آیا قیمت بیت کوین حتما بعد از هاوینگ سقوط خواهد کرد؟

آیا قیمت بیت کوین حتما بعد از هاوینگ سقوط خواهد کرد؟

قیمت بیت کوین در محدوده ۹,۰۰۰ دلار با مقاومتی سرسخت روبرو شده است اما اگر روند صعودی قیمت پس از هاوینگ نیز ادامه پیدا کند، بیت کوین می‌تواند به سقف‌های جدیدی در دامنه نوسان خود دست یابد.

به گزارش کوین تلگراف، هاوینگ بیت کوین به احتمال زیاد ۱۲ می (۲۳ اردیبهشت) اتفاق می‌افتد و این در حالی است که معامله‌گران نظرات متفاوتی در خصوص روند قیمت بیت کوین بعد از این رویداد دارند. برخی بر این باورند که بعد از وقوع این رویداد و پایان‌یافتن هیاهوی هاوینگ، قیمت احتمالا افت خواهد کرد، در حالی که برخی دیگر انتظار دارند روند صعودی همچنان ادامه یابد.

اگر قیمت بیت کوین، به عنوان برترین دارایی دیجیتال جهان، بعد از هاوینگ افزایش یابد و بتواند بعد از پنج تلاش ناموفق متوالی برای افزایش بیشتر قیمت (طی ۳۱۵ روز گذشته) به روند صعودی خود ادامه دهد، احتمالا جهش قیمت فوق‌العاده‌ای در راه خواهد بود.

هاوینگ پیش‌روی بیت کوین تنها سازوکاری است که بر میزان تولید و عرضه واحدهای بیت کوین تاثیر می‌گذارد. با توجه به اینکه بیت کوین به علت سیاست پولی غیرقابل‌تغییر خود یک ارز ضدتورمی است، هر چیزی که بر عرضه آن تاثیر بگذارد در نهایت بر قیمت آن نیز تاثیرگذار خواهد بود.

معامله‌گران انتظار دارند فروشی گسترده بعد از هاوینگ اتفاق بیفتد؛ زیرا این رویداد قطعی و غیرقابل‌تغییر است. هاوینگ هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد و هاوینگ‌ پیش‌رو سومین هاوینگ بیت کوین خواهد بود. هاوینگ‌های اول و دوم در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ انجام شدند.

در رویدادهای مشابه قبلی، قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ افت کرد، سپس در ماه‌های بعد احیا شد و درنهایت ۱۰ تا ۱۱ ماه بعد به اوج قیمتیِ جدید رسید.

ماهیت هاوینگ به گونه‌ای است که انتظار می‌رود پس از آن شاهد افزایش فروش و کاهش عرضه باشیم. اما اگر این اتفاق نیفتد، بیت کوین به طور بالقوه توانایی افزایش قیمت تا ۱۱,۵۰۰ و ۱۲,۴۰۰ دلار را خواهد داشت و می‌تواند به سقف‌های بالاتری در دامنه نوسانات خود دست پیدا کند.

نموداری که معامله‌گر ارز دیجیتال، گلکسی (Galaxy)، به اشتراک گذاشت، روند احتمالی قیمت را به تصویر می‌کشد. این روند در صورتی قابل مشاهده خواهد بود که شاهد تغییر در آن (پس از هاوینگ) نباشیم.

این معامله‌گر وضعیت بیت کوین را در حالی بررسی می‌کند که این ارز دیجیتال بتواند از محدوده‌های مقاومت در ۹,۵۰۰ و ۹,۹۰۰ دلار عبور کند. او در این رابطه می‌نویسد:

اینکه بیت کوین بتواند تا ۱۳,۰۰۰ دلار برسد چندان بعید نیست.

آیا قیمت بیت کوین حتما بعد از هاوینگ سقوط خواهد کرد؟
نمودار (فراکتال) بیت کوین اگر بعد از هاوینگ دچار افت قیمت نشود

اگر در کوتاه‌مدت چنین سناریویی برای بیت کوین اتفاق بیفتد، می‌تواند باعث ورود برترین ارز دیجیتال دنیا به چرخه قیمتی کاملا جدیدی شود و شروعی تازه برای دامنه نوساناتی جدیدی باشد که تا چند سال ادامه خواهد داشت.

شاخص‌های تکنیکال از سقوط حکایت دارند

البته احتمال افزایش قیمت، بلافاصله بعد از هاوینگ و بدون هیچ‌گونه اصلاح قیمت، همچنان کم است.

یکی دیگر از معامله‌گران ارز دیجیتال با نام کاربری بیزانتین جنرال (Byzantine General) اظهار داشت که تقریبا تمام شاخص‌های مهم قیمت، خبر از کاهش قیمت پس از صعود ۱۵۰ درصدی آن از ماه مارس (اسفند) می‌دهند.

این معامله‌گر گفت:

سیگنال‌های فروش. سیگنال‌های فروش در همه جا هست. در حال حاضر هنوز فروش گسترده آغاز نشده اما منتظر است تا زمینه مهیا شود.

آیا قیمت بیت کوین حتما بعد از هاوینگ سقوط خواهد کرد؟
سیگنال پنج اندیکاتور کلیدی برای روند نزولی بیت کوین

شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز دو مقاومت، یکی از سال ۲۰۱۷ و دیگری در زمان ثبت رکورد فروش فرا بورسی، هنگام رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده ۹,۴۰۰ ایجاد کرده است. هر دو، احتمال سقوط قیمت بیت کوین پس از هاوینگ را قوت می‌بخشند.

با اینکه شاخص‌های زیادی خبر از ایجاد فشار بالای فروش در بازار بیت کوین می‌دهند، باز هم احتمال دارد قیمت بعد از هاوینگ روندی صعودی در پیش بگیرد. بیت کوین پیش از این نیز نشان داده است که می‌تواند با وجود سیگنال‌های متعدد فروش، همچنان صعودی باقی بماند.  

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
کوروش
کوروش
4 سال قبل

با توجه به افزایش کارمزد انتقال و تلاشهای جهانی جهت از دور خارج کردن دلار آمریکا احتمال رشد سریع بیت تا ۱۲هزار دلار قابل انتظار می باشد.

محمد شالچیان
محمد شالچیان
4 سال قبل

لطفا مطالب رو طولانی ننویسید،قبل از ارسال مطالب 4 بار مطلب رو بخونید و قسمتهای خلاصه و مفیدش رو بزارید

اس بی
اس بی
4 سال قبل

سوالی که باید پرسیده شود؟
این است که آیا مردم دنیا قادر به خرید بیت کوین در قیمت های بالا تر هستند؟
چه بسا با همین قیمت فعلی هم کمتر کسی قادر به خرید بیت کوین است حتی خرده بیت کوین چونکه قیمت برای عموم مردم دنیا گران است
از نظر روانی و روانشناسی که ابعاد را زیر نظر میگیریم کمتر کسی در هیمن الان دیگر قادر به خرید بیت کوین با قیمت های بالاتر است چونکه دیگر توجیح اقتصادی ندارد و رشد قیمتی خودش را طی بازده 10 ساله کرده است
و چه بسا با این وضعیت بد اقتصادی و کاهش دستمزد های کاری در جهان و نابود شدن مشاغل زیادی در دنیا دیگر به راحتی مردم دنیا قادر به پول در آوردن نیستند پس ب چ خیال میتوانند بیت کوین گران قیمت را بخرند
عدم توزان در بازار های جهان عدم درامد عموم میتواند باعث سقوط قیمت شود چرا که خریدار دیگر قادر به خرید آن نیست
و از نظر صنعتی و استخراج هم قطعا بدون شک بعد از هالوینگ دچار مشکلات اقتصادی سختی استخراج خواهد شد و ممکن است ورشکستگی عظیمی برای معدنچیان بیت کوین ایجاد کند چون قیمت اگر دچار سقوط شود و هزینه استخراج به مراتب بالاتر و سختر شود ماینر ها دچار ورشکستگی خواهند شد
مگر اینکه آلت کوین های کوچک و ارزان قیمت شروع به حرکت کنند و قیمت بالا بگیرند که مردم برای خرید آلت کوین مجبور به خرید بیت کوین شوند برای تبدیل آن که این باعث بشود بیت کوین هم رشد کند و هم قیمتش حفظ شود
در صورت عدم حرکت بالارونده و افزایش قیمت در آلت کوین ها قطعا بیت کوین دچار سقوط قیمت بعد از هالوینگ خواهد شد

مهدی
مهدی
4 سال قبل
پاسخ  اس بی

الماسم برای همه قابل خریداری نیست

سعید
سعید
4 سال قبل

باور کن ما نفهمیدیم چی به چی شد...
میره بالا... میره پایین
کسی فهمید به ما هم بگه چه کنیم...

SmherS
SmherS
4 سال قبل
پاسخ  سعید

احتمال اصلاح قیمت یعنی همون سقوطی نه خیلی زیاد پس از هاوینگ ۶۰ درصد و احتمال اینکه بره بالاتر بلافاصله ۴۰ درصد . ولی اینکه بعد هاوینگ بلافاصله بره بالاتر یکم رویایی هست و احتمال زیاد به تحقق نمی پیوندد و ما شاهد اصلاح قیمت بسته به حجم فروش نهنگ ها داریم . و شاید این فرایند برای گول زدن بازار طی دو مرتبه باشه .

محمد
محمد
4 سال قبل
پاسخ  سعید

اولا حتما میره بالا چون از نظر تکنیکی باید حداقل قدرت شبکه بیت کوین باید حفظ بشه پس تا ۱۴ تومن میره بالا که ماینر ها هم خاموش نکنن دوما یکم به خودت فشار بیار منتظر نباش بهت بگن میاد پایین یا میره بالا?

امیر مهدی
امیر مهدی
4 سال قبل
پاسخ  سعید

خلاصش این میشه
میره بالا
ولی اگه نره بالا میاد پایین
تمام ?

ع م
ع م
4 سال قبل
پاسخ  سعید

مسئله این هست که هیچ کدوم از این تحلیل ها درست عمل نمیکنه, بیت کوین همیشه غیر قابل پیش‌بینی بوده.خیلی ها هم به همین خاطر معتاد تریدش شدند.