نصف شدن نرخ هش شبکه بیت کوین طی دو هفته گذشته !

نصف شدن نرخ هش شبکه بیت کوین طی دو هفته گذشته !

در طول دو هفته‌ی گذشته، نرخ هش (Hash Rate) تقریباً نصف شده است؛ بالاترین رکورد ثبت شده‌ی آن در تاریخ ۲۷ آگوست ۲۰۱۸ به مقدار ۶۲ میلیون تراهش در ثانیه بوده است که این مقدار در دو روز گذشته به ۳۴ میلیون تراهش در ثانیه نیز رسیده است.

به‌دلیل ریزش بازار ارزهای دیجیتال در هفته‌ی گذشته، ماینرهای زیادی دستگاه‌های خود را به‌منظور کاهش زیان رسانی، خاموش کردند. یکی از بنیان‌گذاران استخر استخراج چینی F2Pool، چان یانگ، می‌گویند این شرکت‌ مجبور شده است که هزاران دستگاه خود را خاموش کند.

نصف شدن نرخ هش شبکه بیت کوین طی دو هفته گذشته !

همچنین توییتی‌ از خبرنگار چینی، cnLedger، که عکس مردی را در کنار توده‌ای عظیم از دستگاه‌های آسیک نشان می‌دهد و زیر آن نوشته است:

زمان خرید وقتی است که ماینر‌ها در خیابان هستند.

بیشتر بخوانید: ماینرهای چینی در حال فروش ارزان دستگاه‌های استخراج

نصف شدن نرخ هش شبکه بیت کوین طی دو هفته گذشته !

علی‌رغم اینکه بازار ارزهای دیجیتال در این ماه ریزش عظیمی را تجربه کرده و حدود ۸۰ میلیارد دلار سرمایه از آن خارج شده ، طی چند روز گذشته دوباره بازار به یک ثبات نسبی رسیده است. در زمان فعلی نگارش مقاله بیت کوین از دیروز حرکت صعودی خود را به سمت ۴,۲۰۰ دلار ادامه داده، اتریوم که در این هفته به شدت سقوط کرده بود، بیش از ۵ درصد رشد داشته و حتی بیت کوین کش که درگیر جنگ هاردفورک بوده، با افزایش قیمت نسبتا خوبی مواجه شده است.

بیشتر بخوانید: کاهش سختی شبکه بیت کوین در پی هاردفورک بیت کوین کش

در حالی که این کاهش قیمت بدون شک برای ماینرها هزاران دلار ضرر به جای گذاشته ؛ اما پایین آمدن نرخ هش منجر به افزایش پاداش ماینرها هم می‌شود که درنهایت باعث برگشت دوباره‌ی ماینرها خواهد شد. همچنین این کاهش نرخ هش فرصت مناسبی برای ماینرهای کوچک محسوب می شود؛ این فرایند باعث غیرمتمرکزسازی بیشتر این صنعت خواهد شد، صنعتی که این اواخر به‌شدت انحصاری و متمرکز شده بود.

منبع: cryptocoinspy
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
proud no coiner
proud no coiner
5 سال قبل

death spiral
و حمله 51
از رگ گردن نزدیک تره

proud no coiner
proud no coiner
5 سال قبل

باورم نمیشد ولی در همون لحظه که داشتم فکر میکردم اتفاق افتاد
https://cryptobriefing.com/vertcoin-vtc-51-percent-attack/
شیت کوین vert اتک شد

شکیب
شکیب
5 سال قبل

سلام، وقت بخیر دوستان
با این حساب آیا احتمال پایین آمدن قیمت دستگاه های ماینر موجود در ایران هم وجود دارد؟

جابر
جابر
5 سال قبل
پاسخ  شکیب

"با کاهش قیمت رمزارزها و سختی بالای شبکه، ماینر‌ها هم اکنون زمان دشواری را سپری می‌کنند. تخمین زده می‌شود صد‌ها هزار نفر در هفته‌های اخیر این صنعت را ترک کنند. شرکت با کاهش قیمت رمزارزها و سختی بالای شبکه، ماینر‌ها هم اکنون زمان دشواری را سپری می‌کنند. تخمین زده می‌شود صد‌ها هزار نفر در هفته‌های اخیر این صنعت را ترک کنند. شرکت چینی تولید کننده‌ی سخت‌افزار‌های ماینینگ Canaan Creative در روز گذشته قیمت تمامی دستگاه‌های ماینینگ خود را ۲۰۰ دلار کاهش داد" این خبر رو تو یکی از سایت ها دیدم، به نظرم تو ایران هم تغییر میکنه چون قیمت ارز ها پائین اومده مشتری کمتر میشه، کما این که تو چند تا سایت ایرانی دیدم قیمت ها یکی دو میلیون برای دستگاه های زیر ده میلیون تومان، اومده پائین

صالح
صالح
5 سال قبل

خدا کنه چینیها دستگاههاشونو روشن نکنن

BEHRANG
BEHRANG
5 سال قبل

من که چند ساله تو هیچ شرایطی خاموش نکردم و نمیکنم