داده‌های گوگل نشان می‌دهد هیاهوی هاوینگ بیت کوین خاموش شده است

داده‌های گوگل نشان می‌دهد هیاهوی هاوینگ بیت کوین خاموش شده است

درحالی‌که قیمت بیت کوین اکنون در محدوده ۹,۵۰۰ دلار در حال نوسان است، الگوهای جستجوی این ارز دیجیتال روندی نزولی داشته‌اند که نشان می‌دهد هاوینگ دیگر بحث روز در جامعه بیت کوین نیست.

به گزارش کوین تلگراف، با پایان‌یافتن هیاهوی هاوینگ، جستجوها در مورد بیت کوین اکنون به همان سطحی رسیده است که آخرین بار به‌هنگام روند بهبود قیمت پس از سقوط ماه مارس (اواخر اسفند) در آن قرار داشت.

طبق آخرین داده‌های گوگل ترندز در تاریخ ۳۰ می (۱۰ خرداد)، جستجوهای گوگل به اندازه‌ای رسیده است که در اواسط ماه آوریل (اواخر فروردین) وجود داشت. در آن زمان، قیمت بیت کوین طی تنها سه هفته از ۶,۸۰۰ دلار به بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار دست یافت.

اطلاعات گوگل ترندز و جستجوهای گوگل نشان می‌دهند که علاقه عمومی به بیت کوین از هاوینگ ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت) تاکنون به‌سرعت کاهش یافته است.

درواقع رویداد هاوینگ، که در میانه بحران جاری اقتصادی در سراسر جهان اتفاق افتاد، باعث افزایش گسترده علاقه به بیت کوین شده بود.

روند افزایشی قیمت بیت کوین که از ۶,۸۰۰ دلار شروع شده و اوج گرفته بود، چند روز پیش از هاوینگ متوقف شد و قیمت این ارز دیجیتال سقوط کرد. این اتفاق درحالی افتاد که بازارها برخلاف احساسات کلی سرمایه‌گذاران، پس از نصف‌شدن پاداش استخراج‌کنندگان شاهد افت قیمت نبودند.

اکنون و بعد از گذشت سه هفته، به نظر می‌رسد که بازار در حال بازگشت به حالت طبیعی خود است، درحالی‌که اندیکاتورهای مختلف به شروع مرحله‌ای جدید و صعودی برای بیت کوین اشاره دارند.

داده‌های گوگل نشان می‌دهد هیاهوی هاوینگ بیت کوین خاموش شده است
جستجوهای جهانی گوگل برای واژه «بیت کوین». منبع: گوگل ترندز

از سوی دیگر، نشانه‌هایی از آرام‌گرفتن در ابزارهایی مانند شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال دیده می‌شود. این شاخص با استفاده از چندین عامل احساسات کلی بازار را ارزیابی می‌کند.

شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال که همراه با حرکات قیمت، از «ترس شدید» به «طمع» رسیده بود، به نظر می‌رسد که حالا در محدوده «خنثی» ثابت مانده است.

علاوه بر این، موجودی صرافی‌ها در کم‌ترین میزان خود پس از دسامبر ۲۰۱۸ (آذر ۹۷) است، یعنی زمانی که قیمت به کف رسیده بود. این اتفاق می‌تواند نشانه دیگری مبنی بر عدم تمایل سرمایه‌گذاران به فروش در کوتاه‌مدت باشد.

داده‌های گوگل نشان می‌دهد هیاهوی هاوینگ بیت کوین خاموش شده است
نمودار سه ماهه شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال. منبع: Alternative.me

همچنین، تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال، پازیتیو کریپتو (Positive Crypto)، اظهار داشت که درواقع تمام بازه زمانی از اوج قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ (دی ۹۶) تاکنون در واقع یک «ساختار تثبیت قیمت» برای بیت کوین بوده است. به عقیده این تحلیل‌گر، اکنون پس از طی این روند نزولی ۹۰۰ روزه، زمان اوج‌گرفتن قیمت فرا رسیده است.

در زمان نگارش این گزارش، قیمت بیت کوین در محدوده ۹,۵۰۰ دلار در نوسان است، که یک محدوده کلیدی طی چند ماه گذشته به شمار می‌رود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه