نتایج یک نظرسنجی: ۶۵٪ سرمایه‌گذاران قصد فروش ارزهای دیجیتال خود را ندارند

نتایج یک نظرسنجی: ۶۵٪ سرمایه‌گذاران قصد فروش ارزهای دیجیتال خود را ندارند

براساس یک نظرسنجی توییتری، ۶۵% سرمایه‌گذاران بیت کوین تمایل به نگه‌داری (هودل) ارزهای خود دارند و تنها ۳.۹% از آنها دوست دارند که ارزهای خود بفروشند.

به گزارش کریپتو پوتیتو، نظرسنجی اخیری که در توییتر انجام شده است، نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از افرادی که بیت کوین دارند، اقدام به نگه‌داری، خرید یا فروش آنها می‌کنند. در این میان تنها ۱۲% از شرکت‌کنندگان اعلام کردند که بیت کوین ندارند.

پلن بی (PlanB)، یکی از مشهورترین تحلیل‌گران بیت کوین و خالق انباشت به عرضه بیت کوین (S2F)، با انجام یک نظرسنجی در توییتر، قصد داشت ببیند اشتیاق سرمایه‌گذاران در ارتباط با بیت کوین‌هایشان به چه سمتی مایل است. او در این نظرسنجی این سؤال را مطرح کرد که «در حال حاضر [با بیت کوین] چه کار می‌کنید؟». چهار گزینه برای این نظرسنجی عبارت بودند از:

  • بیت کوین‌هایم را نگه می‌دارم
  • بیت کوین می‌خرم
  • بیت کوین می‌فروشم
  • بیت کوین ندارم

طی این نظرسنجی که ۲۴ ساعت به طول انجامید، ۱۳,۸۱۳ نفر شرکت کردند. از این تعداد ۶۵.۶% معادل ۹,۰۶۱ نفر به گزینه اول رأی دادند.

نظرسنجی پلن بی و گزینه‌های آن
نظرسنجی پلن بی و گزینه‌های آن

نکته جالبی که نتایج این نظرسنجی به ما نشان می‌دهد این است که تعداد خریداران بیت کوین با ۲,۵۲۷ نفر (۱۸.۳%)، بیشتر از تعداد فروشندگان با ۳۲۸ نفر (۳.۹%) بود. برخی از فروشندگان مدعی بودند که در حال فروش یا معامله بیت کوین‌هایشان هستند تا به این وسیله بتوانند آلت کوین خریداری کنند و از سودی که به‌دست می‌آورند بار دیگر بیت کوین بخرند.

۱۲.۲% از شرکت‌کنندگان (۱,۶۸۵ نفر) نیز گزینه چهارم را انتخاب کردند. باید به یاد داشت که این افراد ممکن است علاقه‌ای به بیت کوین نداشته باشند، منتظر افزایش قیمت هستند یا می‌خواهند هنگام سقوط قیمت بیت کوین بخرند.

گزارشی که پیش‌تر منتشر شد نیز نتایجی مشابه نظرسنجی پلن بی داشت. طی این گزارش مشخص شد که دارندگان بیت کوین، بیش از آنکه بیت کوین بفروشند، در حال هودل کردن هستند. تحقیقات تازه نشان می‌دهد که علیرغم افزایش ۷۸ درصدی قیمت بیت کوین به‌نسبت سقوط ماه مارس (اسفند)، حجم معاملات آنی این ارز دیجیتال در صرافی‌ها ۲۸% کاهش یافته است.

در گزارشی دیگر مشخص شد که تنها ۲۷% بیت کوین‌های در چرخه از ابتدای سال جاری میلادی جابه‌جا شده‌اند؛ این یعنی ۷۳% از بیت کوین‌های در چرخه، مدت‌هاست که از جای خود تکان نخورده‌اند.

طبق پیش‌بینی پلن بی که براساس مدل انباشت به عرضه مطرح شده است، قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۴ به ۲۸۸۰۰۰ دلار خواهد رسید. او در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد که بیت کوین‌هایش را در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ و زمانی که قیمت این ارز دیجیتال چند صد دلار بوده، خریده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه