کمتر از ۱۰ ساعت دیگر تا هاوینگ بیت کوین کش؛ فردا بیت کوین اس‌وی

کمتر از ۱۰ ساعت دیگر تا هاوینگ بیت کوین کش؛ فردا بیت کوین اس‌وی

تا ساعاتی دیگر (حدود ساعت ۲۰ به وقت تهران)، هاوینگ بیت کوین کش انجام می‌شود و کمی پس از آن، شاهد هاوینگ بیت کوین اس‌وی (Bitcoin SV) خواهیم بود.

به گزارش کوین‌تلگراف، حدود ۱۰ ساعت دیگر از زمان نگارش این خبر، پاداش بلاک بیت کوین کش، مهم‌ترین فورک بیت کوین، نصف می‌شود و از ۱۲.۵ واحد BCH به ۶.۲۵ واحد BCH کاهش می‌یابد.

در سال ۲۰۱۷، به علت اختلاف نظر در جامعه بیت کوین، زنجیره (بلاک چین) این شبکه منشعب شد و دو دارایی، BTC و BCH شکل گرفت. به عبارت دیگر، از بلاک چین بیت کوین، یک بلاک چین جدید ایجاد شد که سکه آن بیت کوین کش نام گرفت. بر همین اساس، بیت کوین کش تعداد کل واحدهای موجود خود و همچنین میزان پاداش بلاک را از بیت کوین به ارث برده است.

پس از هاوینگ، شبکه بیت کوین کش به جای ۱۲.۵ واحد، به ماینرها ۶.۲۵ واحد بیت کوین کش پرداخت خواهد کرد. هاوینگ بیت کوین کش، حدود یک ماه قبل از هاوینگ بیت کوین رخ می‌دهد.

کمی پس از هاوینگ بیت کوین کش و با اختلاف حدود دو روز، دیگر فورک بیت کوین یا به عبارت دقیق‌تر فورک بیت کوین کش، رویداد هاوینگ خود را به اتمام می‌رساند. با احتساب زمان نگارش این گزارش، پاداش بلاک BSV حدود ۱ روز و ۲۲ ساعت دیگر، به ۶.۲۵ واحد BSV کاهش پیدا می‌کند.

یک سال پس از تولد بیت کوین کش، این شبکه هم به دلیل اختلافات بیشتر دچار فورک شد و دو زنجیره مجزا، بیت کوین کش و بیت کوین اس‌وی شکل گرفت. راجر ور (بیت کوین کش) و کریگ رایت (بیت کوین اس‌وی) دو سر این اختلاف نظر بودند که راه خودشان را از یکدیگر جدا کردند.

قیمت بیت کوین کش از ۲۱۳ دلار در روز ۱ آوریل (۱۳ فروردین)، امروز به ۲۷۶ دلار رسیده است. بیت کوین اس‌وی هم در همین بازه زمانی از ۱۶۰ دلار به ۲۰۹ دلار افزایش قیمت داشته است. در همین حال، قیمت بیت کوین از ۶,۱۸۰ دلار به حدود ۷,۳۰۰ دلار رسیده است.

طبق گزارش اخیر کوین تلگراف، حدود ۶ میلیون واحد بیت کوین کش، از زمان فورک این شبکه در سال ۲۰۱۷، از جای خود تکان نخورده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
روزبه
روزبه
۴ سال قبل

آی دونت آندر استند شدم، معنای فورک وات ایز دیس؟
و پلیز به زبان ایزی تر بنویسید، بیکاز زیادی تخصصی بود، . مچکرم و گود بای

سینا
سینا
۴ سال قبل

همانطور که دیدید نه تنها قیمت بالا نرفت بلکه افت هم داشت . نتیجه اخلاقی : رسانه ها الکی هاوینگ رو بزرگش میکنن ... یک ماه صبر کنید همین وضعیت رو برای بیتکوین هم خواهید دید .

فرزاد
فرزاد
۴ سال قبل

تاثیرش بیشتر روی سختی شبکه بیت کوین خواهد بود همه کوچ میکنن روی btc

مرتضی
مرتضی
۴ سال قبل

با توجه به اختلاف زمانی 35 روزه بین هاوینگ بیت کوین و بیت کوین کش، به نظر بیش از این صعود برای بیت کوین کش نمی توان مصور بود، باید منتظر هاوینگ بیت کوین ماند. زیرا ماینرها به راحتی به بیت کوین سوئیچ می کنند و با خلوت شدن شبکه بیت کوین کش سختی کاهش یافته، و لذا پاداش به نحوی افزایش می یابد که عملا هاوینگ بی اثر شود. اما وقتی هاوینگ بیت کوین رخ دهد، ماینرها جایی برای مهاجرت ندارند و برای جلوگیری از فروپاشی شبکه فقط یک راه حل باقی می ماند:
***افزایش شارپی قیمت***

ماهی قرمز داخل تنگ
ماهی قرمز داخل تنگ
۴ سال قبل

رویداد چندان مهمی نیست

افسین زین
افسین زین
۴ سال قبل

این یعنی چی؟