۶۶ درصد از اروپایی‌ها نسبت به آینده ارزهای دیجیتال خوش‌بین هستند

۶۶ درصد از اروپایی‌ها نسبت به آینده ارزهای دیجیتال خوش‌بین هستند

بر اساس اعلام صرافی بیت‌فلایر (bitFlyer)، دو‌ سوم اروپایی‌ها در یک نظرسنجی اعلام کردند که ارزهای دیجیتال برای مدت زمانی طولانی در میان جوامع حضور خواهند داشت.

به نقل از کوین دسک، نتایج منتشر شده از دومین نظرسنجی سالیانه «شاخص اعتماد به ارزهای دیجیتال» که توسط یوروپ بیت‌فلایر (bitFlyer Europe)، شاخه اروپایی صرافی بیت‌فلایر به انجام رسیده است، نشان می‌دهد که ۶۶ درصد از اروپایی‌ها معتقدند، ارزهای دیجیتال تا ۱۰ سال دیگر هم همچنان وجود خواهند داشت.

در این نظرسنجی که از طریق گوگل سروِیز (Google Surveys) انجام شده است، ۱۰ هزار نفر از ۱۰ کشور مختلف اروپایی شرکت کردند.

شرکت‌کنندگان در نظرسنجی سال ۲۰۲۰ به نسبت سال قبل، ۳ درصد رشد داشته است. به گفته بیت فلایر این امر نشان از افزایش اعتماد مردم به ارزهای دیجیتال، علیرغم تاثیرات فلج‌کننده ویروس کرونا دارد.

بر اساس گزارش ورلدمِتِر (Worldometer)، وب‌سایت ردیابی شیوع ویروس کرونا، تا به این لحظه بالغ بر ۳٫۱ میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا در سطح جهان شناسایی شده‌اند که از این بین بیش از ۲۱۸ هزار تن جان خود را از دست داده‌اند. تاثیر همه‌گیری این بیماری بر اقتصاد جهانی بسیار وسیع بوده است و پیش‌بینی می‌شود که این بحران، یک رکود اقتصادی تمام‌عیار و حتی بزرگ‌تر از «رکود بزرگ در دهه ۱۹۳۰» را به همراه داشته باشد.

با دقت بیشتر در نتایج این نظرسنجی، تقریبا ۷۳ درصد از مردم ایتالیا، یکی از کشورهای اتحادیه اروپا که کرونا بیشترین آسیب را به آن زده است، معتقدند ارزهای دیجیتال تا ۱۰ سال دیگر هم وجود خواهند داشت. بدین ترتیب، ایتالیایی‌ها نسبت به آینده کریپتو، خوش‌بین‌تر از سایر کشورهای اروپایی به‌نظر می‌رسند.

۷۰ درصد از شرکت‌کنندگان هلندی و لهستانی در این نظرسنجی نیز اعتقاد مشابهی داشته و بدین ترتیب این دو کشور با اختلاف کمی پس از ایتالیا قرار می‌گیرند. باور مشابه در ۶۸ درصد از شرکت‌کنندگان اسپانیایی نیز این کشور را در جایگاه چهارم این فهرست قرار می‌دهد.

66 درصد از اروپایی‌ها معتقدند کریپتو حداقل تا 10 سال دیگر باقی خواهد ماند
آمار درصدی مشتریانی که معتقدند ارزهای دیجیتال تا ۱۰ سال دیگر هم باقی خواهند ماند

اندی برایان (Andy Bryant)، مدیر ارشد عملیاتی بیت‌فلایر یوروپ، در این خصوص گفته است:

مشاهده چنین نتایجی بسیار خوشایند است و نشان‌دهنده روند پیشرفت آهسته، اما مداوم ارزهای دیجیتال برای پذیرفته شدن توسط عموم مردم است. از سوی دیگر، اگرچه می‌توان نتایج این نظرسنجی را به عنوان یک دستاورد در شرایط اقتصادی پیش‌‌رو در نظر گرفت، این را هم باید بدانیم که این موفقیت‌ها ممکن است موقتی و مربوط به شرایط بحرانی باشد.

شرکت‌کنندگان انگلیسی که در این نظرسنجی، کمترین میزان باور به آینده ارزهای دیجیتال را داشتند. با این‌حال، باز هم بیش از نیمی از (۵۶ درصد) مردم انگلیس آینده‌ای بلندمدت را برای این فناوری مالی متصور هستند. علاوه بر این، وقتی پاسخ شرکت‌کنندگان انگلیسی در بازه سنی ۱۸ تا ۴۴ سال را بررسی کنید متوجه می‌شوید تقریبا دو‌سوم مردم این کشور، یعنی ۶۱ درصد، اعتقادی خوش‌بینانه به ارزهای دیجیتال دارند.

اگرچه تعداد قابل‌توجهی از شرکت‌کنندگان اروپایی به آینده حداقل ۱۰ ساله ارزهای دیجیتال امیدوارند، اما یک‌چهارم (۲۵ درصد) از اروپایی‌ها نیز نسبت به کاربردهای احتمالی ارزهای دیجیتال در آینده، نامطمئن به‌نظر می‌رسند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه