atlasarzdigital

فوری؛ بیت کوین کش فورک شد/ آغاز جنگ قدرت !

فوری؛ بیت کوین کش فورک شد/ آغاز جنگ قدرت !

دقایقی پیش بیت کوین کش، چهارمین ارز دیجیتال برتر بازار ارزهای دیجیتال فورک و به دو نسخه رقیب تبدیل شد. هم اکنون بیت کوین ABC با واحد اختصاری BCHABC و بیت کوین Bitcoin SV با واحد اختصاری BCHSV دو شبکه به شدت رقیب فورک شده از بیت کوین کش، در حال رقابت بر سر قدرت هش هستند.

حدود ساعت 18:00 به وقت جهانی، BCHABC و BCHSV در بلاک شماره 556767 منشعب شدند. شرکت Bitcoin.com دو بلاک اول را طبق قوانین BCHABC ماین کرد که هر دوی این بلاک ها توسط نودهای شبکه SV غیر معتبر شناخته شدند. این در حالیست که زمان نگارش این خبر، BCHSV تاکنون اولین بلاک پس از انشعاب خود را ماین نکرده است.

در این هاردفورک، BCHABC که براساس نقشه راه از پیش تعیین شده و رسمی بیت کوین کش خصوصیات فعالیت شبکه را به‌روزرسانی کرده است، از نظر حمایت‌های اقتصادی و جامعه بیت کوین کش، برتری قابل توجه‌ای دارد.

فوری؛ بیت کوین کش فورک شد/ آغاز جنگ قدرت !

حدود سه چهارم تمام نودهای بیت کوین کش، در حال حاضر قوانین ABC‌ را اجرا می‌کنند. این در حالیست که تنها 8 درصد از نودهای شبکه به SV اختصاص دارند. به همین ترتیب، از نظر قیمتی هم اکنون هر واحد BCHABC با فاصله‌ای زیاد نسبت به رقیب خود با قیمت 320 دلار معامله می‌شود و قیمت هر واحد SV فقط حدود 80 دلار است.

همچنین بیشتر شرکت‌های حامی بیت کوین کش اعلام کرده‌اند که به زودی BCHABC را تحت برچسب بیت کوین کش و نماد BCH لیست خواهند کرد.

با این حال BCHSV که از حامیان مطرح و ثروتمندی همچون کریگ رایت و کالوین آیر بهره‌مند است، از نظر هش ریت برتری را به چنگ آورده است و لحظاتی پیش از فورک حدود 75 درصد از قدرت استخراج بیت کوین کش را در اختیار داشت.

فوری؛ بیت کوین کش فورک شد/ آغاز جنگ قدرت !

حامیان SV علناً اعلام کرده‌اند که از این برتری قدرت هش با ماین کردن بلاک‌های خالی و تکرار ساختن مجدد بلاک چین، برای حمله به BCHABC استفاده خواهند کرد تا زمانی که حامیان آن تسلیم شوند و اکثریت به شبکه SV‌ روی آورند.

راجر ور، مالک Bitcoin.com که به تازگی حمایت خودش را از بیت کوین ABC اعلام کرده، با اختصاص دادن موقتی تمام قدرت هش استخر استخراج تحت فرمانش (که برای استخراج بیت کوین هم استفاده می‌شود) به BCHABC، به دنبال انجام حمله متقابل است.

فوری؛ بیت کوین کش فورک شد/ آغاز جنگ قدرت !

جاناتان بیر، تحلیلگر بیت مکس پیشبینی کرده است که در نهایت پیروزی از آن BCHABC خواهد بود زیرا ماینرها مجبور خواهند شد که برای جلوگیری از ضرر نامحدود، از SV خارج شوند.

از سوی دیگر توسعه دهنده راهبردی بیت کوین ABC، اقدام به تغییر اضطراری هش الگوریتم بیت کوین کش را در صورت پیروزی ماینرهای SV، رد کرده است.

به‌روزرسانی: بیت کوین SV که از نظر قدرت هش استخراج برتر بود، در زمان نوشتن این به روزرسانی برتری خود را از دست داده و اکنون حدود 60 درصد قدرت هش استخراج نیز در اختیار BCHABC است. هم اکنون BCHABC یک بلاک پیش افتاده است.

17
دیدگاه کاربران

avatar
ارسال عکس و تصویر
 
 
 
ارسال صوت و ویدئو
 
 
 
8 رشته دیدگاه‌ها
9 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
13 نویسندگان دیدگاه‌ها
رضا نادریMortezaحسامسارومهدی نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها

رضا نادری
رضا نادری

سلام کسی میدونه دستگاه ماینر کدوم رو ماین میکنه؟

رضا نادری
رضا نادری

vs یا abc???

Morteza
Morteza

سلام جنگ هش به کجا رسید؟ شنیدم Bch sv پیروز شده اطلاع دارین؟

سارو
سارو

سلام
دوستان کسی میدونه چقد طول میشکه شبکه پایدار بشه و ما بتونیم بیت کوین کش رو از بایننس به کیف پول send کنیم؟

مهدی
مهدی

سلام من قبل از هارد فورک کش انتقال دادم 3 روزه بهم نرسیده آیا امکان از بین رفتنش هست؟
و ی سوال دیگه اینکه تو سایت بلاکچیر اطلاعات رو وارد می کنم confirmations اش روی 700 از500/000تا هست کی قراره بیاد دستم؟

مریم الماسی
مریم الماسی

الان من کلی BCH داشتم، تکلیفش چی میشه؟!

حسین بچاری
حسین بچاری

فعلا هیج تراکنش بیتکوین کشی رو انجام نده. تا وضعیت مشخص شه. بعدش راهنماییای دوستان رو بخون تا بتونی از هردوتا فورک پولت رو برداشت کنی.

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه فوری؛ بیت کوین کش فورک شد/ آغاز جنگ قدرت ! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.