تریدری که ۶۳۸ هزار دلار را در ۵ هفته تبدیل به ۴.۴ میلیون دلار کرد

تریدری که ۶۳۸ هزار دلار را در ۵ هفته تبدیل به ۴.۴ میلیون دلار کرد

یک معامله‌گر، موفق شد تا با ایجاد یک موقعیت خرید به ارزش ۶۳۸,۰۰۰ دلار در پلتفرم معاملاتی قراردادهای اختیار صرافی دریبیت (Deribit)، سرمایه خود را به ۴.۴ میلیون دلار تبدیل کند.

به گزارش کوین دسک، داستان از جایی شروع می‌شود که یک معامله‌گر (یا گروه کوچکی از معامله‌گران)، ۳۰ اکتبر (۹ آبان)، ۱۶,۰۰۰ قرارداد اختیار خرید با قیمت توافقی ۳۶,۰۰۰ دلار و سررسید ماه ژانویه خرید. بر اساس داده‌های دریبیت، قیمت هر قرارداد هم ۰.۰۰۳ بیت کوین بوده است. به‌عبارت دیگر، وجه تضمین (Premium) پرداختی توسط این معامله‌گر برای ۱۶,۰۰۰ قرارداد، ۴۸ بیت کوین (۰.۰۰۳ بیت کوین برای هر قرارداد) بوده است.

قرادادهای اختیار باز

اگر بخواهیم این ارقام را به دلار تبدیل کنیم، باید گفت که وجه تضمین یا پریمیوم (قیمت قرارداد) در زمان خرید ۳۹.۹ دلار بوده است و خریدار اختیار برای تصاحب آن ۶۳۸,۴۰۰ دلار پرداخت کرده است.

قرادادهای اختیار باز

با جهش قیمت بیت کوین از ۱۳,۴۰۰ دلار به ۱۹,۰۰۰ دلار، وجه تضمین مورد نیاز برای خرید دوباره این قراردادها از ۰.۰۰۳ بیت کوین به ۰.۰۱۴۵ بیت کوین افزایش یافت. تا به اینجا، دارنده قرارداد روی کاغذ ۴ میلیون دلار سود کرده است. برای مصاحبه سود خالص به روش زیر باید عمل کرد:

سود خالص قرارداد اختیار

اگر این موقعیت همین حالا نقد شود و با فرض اینکه فروش ۱۶,۰۰۰ قرارداد در وضعیت ضرر باعث کاهش قیمت نشود، سود خالص حاصل، ۷ برابر مبلغ اولیه خواهد بود.

اختیار خرید، به دارنده اختیار این امکان را می‌دهد تا در صورت تمایل، در تاریخ سررسید اقدام به خرید دارایی موردنظر با قیمت توافقی کند. قراردادهای اختیار دریبیت به‌صورت نقدی تسویه می‌شوند؛ این یعنی زمانی که قرارداد به سررسید برسد، تنها سود حاصل از قرارداد به حساب افراد واریز می‌شود.

در حال حاضر، اختیار خرید در قیمت ۳۶,۰۰۰ دلاری، توجیهی ندارد. از آنجا که قیمت فعلی پایین‌تر از قیمت توافقی است، اختیار مذکور دارای ارزش نیست.

روی کاغذ، وقتی اختیار خرید با قیمت توافقی ۳۶,۰۰۰ و تاریخ سررسید ۲۹ ژانویه می‌خریم، بدان معناست که انتظار افزایش قیمت بیت کوین به ۳۶,۰۰۰ دلار تا تاریخ مذکور را داریم؛ در این صورت قرارداد ارزش خرید دارد.

حالا، اگر قیمت بیت کوین در بازار بیشتر شود، اختیارهایی که در وضعیت ضرر قرار داشتند، رفته‌رفته وارد محدوده سودده می‌شوند و همین مسئله باعث افزایش قیمت پریمیوم قرارداد می‌شود.

اگر بازار صعودی با همین سرعت ادامه داشته باشد، پریمیوم قراردادهای اختیارهای خرید هم بیشتر می‌شود. این در حالی است که تثبیت احتمالی قیمت و ثابت ماندن آن باعث کاهش احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۳۶,۰۰۰ دلار خواهد شد.

در برخی موارد، خرید قراردادهای اختیار و معامله آنها ریسک‌های بیشتری از خرید مستقیم بیت کوین به همراه دارد. مثلا همین معامله‌گر ممکن است دچار ضرر هنگفتی شود؛ چراکه اگر اختیار خرید در ۲۹ ژانویه منقضی شود و قیمت بیت کوین پایین‌تر از ۳۶,۰۰۰ دلار باشد، او محتمل ضرری ۶۳۸,۰۰۰ دلار خواهد شد. نباید فراموش کرد که حداکثر ضرر یک معامله‌گر قراردادهای اختیار به اندازه پریمیوم پرداختی اوست.

اگر این معامله‌گر بخواهد بخشی از موقعیت خود را در حال حاضر نقد کند، ابتدا باید فردی را پیدا کند که خواهان خرید قرارداد او باشد. در حال حاضر و با توجه به اینکه احتمال رسیدن قیمت بیت کوین تا پایان ژانویه به ۳۶,۰۰۰ وجود دارد، می‌توان گفت که خریدار برای این اختیار هم وجود دارد.

شون فرناندو (Shaun Fernando)، مسئول بخش ریسک و محصولات دریبیت، در اظهارنظری گفت:

در این مورد، تحصیل احساسات شدید صعودی بازار (کسب سودهای هنگفت) توسط خرید (Long) قرادادهای اختیار انجام می‌شود. اما معامله قرارداهای اختیار خریدِ که در ضرر هستند نوعی راهکار کم ریسک و پرسود به‌همراه ضرر محدود برای معامله‌گر است. افزایش قیمت این قراردادها در نتیجه حرکات زیرساختی قیمت و افزایش نوسانات است، اما به این معنی نیست که حتماً قیمت باید از قیمت توافقی عبور کند تا معامله‌گر تحصیل سود کند.

در حال حاضر بیش از ۲۰,۰۰۰ قرارداد اختیار خرید باز در قیمت توافقی ۳۶,۰۰۰ دلار وجود دارد که بیشترین میزان قراردادهای باز در یک قیمت مشخص است.

اگر قراردادهای باز در یک قیمت که احتمال رسیدن به آن کم است، زیاد شود، نشانه‌ای صعودی است. نباید فراموش کرد که گاهی چند معامله‌گر بزرگ باعث تحریف این داده‌ها می‌شوند و از همین رو نباید آن را یک معیار قابل‌اتکا برای پیش‌بینی اوضاع بازار دانست.

پیش‌تر بسیاری بر این عقیده بودند که اوضاع فعلی بازار ارزهای دیجیتال به نسبت سال‌های گذشته متفاوت است و نمی‌توان دیگر مثل گذشته، یک شبه ره صد ساله را پیمود. اما همان‌طور که در این مطلب توضیح داده شد، با پیش‌بینی درست قیمت می‌توان طی چند هفته، سودی هنگفت به جیب زد.

قرادادهای اختیار باز
قرادادهای اختیار باز

به یاد داشته باشید که بازار قراردادهای اختیار، به‌شدت پرریسک است و ورود به آن، بدون دانش کافی، ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.

اشتراک
اطلاع از
guest
27 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
AbuzaR
AbuzaR
5 ماه پیش

یک صفر کم گذاشتین توی محسابه ، لطفا ویرایش کنید

Hoseinbr$
Hoseinbr$
5 ماه پیش

اسم تریدره چی بوده ؟؟ کسی میدونه

سام
سام
5 ماه پیش

إِنَّ اللّه مَعَ الصَّابِرِینَ

اصغر تریدر
اصغر تریدر
5 ماه پیش

ای وای خبرش به شما هم رسیده ، ریا نباشه این تریدر من بودم

Crypto Otyn
Crypto Otyn
5 ماه پیش

آبادان برزیلته :))

مهدی
مهدی
4 ماه پیش

عیول پ دست ماهم بگیر

علی
علی
5 ماه پیش

دوستان در چه سایت هایی اگر در حالت کراس پوزیشن رو مدت زیادی نگه داریم کمیسیون نمیگیره

میلاد زارعی
میلاد زارعی
5 ماه پیش
پاسخ  علی

اشتباه بزرگیه
سواپ باید حساب بشه و پرداخت بشه چه به نفع شما چه به ضرر شما
اگه سایتی یا بروکری یا هرجایی این کارو انجام نده یعنی با بازار اصلی درارتباط نیست و مارکت میکره.

مهرداد
مهرداد
5 ماه پیش

نمی دونم چرا یه عده که تا حالا فیوچر و لوریج کار نکردن و فقط ترسیدن بقیه رو نفی می کنن تو این معامله.
اگر مدیریت سرمایه نداری و نمیتونی روند و تشخیص بدی اسپاتم برات ضرر داره.
من یکساله از اولش با بیتمکس شروع کردم تا دوماه پیش که از بیتمکس بخاطر احراض حویت امدم کوینکس و تو پرپچوالش ادامه دادم.
من از اولش با بیتمکس و نه صرافی دیگه شروع کردم و هیچ سابقه ای تو ترید نداشتم کار کردم.
فقط مهم اینه حریص نشی و روندو تشخیص بدی مدیریت سرمایه داشته باشی و حد ضرر رعایت کنی و لیکوید نشی و صبر صبر و صبر داشته باشی.
اگه با روند دوست باشید میتونید از بالا رفتن و پایین امدنش سود ببرید.
با مبلغ پایین شروع کنید و لیکویدتونو پایین نگه دارید و سود ببرید.
موفق باشید و پرسود

مرتضی عمرانی
مرتضی عمرانی
5 ماه پیش
پاسخ  مهرداد

احراز هویت

علی
علی
5 ماه پیش
پاسخ  مهرداد

من میخوام تازه شروع کنم از کجا آموزش مجازی ببینم؟

علی
علی
5 ماه پیش

یکی از کسانی که سرمایه اش در این بازار یک دهم شدم خود من بودم . به هیچ وجه اگه دانشی ندارین وارد نشین چون مثل من به خاک سیاه میشینین

جواد
جواد
5 ماه پیش
پاسخ  علی

خب برو خاک سفید بشین ، یادتون باشه با سرمایه ای که نیاز ندارید باید وارد شید

علیرضا.م.م
علیرضا.م.م
2 ماه پیش
پاسخ  علی

فکر کنم تو افتها ترسیدی و زود فروختی و در شروع افزایش نخریدی تا رسید به اونزدیک اوج خریدی و بالاتر نرفت.

مجید نائمی ثانی
مجید نائمی ثانی
5 ماه پیش

نخبه

میلاد ر
میلاد ر
5 ماه پیش

سلام آیا در احکام اسلامی اینا نزول محسوب نمیشه؟

Pouya
Pouya
5 ماه پیش
پاسخ  میلاد ر

Come on

Ali
Ali
5 ماه پیش
پاسخ  میلاد ر

دلت خوشه بابا

فردین
فردین
5 ماه پیش
پاسخ  میلاد ر

خدایی شما دنبال چی هستین؟

مهدی
مهدی
4 ماه پیش
پاسخ  میلاد ر

خیر

حسین
حسین
5 ماه پیش

این قماره!

سید رضا حسینی
سید رضا حسینی
5 ماه پیش
پاسخ  حسین

احتمالا

رضا ح
رضا ح
5 ماه پیش
پاسخ  حسین

دوست عزیز ! حکم دادن و مطمئن صحبت کردن از چیزی که اطلاعاتی کمی در موردش دارید درست نیست . اول کمی در موردش مطالعه و کسب اطلاعات بفرمایید بعد نظر قطعی بدید که قماره ! شما نباید هر چیزی که همون اول به ذهنتون برسه فکر کنید درسته . قراردادهای اختیار معامله در بورس ایران هم وجود داره (و البته با شرایط صحیح شرعی ) به تایید کمیته فقهی بورس هم رسیده . البته باز تاکید میکنم اگر شرایط شرعی در این کارگزاریها رعایت نشه صحیح نیست ولی برای مشکل دار بودن یا نبودن باید کامل و مفصل بررسی بشه بعد واردش شد . ولی حکمی که شما دادی اونهم به این سرعت صحیح نیست .

ناصر مشتاق
ناصر مشتاق
5 ماه پیش

سلام. دوستان دقت بفرمایید که برای ورود به معاملات فیوچرز یا با اهرم…. حتما باید بیش از ۲ الی ۳ سال تجربه ترید موفق داشته باشد.. یعنی حدود کارنامه عملکرد ماهانه. فصلی. یکساله.. مثبت باشد… شخصا حدود چهار سال پای این مارکتم ولی هنوز حتی حساب فیوچرز باز نکردم!!!!…. و شاید دلیل بقای من تا به امروز به عنوان یک تریدر در این مارکت پرهیجان همین باشه?
لطفا به عنوان یک فرد باتجربه در این مارکت خواهش میکنم تا زمانی که در ترید اسپات عملکرد خوبی نداشتید به هیچ عنوان وارد این دور معاملات نشوید….
عزیزان تریدرهای زیادی رو میشناسم که تو این ۴ سال بارها در فیوچرز سرمایشون صفر شد… و یک عمر پشیمانی نصیبشون شد…
خلاصه فراموش نکنید تنها عاملی که باعث موفقیت شما میشه
1.دانش
۲.تجربه
۳.و از همه مهمتر صبر کردن است
موفق باشد?

م . ف
م . ف
5 ماه پیش

توصیه تون کاملا صحیح و دلسوزانه است. واقعا ترید فیوچرز نیاز به دانش بالا و کنترل شدید احساسات داره.
من بعد از سه سال اسپات ترید کردن، الان یک سال هست که فیوچرز ترید می کنم.
و جالبه که الان دیگه نمی تونم اسپات ترید کنم. سودی که از ترید توی فیوچرز (که نهایتا در حد ده تا پانزده دقیقه طول می کشه) به دست میارم توی اسپات (اونم فقط در مارکت صعودی) در عرض دو تا سه روز به دست میاد.
بزرگترین خوبی فیوچرز اینه که واست مهم نیست مارکت صعودیه یا نزولی. من تازه با مارکت نزولی بیشتر حال می کنم. چون ترس معمولا خیلی قوی تر از طمعه.

ناصر مشتاق
ناصر مشتاق
5 ماه پیش
پاسخ  م . ف

ممنون از توجه شما… انشاالله پر سود باشید?❤️

ارامش
ارامش
5 ماه پیش

ماشاالله

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off