تحلیل‌گری که کف قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ را پیش‌بینی کرده بود: پس از هاوینگ قیمت به ۶,۴۰۰ دلار می‌رسد

تحلیل‌گری که کف قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ را پیش‌بینی کرده بود: پس از هاوینگ قیمت به ۶,۴۰۰ دلار می‌رسد

بیت کوین طی هفت روز گذشته نوسانات شدیدی را تجربه کرده است که در میان آنها جهش‌های صعودی نیز دیده می‌شود. این در حالی است که یکی از تحلیل‌گران مطرح بازار از سقوط گسترده خبر می‌دهد.

به گزارش بیت کوینیست، پس از اینکه حدود سه روز پیش قیمت بیت کوین به ۱۰,۱۰۰ دلار رسید، صبح شنبه و یک‌شنبه، قیمت این ارز دیجیتال ۲,۰۰۰ دلار از بهای خود را تنها در عرض ۲۰ ساعت از دست داد. در فروشی گسترده و چشمگیر، بیت کوین به ۸,۱۰۰ دلار سقوط کرد و موجب لیکوئیدشدن ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه در پلتفرم قراردادهای آتی صرافی بیت ‌مکس (BitMEX) شد.

تحلیل‌گری که کف قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ را پیش‌بینی کرده بود: پس از هاوینگ قیمت به ۶,۴۰۰ دلار می‌رسد
سقوط قیمت بیت کوین

با اینکه قیمت‌ تا حدودی بازیابی شده است و سطوح مهم تکنیکال حفظ شده‌اند، یکی از معامله‌گران برجسته با انتشار نموداری، مدعی شده است که قیمت بیت کوین به زودی کاهش می‌یابد. این معامله‌گر همان فردی است که در اواسط سال ۲۰۱۹، درست زمانی که بقیه انتظار داشتند قیمت بیت کوین به «ماه» برسد، پیش‌بینی کرده بود که قیمت این ارز دیجیتال طی روندی اصلاحی به ۶,۴۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

روند بیت کوین چندین سیگنال‌ تکنیکال مثبت و صعودی از خود بروز داده است، با این حال به عقیده یک تحلیل‌گر برجسته، روند اصلاحی قدرتمندی پیش روی این ارز دیجیتال قرار دارد.

این تحلیل‌گر که پیش از این نیز پیش‌بینی‌های صحیحی در مورد بیت کوین داشته است، به یک نمودار فراکتال از صعود قبلی قیمت بیت کوین اشاره کرد که از نظر ساختاری مشابه وضعیت کنونی بیت کوین است.

این نمودار فراکتال پیش‌بینی می‌کند که طی هفته‌های آینده قیمت بیت کوین تا ۶,۴۰۰ دلار افت خواهد کرد. ۶,۴۰۰ دلار، سطح اصلاحی ۵۰ درصدی فیبوناچی برای صعود قیمت از کف ۳,۷۰۰ دلاری است. اگر قیمت بیت کوین به سمت ۶,۴۰۰ دلار حرکت کند، باید منتظر یک کاهش ۲۵ درصدی دیگر باشیم.

نمودار زیر، نمودار فراکتالی از روند صعودی قبلی بیت کوین است که بسیار شبیه به روند فعلی است. همانطور که گفته شد، این نمودار افت قیمتی تا محدوده ۶,۰۰۰ دلار را پیش‌بینی می‌کند.

تحلیل‌گری که کف قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ را پیش‌بینی کرده بود: پس از هاوینگ قیمت به ۶,۴۰۰ دلار می‌رسد
نمودار منتشرشده توسط «دیو د ویو» (davthewave) در توییتر

با اینکه این معامله‌گر انتظار دارد قیمت دوباره به سطح کلیدی ۶,۴۰۰ دلار بازگردد، اما باز هم مانند سایر معامله‌گران، کاملا طرفدار روند صعودی در بلندمدت است.

یک تحلیل‌گر دیگر اظهار داشت که در حال حاضر ترکیبی از چهار عامل فاندامنتال برای بازار بیت کوین وجود دارد که می‌تواند باعث افزایش قیمت شدید پادشاه ارزهای دیجیتال شود. این تحلیل‌گر حتی به این نکته اشاره کرد که چنان به این چهار عامل اطمینان دارد که در شرایط حال حاضرِ بیت کوین، حتی تصور اینکه روندی نزولی پیدا کند مشکل است.

این چهار عامل فانتدامنتال به شرح زیر هستند:

  • هاوینگ پاداش بلاک بیت کوین طی چند ساعت آینده اتفاق خواهد افتاد. تحلیل‌گران انتظار دارند این رویداد به شکلی گسترده باعث ایجاد روند صعودی در بازار شود. علت این پیش‌بینی صعودی، ثابت‌ماندن تقاضا پس از هاوینگ و در عین حال کاهش عرضه کوین‌های استخراج‌شده است که می‌تواند منجر به افزایش قیمت شود.
  • در میانه سقوط اقتصادیِ حال حاضر، بیت کوین پتانسیل خود را به عنوان یک ذخیره ارزش و پوشش ریسک کارآمد نشان داده است.
  • پس از سقوط ماه مارس، این ارز دیجیتال توانست روند بهبود قدرتمندی را در پیش بگیرد و بیش از ۱۰۰ درصد از افت قیمت خود را جبران کند.
  • تغییر روند معاملات بیت کوین در صرافی‌ها که احتمالا به کاهش عرضه در دفتر سفارش صرافی‌ها با افزایش تعداد ذخیره‌کنندگان طولانی‌مدت بیت کوین و همچنین افزایش فعالیت خرید در صرافی‌ها برمی‌گردد.

شرکت تحقیقاتی فانداسترت گلوبال ادوایزرز (Fundstrat Global Advisors) نیز احساسات کاملا صعودی را در بازار بیت کوین تائید می‌کند. هم‌بنیان‌گذار این شرکت اخیرا چهار عامل مهم برای رشد قیمت بیت کوین مشخص کرده است. یک تحلیل‌گر در این شرکت نیز پیش‌بینی کرده است که این ارز دیجیتال ظرف ۱۲ ماه آینده می‌تواند به ۱۴,۳۵۰ دلار برسد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
کیاکسار
کیاکسار
4 سال قبل

این تحلیل گر هم یکی از نهنگ‌های بیت کوین هست ،و آخرین تیر خود را قبل از هاوینگ رها کرد.

سعید
سعید
4 سال قبل

به احتمال زیاد یه قیمت نزولی و ریزش در پیش رو خواهیم داشت.. و صعود قیمت از 100 روز دیگه شروع میشه و در 150 رو اوج هست

امین
امین
4 سال قبل

حداقل 110ساتوشی بر بایت هزینه تراکنش

A.MORADI
A.MORADI
4 سال قبل

شما بااین خبر ها فقط استرس رو بهمون هدیه میکنید

و پیشبینی سقف قیمت برای فروش رو هم باید اعلام کنید

قاسم خلیلی
قاسم خلیلی
4 سال قبل
پاسخ  A.MORADI

داداشمون راست میگه این بازار بازاره پوست کلفت هاست...

فرهاد
فرهاد
4 سال قبل
پاسخ  A.MORADI

داداش این بازار جای استرسی ها نیست. اینجا جای پوست کلفت هاست