بیت کوین کش پس از هاوینگ: بلاک‌های دو ساعته، سقوط شدید هش ریت

بیت کوین کش پس از هاوینگ: بلاک‌های دو ساعته، سقوط شدید هش ریت

با اینکه تازه یک روز از هاوینگ بیت کوین کش گذشته است، در حال حاضر، هش ریت این شبکه کاهش یافته و فرایند تولید بلاک‌ها به شدت کند شده است.

به گزارش کوین تلگراف، بسیاری پیش‌بینی کرده بودند که بعد از نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین کش از ۱۲.۵ به ۶.۲۵، تعدادی از ماینرها این شبکه را ترک کنند و به ارزهای دیجیتال سودآوری مثل بیت کوین روی بیاورند. اما با بالا و پایین شدن هش ریت در هر روز، داده‌های بیشتری برای تفسیر شبکه به دست می‌آید.

آمار سایت Fork.lol، سقوط ۶۰ درصدی هش ریت بیت کوین کش در یک روز، از ۴.۳۶ اگزاهش بر ثانیه به ۱.۶ اگزاهش بر ثانیه را نشان می‌دهد (استفاده از یک میانگین ۱۲ ساعته). سایت Coinwarz سقوط از ۳.۹۹۴۴ اگزاهش به ۲.۴۵۹۵ را نشان می‌دهد، در حالی که نمودار سایت Bitcoin.com (سایت حامی بیت کوین کش) نشان‌دهنده افزایش اندک در هش ریت و نزدیک شدن آن به عدد ۳.۵ اگزاهش است.

در گزارشی که در تاریخ ۱ آوریل (۱۳ فروردین) منتشر شد، مرکز تحقیقاتی آرکان (Arcane Research) اظهار داشت که خطر نصف شدن هش ریت، همگام با هاوینگ این ارز دیجیتال وجود دارد. پیش‌بینی این گزارش به این صورت است:

پس از هاوینگ، روزهای بی‌ثباتی در انتظار است و عواقب این موضوع بلافاصله نمایان خواهد شد.

بسیاری از فعالان حوزه ارز دیجیتال، خیلی سریع پس از هاوینگ بیت کوین کش متوجه وجود اختلال (وقفه) بین بلاک‌ها شدند. تیم تحقیقاتی بیت مکس (BitMex) در حساب توییتر خود نوشت که زمان طی شده بین بلاک ۶۳۰.۰۰۰ و ۶۳۰.۰۰۱ تقریباً دو ساعت بوده است. معمولاً تولید یک بلاک بیت کوین کش فقط ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

در زمان نگارش این گزارش، ۵۳ بلاک در ۱۵ ساعت گذشته با زمان بین ۲۰-۱۰ دقیقه، استخراج شده است.

قیمت بیت کوین کش در طول هفته جاری بیش از ۱۷ درصد افزایش داشته، اما در ۲۴ ساعت گذشته ۲.۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

اگرچه برخی فقط روی قیمت تمرکز دارند، بسیاری نگران این هستند که دقیقاً چه اتفاقی برای هش ریت خواهد افتاد. در حالی که برخی از ماینرها ممکن است این شبکه را برای کسب سود بیشتر ترک کنند و به سمت بیت کوین بروند، ماینرهای بیت کوین کش در گذشته ثابت کرده‌اند که حاضرند برای بالا نگه داشتن قیمت از مقدار زیادی از سرمایه خود بگذرند، همان‌طور که در جنگ هش در سال ۲۰۱۸ این کار را انجام دادند.

یک وکیل حوزه بلاک چین در شبکه اجتماعی ردیت، در این رابطه به یک جمع‌بندی رسیده و اینگونه اظهار نظر کرده است:

تنها چیزی که در حال حاضر بیت کوین کش را در حرکت نگه داشته، جامعه‌گرایی ارز دیجیتال و ماینرهای غیر منطقی است.

هاوینگ بعدی بیت کوین کش، در سال ۲۰۲۴ رخ خواهد داد. بیت کوین تا حدود یک ماه دیگر، هاوینگ بعدی خود را تجربه خواهد کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
گیتی
گیتی
۴ سال قبل

سلام. تحلیلی برای قیمتش دارید؟

mohsen
mohsen
۴ سال قبل

ما انتظار داشتیم یه حمایتی بشه قیمت بره بالا که نرفت

مرتضی
مرتضی
۴ سال قبل

دوستان سلام. وقتی هش ریت شبکه به این حد کاهش می یابد، امکان حمله 51 درصد وجود دارد؟ چون الان که کل شبکه بیت کوین حدود 100 اگزاهش است، و بیت کوین کش حدود 2 اگزاهش، هر یک از استخرهای بزرگ به راحتی می توانند طراحی یک حمله 51 درصدی را انجام دهند. به نظر شما چنین چیزی ممکن است؟
ادمین های محترم ارز دیجیتال، ممنون میشوم نظرات ارزشمند شما را هم داشته باشم.

تامی
تامی
۴ سال قبل
پاسخ  مرتضی

قبل از هاوینگ 4 اگزا بوده با این منطق اون زمان هم این امکان میسر بوده . پس یا نمیتونن یا باید خیلی پایین تر بیاد

علی همتی
علی همتی
۴ سال قبل

با این تفاسیر یعنی سقوط و کاهش شدید سختی شبکه بیتکوین کش اتفاق میفته درسته؟یعنی با افت ۶۰ درصدی سختی شبکه بیتکوین کش مواجه میشیم؟