۱۱ درصد مردم آمریکا بیت کوین دارند/ افزایش چشمگیر آگاهی در مورد بیت کوین

۱۱ درصد مردم آمریکا بیت کوین دارند/ افزایش چشمگیر آگاهی در مورد بیت کوین

بر اساس تازه‌ترین گزارشی که توسط «اسپنسر بوگارت»، از شرکای تجاری شرکت «بلاک چین کپیتال» منتشرشده، ۱۱ درصد از جمعیت ایالات‌ متحده آمریکا مالک ارز شاخص این روزهای بازار ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین هستند. در ادامه با ارزدیجیتال و جزئیات کامل این گزارش را که سی آوریل منتشر شد، همراه باشید.

بوگارت که با شرکت بلاک چین کپیتال همکاری می‌کند، امروز نتایج بررسی‌های آماری خود را در ارتباط با بیت کوین و جریان روندی که برای بیت کوین وجود دارد، منتشر نمود. این تحقیق و بررسی توسط «هریس پول» که از شرکت‌های فعالی درزمینهٔ بررسی‌های آماری بوده صورت گرفته است.

طبق این گزارش، بررسی‌های انجام‌شده بین ۲۳ آوریل تا ۲۵ آوریل سال جاری میلادی صورت گرفته و شامل پاسخ ۲۰۵۲ نفر از آمریکایی‌های بالغ است. تحقیق فعلی را می‌توان نوعی نمونه بزرگ‌تر از تحقیقی دانست که اکتبر سال ۲۰۱۷ انجام و نتایجش منتشر شد.

بر اساس این نتایج این بررسی، جمعیت آمریکا در شش شاخه اصلی، اطلاعات بیشتری را در ارتباط با بیت کوین به‌دست آورده‌اند. این شش شاخه عبارت‌اند از: آگاهی، شناخت، آگاهی، عقیده (بد یا خوب بودن بیت کوین)، تمایل به خرید و تمایل به نگه‌داشتن بیت کوین. به‌علاوه شاخص‌های بسیاری نسبت به اکتبر سال ۲۰۱۷ با تغییرات چشم‌گیری مواجه شده‌اند و این در حالی است بر اساس گزارش‌های آورده شده در تحقیق، سال ۲۰۱۸ بازار با افت مواجه شده و سال ۲۰۱۷ بازار بیت کوین در حال صعود بوده.

11 درصد مردم آمریکا بیت کوین دارند/ افزایش چشمگیر آگاهی در مورد بیت کوین

نمودار میزان اگاهی از بیت کوین در پاییز سال ۲۰۱۷ و بهار سال ۲۰۱۹ – رشد چشمگیر


نتایج آماری حاکی از به وجود آمدن یک «ابر روند آماری» برای بیت کوین است و نسل جوان، با سنین ۱۸ تا ۳۴ سال، صف اول این ترند را تشکیل می‌دهند. به‌علاوه، آگاهی، تنها بخشی که سنین جوان‌تر نیز نتایجی مشابه گروه‌هایی با سنین بالاتر را تکرار می‌کنند. در نتیجه می‌توان گفت که بخش عمده‌ای از مردم آمریکا، صرف‌نظر از سنشان، در مورد بیت کوین چیزهایی شنیده‌اند. این میزان از هفتاد و هفت درصد در اکتبر سال ۲۰۱۷، به چیزی در حدود ۸۹ درصد در آوریل سال ۲۰۱۹ رسیده است.

11 درصد مردم آمریکا بیت کوین دارند/ افزایش چشمگیر آگاهی در مورد بیت کوین

میزان در اختیار داشتن بیت کوین توسط سنین مختلف جامعه آمریکا

از نقطه‌ نظر نگه‌داری بیت کوین نیز، بیست درصد از آمریکای‌های ۱۸ تا ۳۲ ساله ادعا کرده‌اند که در بیت کوین سرمایه‌گذاری نموده‌اند و این در حالی است که ۱۱ درصد افراد ۳۵ تا ۴۴ سال، چنین ادعایی کرده‌اند. این رقم برای افراد ۴۵ تا ۵۴ سال و ۵۵ تا ۶۴ سال پنج درصد را نشان می‌دهد و دو درصد آمریکاهای بازنشسته ۶۵ سال به بالا هم پول خود را صرف خرید بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا نموده‌اند.

طی بررسی‌های دیگری که اوایل آوریل سال جاری صورت گرفت، مشخص شد که تقریباً سه درصد بازنشستگان آمریکایی بیت کوین خریده‌اند.

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

6 دیدگاه
سینامحمدی
سینامحمدی
4 سال قبل

1-من یه سول در مورد بیت کوین دارم می خواهم بدونم کسی که در امریکا 500دلار از (3 سال) قبل دلار در بیت کوین گذاشته چه جوری محاسبه میشه ؟
2-به دلار امریکا در امریکا 3 - اگر بخواهیم به دلار الان ایران حساب کنیم به چه صورت باید حساب کنیم؟

یک گیک
یک گیک
5 سال قبل

طبق قانون نسبی، اگه در آمریکا 11 درصد تا این تاریخ، بیت کوین دارن، پس در کشورهای دیگه هم این آمار باید حدودا 11 درصده باشه و این یعنی به طور کلی حدودا 11 درصد (شاید 5 درصد کمتر یا بیشتر)مردم دنیا بیت کوین دارن که این خبر خوبیه!