این مرورگر در برابر سرقت‌ها، آسیب‌پذیر می‌شوند.

صرافی لوکال بیت کوینز به کاربران مرورگر Tor هشدار داد: خطر سرقت بیت کوین‌ها!

پروژه تور

مرورگر تور (Tor) محصول پرچم‌دار پروژه تور، کمپانی پشتیبان این شبکه، است. نشریه کوین تلگراف در ماه جولای امسال گزارش داد که کمپین سرمایه‌گذاری جمعی پروژه تور به نام BitcoinForTor، توانست در تنها ۲۵ ساعت پس از شروع به اولین سقف تعیین‌شده‌اش یعنی مبلغ ۱۰,۰۰۰ دلار برسد.

این کمپینِ دو هفته‌ای در پایان توانست برای پشتیبانی از اهداف خود در زمینهٔ تأمین امنیت و آزادی آنلاین کاربران مبلغ ۱۸,۸۹۲ دلار جمع‌آوری کند. این مرورگر طرفداران زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ادوارد اسنودن، افشاگر معروف اطلاعات سازمان امنیت ملی آمریکا، اشاره کرد.

در همین حال صرافی لوکال بیت کوینز هم پس از حذف ناگهانی امکان معامله نقدی محلی برای کاربرانش، با کاهشی واضح در حجم معاملاتش روبه‌رو شده است. این صرافی در تاریخ ۱۸ ژوئن امسال در ادامه سیاست‌های محدودکننده خود، چهار لایه کاربری مجزا را برای سیستم جدید تأیید (کاربران) خود معرفی کرد. این سیستم جدید باعث می‌شود که کاربران برای فروش بیت کوین و ارسال تبلیغ با محدودیت‌های جدیدی مواجه شوند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
مسعود
مسعود
4 سال قبل

چطوری؟