لندرور در ویدیوی پنجاه سالگی رنج روور، بیت کوین را مهمترین اتفاق سال ۲۰۰۹ معرفی کرد

لندرور در ویدیوی پنجاه سالگی رنج روور، بیت کوین را مهمترین اتفاق سال ۲۰۰۹ معرفی کرد

شرکت لندرور به‌مناسب تولد ۵۰ سالگی خودروی رنج روور (Range Rover) ویدیویی منتشر کرده است که در آن نام بیت کوین نیز به چشم می‌خورد. در این ویدیو، به اتفاقات مهم تاریخ پنجاه ساله خودروی رنج روور اشاره شده است و راه‌اندازی شبکه بیت کوین یکی از آنهاست.

به گزارش کریپتوپوتیتو، لندرور به‌ مناسبت تولد ۵۰ سالگی خودروی مشهور خود، رنج روور، ویدیویی را منتشر کرده است. نکته جالب در ارتباط با این ویدیو، اشاره به راه‌اندازی شبکه بیت کوین به‌عنوان یک اتفاق مهم در سال ۲۰۰۹ است. مدل رنج روور یکی از مشهورترین و قابل‌اعتمادترین خودروهایی است که توسط شرکت لندرور ساخته شده است و همواره از محبوبیت بالایی در میان علاقه‌مندان حوزه خودرو برخوردار بوده است.

در این ویدیو به اتفاقاتی نظیر برنده شدن هفت مدال طلا توسط مارک اسپیتز (Mark Spitz) در المپیک ۷۲ مونیخ، راه‌اندازی شبکه ام‌تی‌وی در سال ۱۹۸۱ و تخریب دیوار برلین در سال ۱۹۸۹ اشاره شده است. در بخش مربوط به سال ۲۰۰۹ نیز به عبارت «سالی که شبکه بیت کوین راه‌اندازی شد» برمی‌خوریم.

صد البته باید به یاد داشت که وایت پیپر بیت کوین اواخر سال ۲۰۰۸ منتشر و شبکه اصلی بیت کوین ماه ژانویه سال ۲۰۰۹ (دی ۸۷) راه‌اندازی شد.

این اولین بار نیست که یک نام بزرگ و شناخته‌شده به بیت کوین اشاره می‌کند. اوایل سال جاری میلادی، یک قسمت از انیمیشن مشهور سیمپسون‌ها، به ارزهای دیجیتال و بلاک چین اختصاص یافته بود. نکته جالب دیگر در خصوص این قسمت از انیمیشن سیمپسون‌ها آن است که در بخشی از ویدیو، راوی بیت کوین را به‌عنوان «پول نقد آینده» توصیف می‌کند.

جگوار لندرور، شرکت هلندینگ لندرور که یکی از شرکت‌های تابعه تاتا موتورز (Tata Motors) است، آوریل سال ۲۰۱۹ (فروردین ۹۸)، اعلام کرد که در حال آزمایش نرم‌افزاری است که به کاربران امکان می‌دهد تا در ازای به‌اشتراک‌گذاری داده‌ها، ارز دیجیتال آیوتا (IOTA) دریافت کنند.

کمی بعد، این شرکت کیف پول اختصاصی‌اش را برای استفاده از آن در خودروهای ساخت خودش توسعه داد. با عرضه این کیف پول، رانندگان می‌توانند با به اشتراک گذاشتن داده‌های کاربردی از جمله اطلاعات ترافیک یا دست‌اندازهای جاده با مقامات محلی یا شرکت‌های توسعه سیستم‌های ناوبری خودرو، آیوتا دریافت کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه