کوین بیس امکان برداشت از طریق پی‌پال را برای کاربران اروپایی خود فراهم می‌کند

کوین بیس امکان برداشت از طریق پی‌پال را برای کاربران اروپایی خود فراهم می‌کند

کوین بیس، صرافی آمریکایی بزرگ ارزهای دیجیتال، برای شهروندان ساکن در کشورهای اتحادیه اروپا، امکان برداشت وجه به صورت دلار، یورو و … را از طریق پی‌پال فراهم می‌کند. این خبر روز گذشته (۱۶ بهمن) در وبلاگ رسمی کوین بیس اعلام شد.

در ابتدا کوین بیس، ماه گذشته از برداشت‌ با پی‌پال برای کاربران آمریکایی خود رونمایی کرد. از این قابلیت علاوه بر شهروندان حوزه اتحادیه اروپا (EU)، ساکنین کشورهای حوزه تجارت آزاد اروپا (EFTA) مانند ایلسند، لیختن‌اشتاین، نروژ و سوئیس هم می‌توانند استفاده کنند.

کوین‌ بیس قبلا در تابستان سال ۲۰۱۶ از پی‌پال پشتیبانی به عمل آورده بود اما این خدمات به دلیل مشکلات فنی پس از چند هفته متوقف شد.

تا قبل از اعلام این سرویس، شهروندان حوزه اتحادیه اروپا و حوزه تجارت آزاد اروپا برای برداشت وجوه خود به صورت فیات تنها می‌توانستند از شبکه بین کشوری SEPA بهره‌مند شوند و ساکنین بریتانیا علاوه بر این به شبکه FPS هم دسترسی داشتند که توسط کوین بیس در مارس ۲۰۱۸ عملیاتی شده بود.

گزارش‌ها حاکی از این بوده که کوین‌ بیس در حال حاضر به دنبال افزایش پشتیبانی ارز ارزهای دیجیتال گوناگون و همچنین درگاه‌های پرداختی فیات است. در ماه دسامبر ۲۰۱۸ این صرافی اعلام کرد که به دنبال این است تا لیست دارایی‌های دیجیتال تحت پشتیبانی خود را به بیش از ۳۰ ارز دیجیتال در بسیاری از حوزهای قضایی گسترش دهد. در نوامبر ۲۰۱۸، این صرافی برای مشتریان نهادی، خدمات فرابورس (OTC) راه‌اندازی کرد.

کوین بیس امکان برداشت از طریق پی‌پال را برای کاربران اروپایی خود فراهم می‌کند

پی‌پال که تعداد کاربرانش در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ از مرز ۲۵۴ میلیون گذشت، در چند سال گذشته رابطه پیچیده‌ای با فضای کریپتو داشته است. یکی از بنیانگذاران این شرکت، لوک نوسک اخیرا اظهار داشت که شرکت پی‌پال در ابتدا قصد ایجاد یک ارز مستقل از بانک و دولت را داشته که از این جهت به ارزهای دیجیتال شبیه است. او در این خصوص افزود:

بسیاری از افراد این را نمی‌دانند، اما ماموریت اول پی‌پال ایجاد یک ارز جهانی مستقل بود تا سیستم های فاسد بانکی و دولتی که منجر به تضعیف پول رایج می‌شوند، در آن دخالتی نداشته باشند.

سخنان مساعد نوسک درباره ارزهای دیجیتال توسط یکی از مدیران پی‌پال، جان رینی هم بازگو شده است. این در حالی است که یکی دیگر از بنیانگذاران پی‌پال، مکس لوچین، به بلاک چین اعتقاد زیادی دارد اما درباره آینده بیت کوین مطمئن نیست.

در دسامبر ۲۰۱۸، پی‌پال یک سیستم پاداش مبتنی بر بلاک چین برای کارمندانش راه‌اندازی کرد تا به آن‌ها در مشارکت برای برنامه‌های نوآورانه انگیزه دهد. این شرکت همچنین سال گذشته یک امتیازنامه‌ برای افزایش سرعت پرداخت‌های ارز دیجیتال را در آمریکا به ثبت رساند.

منبع: Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه