آیا واقعاً دنیا به بیت کوین اهمیت نمی‌دهد؟

آیا واقعاً دنیا به بیت کوین اهمیت نمی‌دهد؟

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط BitInfoCharts، توییت هایی که با مضمون بیت کوین و در ارتباط با این ارز دیجیتال منتشر شده‌اند در مقایسه با پنج سال گذشته به کمترین میزان خود رسیده است.

طبق نمودارها، بی‌میلی سفته‌بازهای حاضر در این بازار، عامل ایجاد چنین اتفاقی هستند، اما آیا واقعاً مسئله این است؟ در ادامه با ارز دیجیتال همراه باشید تا به بررسی مختصری از تعداد آدرس‌های یکتای روزانه بیت کوین بپردازیم، ترندهای گوگل را بررسی کنیم، نگاهی به رشد ۲۵۰ درصدی حجم بیت کوین‌ها در تایلند داشته باشیم و در پایان سری هم به Mt.Gox بزنیم.

«روین روک» با انتشار مطلبی در توییتر اعلام کرد:

دیروز تنها ۱۶,۷۱۰ توییت در ارتباط با بیت کوین منتشر شد و این در حالی است که همین میزان در سال ۲۰۱۵ سی هزار توییت در روز بود. دنیا (خارج از توییتر فضای ارزهای دیجیتال) توجه زیادی به بیت کوین نشان نمی‌دهد.
آیا واقعاً دنیا به بیت کوین اهمیت نمی‌دهد؟

با اینکه توییت روک جنبه‌های تأمل برانگیز زیادی دارد، اما تعداد زیادی از شواهد نیز وجود دارند که نشان می‌دهند، توجه زیادی از جانب دنیا به سمت بیت کوین معطوف شده است.

تعداد آدرس‌های یکتای بیت کوین در روز

علیرغم این حقیقت که تعداد توییت های مرتبط با بیت کوین رو به کاهش گذاشته‌اند، اما طبق آمارها، میزان آدرس‌های روزانه یکتای بیت کوین با افزایش روبه‌رو شده‌اند. این مسئله را می‌توان در نمودار زیر به خوبی مشاهده کرد.

آیا واقعاً دنیا به بیت کوین اهمیت نمی‌دهد؟

بر اساس این نمودار، در زمان نگارش این مطلب، روزانه ۵۲۹,۶۳۹ آدرس یکتا در شبکه بیت کوین ایجاد می‌شوند.

در سال ۲۰۱۷ و زمانی که قیمت بیت کوین به بیست هزار دلار می‌رسید، میزان ایجاد آدرس‌های یکتای بیت کوین در طول روز نیز به بیشتری حد خود رسید. باوجود اینکه این تعداد کمی بعد با کاهش روبه‌رو شد، اما پس از خوابیدن آتش تب و تاب‌های بازار، تغییر چندانی نداشت و روند ثابتی را حفظ نمود.

ترندهای گوگل

یکی دیگر از دلایلی که می‌توان آن را گواهی بر افزایش جهانی حول بیت کوین دانست، ترندهای گوگل است. در اینجا میزان محبوبیت کلمه «بیت کوین» طی زمان‌های مختلف را در گوگل مورد بررسی قرار می‌دهیم. درست به‌مانند ایجاد آدرس‌های کیف پول بیت کوین، جستجوهای گوگل نیز در سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسید و کمی بعد با کاهش روبه‌رو شد.

آیا واقعاً دنیا به بیت کوین اهمیت نمی‌دهد؟

باوجود چنین کاهشی، می‌توان گفت که رسیدن بیت کوین به دوران اوج خود در سال ۲۰۱۷ باعث شد تا توجه بسیاری ازجمله رسانه‌های اصلی به سمت این ارز معطوف شود. در سال ۲۰۱۸ در هنگام ادامه دار بودن سقوط، میزان جستجوهای بیت کوین در گوگل نمود چندانی نداشت، اما در حال حاضر این تعداد با افزایش قابل‌توجهی رو به رو شده و می‌توان امیدوار بود که به بیشترین میزان خود که در سال ۲۰۱۷ رخ داد نزدیک و حتی از آن پیشی بگیرد.

همان‌طور که Bitcoinist اعلام کرده بود، عبارت «خرید بیت کوین» تابع ترندهای دیگر است و به تنهایی نمی‌توان در قیمت بیت کوین تأثیرگذار باشد.

حجم بیت کوین در تایلند ۲۵۰ درصد افزایش‌یافته

یکی دیگر از عوامل محبوبیت بیت کوین، بالا رفتن میزان حجم معاملات بیت کوین در سطح تایلند است که افزایشی ۲۵۰ درصدی را تجربه کرده است.

آیا واقعاً دنیا به بیت کوین اهمیت نمی‌دهد؟

افزایش این حجم را می‌توان ناشی از بالا رفتن آگاهی عمومی از بیت کوین دانست. بالا رفتن تب‌وتاب بیت کوین و کسب آگاهی مردم نسبت به آن، پس از بیرون کشیدن خانه شناور یک زوج آمریکایی توسط نیروی دریایی سلطنتی تایلند قوت گرفت. این خانه متعلق به دو تن از چهره شاخص فضای مجازی بود که از بیت کوین حمایت می‌کردند.

سکه‌های Mt.Gox فعلاً جایی نمی‌روند!

بارها و بارها در ارتباط با دعوی حقوقی میان CoinLabs و Mt.Gox صحبت کرده‌ایم. به نظر می‌رسد که سکه‌هایی که در اختیار این صرافی ورشکسته قرار دارند تا سال ۲۰۲۰ وارد چرخه نخواهند شد. اما طبق گمانه‌زنی‌ها حجم این سکه‌ها بالغ‌بر ۱۴۱ هزار سکه است.

باوجود کاهش در میزان توییت های منتشر شده در ارتباط با بیت کوین، شاخص‌های دیگری وجود دارند که نشان می‌دهند توجهات حول پادشاه ارزهای دیجیتال کم نشده.

ترندهای گوگل نشان می‌دهد که کلمه بیت کوین از کلماتی چون «ایان ماسک» و SpaceX محبوب‌تر است.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت که همه این شواهد نشان می‌دهند که بیت کوین همچنان در رسانه‌های اصلی حضور پررنگی دارد و جای پای خود را به‌گونه‌ای محکم نموده است. از طرف دیگر قیمت این ارز نشان می‌دهد که افق‌های روشنی منتظر ارز شماره یک فضای کریپتو است.

منبع: bitcoinist
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه