هاردفورک بیت کوین کش انجام شد؛ ضرر ماینرها با استخراج زنجیره قدیمی

هاردفورک بیت کوین کش انجام شد؛ ضرر ماینرها با استخراج زنجیره قدیمی

به نظر می‌رسد بعد از هاردفورک بیت کوین کش، ماینرهای این آلت کوین با استخراج ۱۴ بلاک در زنجیره‌ی اشتباه، قدرت هش خود را هدر داده باشند.

به گزارش کوین تلگراف، براساس اطلاعات مرجع دیدبانی «Fork Monitor» در روز ۱۵ نوامبر، بیت کوین کش که خود هاردفورکی از بیت کوین است، روز جمعه با موفقیت به دو زنجیره جداگانه تقسیم شد.

علی‌رغم اینکه این هاردفورک خیلی شفاف‌تر از دفعات قبلی اتفاق افتاد، با این حال مشخص شد که ظاهراً تعداد زیادی از ماینرها کلاینت خود را ارتقا نداده‌اند.

در مجموع، ماینرها منابع خود را برای استخراج ۱۴ بلاک خالی صرف کرده‌اند که اکثریتِ شبکه بیت کوین کش آن را نامعتبر دانسته‌اند.

بیتمکس ریسرچ که بازوی تحلیلی پلتفورم BitMEX (مالک Fork Monitor) است، در زمان هاردفورک اعلام کرد:

در زنجیره ارتقا یافته تراکنشی مشاهده نشده است (به جز تراکنش‌های coinbase). به خاطر وجود قابلیت محافظت از حملات بازپخش به نظر می‌رسد استخراج‌کنندگان بیت کوین کش قدرت هش خود را هدر داده باشند.

طبق آمار coin dance، در زمان اجرای فورک فقط ۷۷ درصد از نودهای بیت کوین کش برای استفاده از قوانین اجماع سازگار بودند.

از لحاظ تئوری، ماینرها احتمالاً ۱۲.۵ بیت کوین کش (۳۳۷ دلار) به ازای هر بلاک، و در مجموع ۱۷۵ بیت کوین کش (۵۸۴۰۶۲ دلار) از دست داده‌اند. اما در عمل، از لحاظ ریاضی تقریباً غیرممکن است که یک ماینر بتواند پاداش استخراج چندین بلاک پشت سر هم را به دست آورد.

نودها ممکن است در زمان هاردفورک به دلایل مختلفی از شبکه بیرون بمانند. دلیل این اتفاق غالباً به این خاطر است که قبل از آماده‌سازی بلاک برای راه‌اندازی هاردفورک، به‌روزرسانی به صورت سهوی فراموش می‌شود.

با این حال، ناکارآمدی زیادی در شبکه بیت کوین کش و همچنین در اظهارات «راجر ور» (Rodger Ver) انباشته شده است. مخصوصاً راجر ور که به خاطر تلاش ناموفقش در ایجاد کمپینی برای جایگزینی بیت کوین با بیت کوین کش، در جامعه ارزهای دیجیتال به عنوان یک چهره جنجالی شناخته می‌شود.

چهره‌های طرفدار بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی، وِر و همراهانش را مورد اتهام قرار داده‌اند. این مورد شامل اولیویه یانسنس می‌شود که ادعا کرده بود یک نود در شبکه همتا به همتای غیرمتمرکز اهمیت زیادی ندارد و بنابراین حذف سایز بلاک بیت کوین برای جلوگیری از تضعیف آن توسط یک پروژه قدرتمندتر ضروری است.

در عین حال، هارد فورک نتوانست عملکرد ضعیف بیت کوین کش نسبت به دلار را بهبود ببخشد و در طول ۲۴ ساعت، ۴ درصد افت ارزش داشته است. در حال حاضر این آلت کوین با قیمت ۲۶۴ دلار، ۹۳ درصد پایین‌تر از بالاترین قیمت تاریخی خود قرار دارد، که ۳۹۲۰ دلار در دسامبر سال ۲۰۱۷ بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
مهرداد احمدی
مهرداد احمدی
4 سال قبل

سلام،خسته نباشید
ارتباطمون ظاهرا با اینترنت بین الملل قطعه،وروند ماین متوقف شده راه حلی داره؟

Anonymous
Anonymous
4 سال قبل

سلام برادر من
امروز اینترنت خلوت ترین ساعاتش و میگزرونه

حسن قولی خان
حسن قولی خان
4 سال قبل
پاسخ  Anonymous

یعنی چی یعنی میشه ماین مرد یا نه ؟